Geçmişi Bir Film Gibi Olan Robert Downey Jr Hayatı

2 dk okuma süresi


4
14 Paylaşım, 4 puan

Robert Downey JR’i bir çok filmde görmüşüzdür. En çokta Marvel sinematik evreninde. Robert Downey JR, kimine göre demir adam, kimine göre zeki bir dedektif. Her ne olursa olsun, oynadığı karakterleri en iyi şekilde yansıtmayı başaran başarılı bir aktör. Buralara kadar gelen Robert Downey JR hayatı nasıldı? kariyer basamaklarına nasıl yön verdi? hep birlikte bakalım!

Çocukluğu Zorluklar İle Doluydu!

Robert Downey Jr Hayatı

Babasının uyuşturucu kullanmasından dolayı, maalesef 6 yaşında tanıştı ve bu kötü durum Robert Downey Jr için de geçerli bir hale geldi. Kendisi 9 yaşında esrara bağımlı olmuştu. Robert Downey JR. 2001 senesine kadar uyuşturucu suçundan dolayı çok defa hapishanede yattı. Bu dönem, ailesi ve arkadaşlarının kendisine sırt çevirdiği bir dönemdi. Bu suçtan dolayı tekrar yakalanınca artık terapi ve rehabilitasyona gitmeye karar verdi.

Tedavi Sonrası Robert Downey Jr Hayatı Değişti!

2003 yılından sonra bizim için sinematik evreni değişecekti sadece. Ama Robert Downey Jr için bütün hayatı değişti desek tam yeri olabilir. 2003 yılında yapımcı olan Susan Levin ile tanıştı, aşık oldu ve evlenme teklifi etti. Fakat Susan Levin uyuşturucuyu bırakmazsa kendisiyle asla evlenmeyeceğini söyledi. Aradan 2 yıl geçtikten sonra Robert uyuşturucudan artık tamamı ile temizlenmişti. Ve yıllar 2005’i gösterdiğinde ise Susan Levin ile evlenmişlerdi. İşin özeti; Robert Downey JR için 2005 yılı öncesi artık tarihe karışmıştı.

Geçmişi, Bazı Gelecek Kapılarını Zorluyor!

Robert Downey Jr Hayatı

Robert Downey JR. geride bıraktığı bu zorlu günlerin ardından kariyerinde bir çıkış yakalamak istiyordu. Ama geçmişi dolayısıyla yapımlarda bir türlü yer alamıyordu.

İşler bir anda değişiyor. MelGibson adında bir yapımcı, Robert Downey JR. için kefil oluyor ve her şey değişmeye başlıyor. 2003 yılında The Singing Detective adında ki filmde oynaması için Robert adına kişisel olarak bir referans mektubu yazıyor. Ve bu yapımcı sayesinde Robert, başrolü almayı başarıyor!

Artık ekranlarda daha sık yer almaya başlayan Robert Downey JR. için oyunculuk, yaşam amacı oluyor. Demir Adam, Yenilmezler, Sherlock Holmes, Yargıç, Chaplin gibi filmlerde göz odağı olan Robert’in yeri insanlar için artık çok farklıydı.

Ders Çıkarılması Gereken Bir Hayat!

Robert Downey Jr Hayatı

Bu esrarengiz hayatında bir çok kez yere düşen Robert Downey JR. tekrardan ayağa kalkarak mücadele etmeye devam ediyor. Ve en çokta eşi Susan Downey sayesinde hayatına sağlam bir şekilde tutunan Robert, pes etmedikçe başarının her zaman var olabileceği bizlere gösteriyor. Robert, bunu çoktan başardı.

Bence güç ilerleyebilmenin, ilerleyebileceğinize inanmanın kaynağıdır. Sonunda size, arkanıza bakıp neler yaptığınızla yüzleşebilmenin güvenini verecektir.


dergiCE üyeleri ne diyor?

Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
7
Beğen
Mutlu Mutlu
4
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
7
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
1
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
1
Komik
İlginç İlginç
2
İlginç