Para Kazandıran En İyi Affiliate Satış Ortaklığı Programları

2 dk okuma süresi


11
13 Paylaşım, 11 puan

Affiliate pazarlama kavramını yayıncının yaptığı reklamlar sonucunda yapılan satıştan komisyon alması şeklinde tanımlayabiliriz. Affiliate kelimesinin Türkçe karşılığı “satış ortaklığı” ifadesini karşılıyor. Örneğin moda ile ilgili websitenizde bir moda alışveriş sitesine ait reklamları yayınlıyorsunuz. Eğer ziyaretçileriniz sitenizdeki reklamları tıklayıp o siteden alışveriş yaparsa, yapılan her alışveriş için belli oranda komisyon kazanıyorsunuz. Buna affiliate satış ortaklığı diyoruz. Komisyon oranları genellikle satılan ürüne göre farklılıklar göstermektedir.

1. Udemy

En İyi Affiliate Satış Ortaklığı Programları

Udemy binlerce online eğitimi bir arada bulabileceğiniz bir platform. Sitenizde, sosyal medya hesabınızda yada gönderdiğiniz emaillerde istediğiniz udemy eğitiminin tanıtımını yapabilirsiniz. Udemy affiliate programına dahil olmak için buradan başvuru yapmanız gerekiyor. Program LinkShare ağı üzerinden ilerliyor. Başvurunuzu yaptıktan 3-4 gün sonra onayı alıyorsunuz.

Eğitimciler videolarının affiliate programına dahil olup olmaması konusunda tercih yapabiliyorlar. Sizde izin verilen videolar arasında dilediğinizi tanıtabilirsiniz. Komisyon oranı %20’dir. Yine aynı kişiler cookie (çerez) sürelerinin 7 gün olduğunu belirtmiş. Yani reklamınıza tıklayan kullanıcı 7 gün içinde sipariş verirse komisyon almaya hak kazanırsınız.

2. Amazon

En Popüler Affiliate Ortaklıkları

Amazon dünyanın en bilindik ve en büyük e-ticaret sitelerinden birisi. Programa katılmak için buradan başvuru yapabilirsiniz. %10’a kadar komisyon kazanabiliyorsunuz. Oranlar tanıtımını yaptığınız ürüne göre değişiklik gösteriyor. Sadece web sitenizde değil, mobil uygulamanızda da tanıtım yapabilirsiniz.

Yakın zamanda gümrüksüz alışverişlerde muafiyet sınırı 30 euro’ya düşürüldü. Amazon’un henüz Türkiye operasyonu bulunmuyor. Almanya merkezli amazon.de sitesine Türkçe dil seçeneği eklendi ve Türkiye’ye özel ücretsiz kargo teklifi sunmaya başlandı. 30 euro’luk sınır ister istemez, affiliate gelirinizi etkileyecektir. O nedenle eğer tanıtacağınız ürünleri bulabiliyorsanız Türkiye’deki satış ortaklıkları üzerinden ilerlemekte fayda var. Ancak Amazon Türkiye’ye gelirse işlerde değişir.

3. SkyScanner

En İyi Affiliate Satış Ortaklığı Programları

Seyahat siteleri için uçak bileti, araç kiralama ve otel üzerinden satış ortaklığı oldukça ideal. Bu sektörde birçok farklı partner ile çalışmak mümkün. Ancak vizyonları ve çalışma kolaylığı açısından Skyscanner diğerlerinden bir adım daha önde.

Kolayca bağlantınızı kuruyorsunuz. Sitenizde istediğiniz sayfaya arama aracını yerleştiriyorsunuz. Ziyaretçileriniz arama sonuçlarından birine tıklayıp yönlendirildiği sitede satın alma yaparsa komisyon alma hakkı kazanıyorsunuz. Türkçe dil seçeneği de mevcut olup, satış ortaklığına katılmak için buradan başvuru yapabilirsiniz.

4. Avangate

Dünyadan onbinlerce yazılımcının ve yazılım şirketinin yazılım ürünlerini satmalarına yardım edecek ve aynı zamanda onlarla satış ortağı olabilecek en büyük affiliate network sistemi hiç şüphesiz “Avangate”tir. Komisyon oranı %25’tir.

Teknoloji ile alakalı bir siteniz varsa bu linke tıklayarak avangate’e üye olabilirsiniz. Yazılarınızda Avangate’te bulunan yazılım, program, script vb alanındaki en popüler yazılım ve programları önererek satışlarına ortak olabilirsiniz.

5. Shareasale

En İyi Affiliate Satış Ortaklığı Programları

En popüler reklamverenlerin satış ortaklığı kampanyalarına ulaşabileceğiniz en büyük networklerden birisi de “Shareasale”dir. Milyar dolarlık e-ticaret siteleri, domain satın alma siteleri, turizm alanındaki devler gibi birçok alanda faaliyet gösteren online şirketler Shareasale ile ortaklık yaparlar ve affiliate marketing alanında çalışırlar.

Özellikle yurt dışı ziyaretçi kitleniz varsa üye olabilirsiniz. Yabancı satış ortaklığı sitelerinden birisi olan Shareasale katılmayı düşünürseniz, bu linki tıklayarak üye olabilirsiniz.


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
17
Beğen
Mutlu Mutlu
24
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
12
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
5
İlginç

dergiCE üyeleri ne diyor?