En İyi Ücretsiz Stok Fotoğraf İndirme Siteleri

2 dk okuma süresi


5
17 Paylaşım, 5 puan

Görsel hafızası güçlü olanlar iyi bilir, fotoğraflar profesyonellikte her zaman yerini korumaya devam ediyor. Yapılan araştırmalara göre internet dünyasında görsel kullanılan içeriklerde paylaşımlara tıklama oranı diğerlerine nazaran %20 daha fazla! Bizde görsel ağırlıklı içerik oluşturmak isteyenlere özel gayet profesyonel fotoğrafları barındıran ücretsiz stok fotoğraf indirme siteleri top 10 listesi hazırladık. Sosyal medya paylaşımları, içerikler, sunumlar ve yazılar gibi daha birçok içerik türünde bu listemizden yararlanabilirsiniz. Stok görsel siteleri hem yüksek kaliteli fotoğraflar, hem de vektörel, ikon gibi bol seçenekler sunuyor. İşte en iyi ücretsiz stok fotoğraf indirme siteleri

1. Pxhere.com

En iyi ücretsiz stok fotoğraf indirme siteleri

Görsel indirmek için üye olarak hemen hemen her sektörde fotoğraf indirebilirsiniz. Yüksek kaliteli görselleri size ücretsiz ve telifsiz bir şekilde sunuyor. Beğendiğiniz fotoğrafı indirmek için sağ barda farklı boyutlarda düzenlenmiş seçenekleriyle indirebiliyorsunuz.

2. Pixabay.com

Pixabay, ücretsiz görseller, vektörel çizimler ve videolar gibi sizlere çok fazla opsiyon sunan bir site. En güzel avantajlarından bir tanesi ise istediğiniz anahtar kelimede arayabiliyorsunuz. Ayrıca medium ebattaki görselleri üye olmadan indirebilir, ancak XL görseller için ücretsiz üyelik yapmanız gerekecek.

3. Pexels.com

En iyi 10 ücretsiz stok fotoğraf indirme sitesi

Pexels de arama barı bulunan ücretsiz bir stok fotoğraf indirme sitesi. Geniş yelpazede farklı türlerde fotoğraflar bulunduran veri tabanına sahip. Üyelik şartı olmadan görselleri indirip, kullanmanız mümkün.

4. Unsplash.com

Arayüz açısından kötü de olsa, kaynak açısından iyi bir site diyebiliriz. Görselleri indirmek için üye olmanıza gerek yok ve fotoğraflarda telif problemi de yok. Seçenek olarak çok fazla kategori de farklı fotoğraflar yer alıyor.

5. Stocksnap.io

En iyi ücretsiz stok fotoğraf indirme siteleri

Telif hakkı sınırlamaları olmayan stocksnap, çok fazla güzel fotoğrafı ücretsiz olarak sizlere sunuyor. Arama barından ingilizce anahtar kelimeler aratarak dilediğiniz fotoğrafı bulabilirsiniz. Üye olmadan indirmeniz de artı bir özelliği.

6. Gratisography.com

En iyi ücretsiz stok fotoğraf indirme siteleri

Özellikle yüksek kalitede eğlenceli stok fotoğraf arayanlar için güzel bir kaynak sitesi. Ücretsiz indirmesi ise çoğu stok fotoğraf sitesine göre daha daha zahmetsiz. Her hafta yeni fotoğraflar ekleniyor.

7. Picjumbo.com

En iyi 10 ücretsiz stok fotoğraf indirme sitesi

Pek çok stok fotoğraf sitesinden farklı olarak güzel bir kategorize yapılmış. Sağ üst köşedeki arama çubuğundan anahtar kelimelerinizi girip, farklı seçenekler arasından istediğinizi bulabilir ve basitçe indirebilirsiniz. Ayrıca üye olmadan resimleri indirmeniz mümkün.

8. SplitShire.com

Sitede gezerken keyif alacağınız sitelerden bir diğeri olan SplitShire, çeşitlilik açısından oldukça yeterli bir kaynak. Fotoğrafları kolaylıkla indirip ücretsiz bir şekilde profesyonel çekimleri kullanabilirsiniz. Ücretsiz videolar da sizlere sunuyor.

9. Im Free

Im Free kullanıcılarına özel ücretsiz kaliteli fotoğraflar ve şablonlar sunuyor. Eğlence, müzik, teknoloji, iş dünyası, mimarlık ve teknoloji gibi birçok farklı kategoride yüzlerce seçenek var. Yüksek çözünürlüklü görsellere imcreator.com/free üzerinden ulaşabilirsiniz. Görsellerin yanında web tasarımında ihtiyaç duyulacak ikonlar için de kaynak sunuyor. Yine buton tasarımı da yapabileceğiniz başka bir alternatif hizmet.

10. FreeImages.com

En iyi ücretsiz stok fotoğraflar indirme siteleri

Free Images ücretsiz stok görsel indirebileceğiniz bir diğer site. Kaynak açısından çok fazla görsel ve fotoğraf seçeneğe sahip. Kategori yelpazesi ve arama opsiyonunu mevcut. Ancak dikkat etmeniz gereken ufak bir nokta; arama yaptıktan sonra en üstte çıkan görseller iStock reklamları. Yani ücretli bir stok fotoğraf sitesinden öneriler geliyor. iStock önerilerini dikkate almadan biraz altındaki resimlerden seçip, indirebilirsiniz görselleri. Ücretsiz üye olarak, 300 binden fazla görseli kolayca indirebilirsiniz.

+ Bonus: TheStocks.im

En iyi ücretsiz stok fotoğraf indirme siteleri

The Stocks bütün ücretsiz stok fotoğraf sitelerini tek bir platformdan gezmenizi ve arama yapmanızı sağlayan harika bir alternatif site. Sol barda bulunan 15 site isminden birine tıklayarak aynı sayfada stok fotoğraflarını görebiliyorsunuz. Tamamında indirme işlemi de oldukça bir şekilde yapılabiliyor. Sekme sekme gezmek istemeyenler için The Stocks mükemmel bir site.


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
2
Beğen
Mutlu Mutlu
2
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
2
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
0
İlginç

dergiCE üyeleri ne diyor?