Telifsiz Müzik İndirmek İçin En İyi Siteler

2 dk okuma süresi


10
11 Paylaşım, 10 puan

Farklı birçok tanımlaması olan müzik, kısaca seslerin anlamlı titreşimler edinerek biçimlenmiş hâlidir. Düşünce ve hislerimizin seslerle anlatıldığı, sesin ve sessizliğin sanatıdır müzik… Müziğin oluşturulması yani bir eser ortaya çıkarmak ciddi emek ister.  Bu yüzden de sanatçılar doğal olarak eserleri için telif hakkı gözetir. Özellikle dijital ortamda üretim yapanlar için telifsiz müzik bulmak bazen zor olabiliyor. dergiCE olarak telifsiz müzik indirmek için en kaliteli ve en iyi siteler listesini sizler için derledik. Keyifli okumalar!

1. YouTube Audio Library

Telifsiz Müzik İndirmek İçin En İyi Siteler

YouTube Audio Library adındaki ses kütüphanesi, kullanıcılara rahatça telifsiz müzik sunmayı amaçlıyor. YouTube videoları oluşturulurken en çok ihtiyaç duyulan şeylerin başında, telifsiz müzik gelir çünkü telif hakkı olan müziklerin kullanımı sorun oluşturmaktadır. Bu sistem sayesinde ücretsiz müzik ve ses efektlerini indirebilir, telif sorunuyla karşılamazsınız.

2. Free Soundtrack Music

Free Soundtrack Music, çok çeşitli müzikleri telifsiz şekilde kullanabileceğiniz çevrim içi bir kütüphanedir. Tüm müzikler, film, video, YouTube, oyunlar ve diğer dijital platformların hepsinde kullanılabilir. Kullanıcılar, kullanım şartlarına uyulduğu takdirde ücretsiz olan müzikleri kullanabilmektedir. Sitede, kullanım kolaylığı açısından ilgili açıklayıcı videolar ve yazılara yer verilmiştir.

3. SoundCloud

Telifsiz Müzik İndirmek İçin En İyi Siteler

2007 yılında kurulan Berlin merkezli çevrim içi bir uygulamadır. Web 2.0 üzerinden ses ve müzik dosyalarını ücretsiz şekilde indirmeyi, yüklemeyi ve dinlemeyi sağlar. Müzik indirmek için SoundCloud Downloader Free eklentisini indirmek gerek. Telifsiz müzikler için “copyright free music” olarak arama yapabilirsiniz.

4. DanoSongs

DanoSongs, kullanıcılarına; videolarda, oyunlarda, filmlerde ya da diğer medya alanlarında, telifsiz müzik hakkı sunuyor. Şarkı adını aratarak DanoSongs müziklerini; Spotify, Amazon, iTunes, Apple Music, YouTube en çok kullanılan online müzik platformlarından da dinlemeniz mümkün!

5. Vimeo Music Store

Telifsiz Müzik İndirmek İçin En İyi Siteler

Özellikle videolar ve filmler için geniş müzik yelpazesine sahip olan Vimeo, arka planda kullanılan müzikler için bir alt bölüm oluşturdu. Lisansına göre ücretli ya da ücretsiz yer aldığı Vimeo Music Store’un altyapısı, Audiosocket’e aittir. Ücretlendirme, bireysel ve ticari kullanıma göre değişmektedir.

6. Incompetech

Her türden ücretsiz müziği bulabileceğiniz bir sitedir. Filmler, videolar, sunumlar, reklamlar için müziğe ihtiyacınız varsa Incompetech bu konuda size yardımcı olacaktır. Telifsiz müzik sekmesini kullanarak, telifsiz olan müziklere erişebilirsiniz. Spotify, YouTube, TuneIn, Deezer gibi yerlerden de ulaşabilirsiniz.

7. MobyGratis

Telifsiz Müzik İndirmek İçin En İyi Siteler

MobyGratis; kâr amacı gütmeyen filmler, videolar, kısa filmler için ücretsiz müziğe ihtiyacı olan herkese yardımını sunuyor. Siteyi kullanmak için önce bir şifreyle giriş yapıp daha sonra müziklere erişebilirsiniz. Eğer ticari amaçla kullanmak için müzik arıyorsanız ücretli şekilde bu hizmetten yararlanabilirsiniz.

8. Pond5

Pond5, çok rağbet gören bir stok platformudur. Videolar, özel efektler, ses efektleri, müzikler, resimler, üç boyutlular gibi pek çok türü barındırır. Fiyat konusunda hem satıcıyı hem de kullanıcıyı ortak paydada buluşturup makul bir yol bulmayı sağlar.

9. Musopen

Musopen, 2005’de Aaron Dunn tarafından başlatılan ve kâr amacı gütmeyen bir platformdur. “Set music free” diyerek müziği serbest bırakmayı tercih eden bir sitedir. Müziği özgür kılarak herkesle buluşmasını sağlamayı amaçlamaktadır. Ücretsiz ve telif sorunları olmadan müzik bulabileceğiniz iyi bir kaynaktır.

10. PacDV

Telifsiz Müzik İndirmek İçin En İyi Siteler

Telifsiz müzik indirmek için en iyi siteler listemizde sonuncu sırasında PacDV yer alıyor. 2001’den beri çeşitli medya organları için telifsiz müzik üretiyor. Bu sitedeki müzikleri ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Bunları video, film gibi çeşitli prodüksiyonlarda kullanabilir ama aldığınız sesleri yeniden lisanslayamaz ve satamazsınız.


Yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
3
Beğen
Mutlu Mutlu
4
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
6
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
3
Kızgın
Komik Komik
1
Komik
İlginç İlginç
3
İlginç
Lütfen üye girişi yapın!