Ücretsiz ve Telifsiz Stok Videolar İndirebileceğiniz Siteler

2 dk okuma süresi

Kreatif Video Çözümleri
İncele

5
24 Paylaşım, 5 puan

Ücretsiz ve telifsiz stok videolar, ihtiyaç duyulduğunda herkes için inanılmaz bir yardımcı araç olabilir. Videolarınızı kurgularken daha iyi görünmesi için ücretsiz hazır videolar ile zaman ve enerji tasarrufu yapabilirsiniz. Size sunulan bu kaynaklar ile neden bir sonraki video projenizde kullanmaya başlamıyorsunuz? İşte ücretsiz stok videolar indirebileceğiniz telifsiz siteler…

1. Coverr.co

Ücretsiz Stok Videolar Bulabileceğiniz Telifsiz Siteler

2012 yılında video yapım ajansı olarak kurulan Coverr şirketi, önce şirketlere güzel videolar çekmeye başladı. Daha sonra dikkatleri üzerine çekmek için her ay yedi ücretsiz video paylaşma kampanyası başlattı. Şu an devasa bir stok görüntülerin bulunduğu bir site haline geldi. Web sitelerinizin açılış sayfalarında daha dikkat çekici bir giriş yapmak isteyenler bu siteyi sevecektir. Ayrıca hazırlayacağınız videolarınızda ticari amaçla kullanmamakla birlikte faydalanabilirsiniz.

2. Videvo.net

Videvo hazır video araçlarından seçim yapmanız için hareketli grafiklerin yelpazesini sunuyor. Videvo, kütüphanesinde bulunan içerikler premium ve free olmak üzere ikiye ayrılıyor. Free olarak gördüğünüz videoları oluşturacağınız videolarınızda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Filtreleme seçenekleri arasında ücretli videoları hiç görmek istemeyenler “only free clips” butonunu seçerek fazlalıklardan kurtulabilir.

3. Videezy.com

Ücretsiz Stok Videolar Bulabileceğiniz Telifsiz Siteler

Videezy, ücretsiz HD ve birçok kategoride 4K videolar barındıran güzel bir site. Pro ve free videolar olmak üzere iki türlü seçenek sunuyor. Seçtiğiniz videonun bulunduğu sayfaya gittiğinizde, video hakkında ayrıntılı bilgileri öğrenebiliyorsunuz. Lisans bilgisi, boyut, dosya türü ve fps gibi özellikleri görebiliyorsunuz.

4. Pixabay.com

Pixabay ücretsiz stok fotoğraflar barındırdığı gibi telifsiz videolar indirebileceğiniz meşhur siteler arasındadır. İçeriklerinin tamamı CC0 lisansı altına alınmış geniş bir kütüphanedir. Youtube, Vimeo, Dailymotion gibi platformlara videolar oluşturmayı düşünenler için harika video görüntüleri sunuyor.

5. Pexels.com

Ücretsiz Stok Videolar Bulabileceğiniz Telifsiz Siteler

Pixabay alternatifi olabilecek Pexels, aynı şekilde ücretsiz stok fotoğrafları ve videoları kullanıcılarına sunan bir sitedir. Türkçe dil desteği bulunan bu site, geniş bir yelpazede fotoğraf ve video kütüphanesi olarak karşımıza çıkıyor. İçeriklerinin tümü CC0 altında lisanslanmıştır. Hazırlayacağınız videolarda rahatlıkla kullanabilirsiniz.

6. Cutestockfootage.com

CuteStockFootage sitesi, ücretsiz olarak fotoğraflar, ses klipleri, yazı tipleri ve dokular gibi pek çok seçenek sunar. Burada doğa, ışıklar, efektler, film araçları gibi farklı görüntüleri videolarınızın açıklama bölümünde bağlantı kredisi vererek kullanabilirsiniz. Videoyu indirirken açıklama kısmında video kalitesi ve benzeri özellikleri öğrenmeniz mümkün.

7. Vidsplay.com

Ücretsiz Stok Videolar Bulabileceğiniz Telifsiz Siteler

Vidsplay çeşitli kategorilerde veya anahtar kelimelerde sizler için hazırlanmış koleksiyonları sunuyor. Vidsplay tarafından hazırlanmış videoları kullanırsanız, videolarınızın açıklama bölümünde Vidsplay’e yer vererek rahatlıkla kullanabilirsiniz.

8. Mazwai.com

Mazwai

Sinematik HD videolar arıyorsanız, Mazwai kütüphanesine bir göz atın. Grid ızgara düzeni sayesinde hızlıca size uygun olan videoyu bulabilirsiniz. Araçları ile ihtiyacınız olanı kolayca bulabilirsiniz. Yüksek kalitede video görüntülerinin pek çoğu ücretsiz lisanslanmıştır. Beğendiğiniz videoyu rahatlıkla indirip kullanabilirsiniz.

9. Monzoom.com

Ücretsiz Stok Videolar Bulabileceğiniz Telifsiz Siteler

Daha çok kısa efekt ve grafiklerin bulunduğu bir stok sitesidir. Monzoom sitesinden video indirirken boyutu, videonun kalitesi ve benzeri ayrıntıları görebilir ve en kalitelisini seçerek indirebilirsiniz. Puzzle gibi videolarınızda bu stok görüntüleri kullanarak güzel bir çalışma ortaya çıkarabilirsiniz.

10. Openfootage.net

OpenFootage birçok farklı kategoride ücretsiz stok videolar barındıran bir sitedir. Bazı videoların daha yüksek kaliteli olanları ücretli iken düşük kalitede olsa da aynı videoyu ücretsiz indirebiliyorsunuz. Ancak Creative Commons lisansına sahip olan videolar daha yüksek kalitede ücretsiz indirmeniz mümkün. Video montajlarınızda rahatlıkla kullanabilirsiniz.

BONUS: Motionplaces.com

Ücretsiz Stok Videolar Bulabileceğiniz Telifsiz Siteler

MotionPlaces geniş yelpazede sizlere stok görüntüleri sunan kaynak sitesidir. Ülkeler, şehirler, renkler gibi farklı temalarda videoları rahatlıkla bulabilirsiniz. Sadece bir video indirmek için e-posta adresinizi girme şartı var. Bunun için tek kullanımlık geçici e-posta alarak indirmek istediğiniz videoyu indirip, kurgu montajını yapabilirsiniz.


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
21
Beğen
Mutlu Mutlu
10
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
8
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
2
Üzgün
Olamaz Olamaz
1
Olamaz
Kızgın Kızgın
8
Kızgın
Komik Komik
3
Komik
İlginç İlginç
6
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!