Sizi Anında Daha Genç Gösterecek 10 Makyaj Hilesi

4 dk okuma süresi


12
11 Paylaşım, 12 puan

Günümüz kadının makyaj vazgeçilmezi olmuş durumdadır. Kadınlar artık evden çıktıkları her an makyaj yapmaktadırlar. Hatta bazı kadınlar evde bile makyaj yapmaktadırlar. Makyaj her kadının vazgeçilmeziyken makyaj yapmanın püf noktaları da önem kazanmaktadır. Özellikle orta yaş ve üstü kadınlar için makyaj yapmak daha büyük önem taşımaktadır. Çünkü yaptıkları makyaj kadınları çok daha genç de çok daha yaşlı da gösterebilmektedir. Bu yazıda belirlediğimiz siz anında daha genç gösterecek 10 makyaj hilesi, yapar yapmaz çok işinize yarayacaktır. Keyifli okumalar!

1. Güneş Kremi Kullanım

Sizi Anında Daha Genç Gösterecek 10 Makyaj Hilesi

Güneş kremi kullanımı cilt bakımı için son derece önem taşımaktadır. Buna rağmen güneş kremleri hiçbir zaman hak ettiği önemi görememektedirler. Güneş kremleri sadece plajda ya da yaz aylarında değil dört mevsim ve her gün kullanılmalıdır. Güneş cildimiz için düşündüğümüzden daha büyük bir zarardır ve cildin yaşlanmasında etkisi büyüktür. Yüzümüzde lekelenmeye sebep olmaktadır. Ayrıca yüzümüzdeki kolajeni parçalayarak daha ince bir cilde ve kırışıklığa sahip olmamızı sağlamaktadır. Düzensiz pigment sorununun da kökü güneştir. Bu yüzden güneş kremi dört mevsimde her gün muhakkak kullanılmalıdır.

2. Nemlendirici Kullanımı

Nemlendiricilerin bol bol kullanılması gerektiğini herkes bilmektedir. Ne yazık ki herkes bu bilgiye gerekli önemi göstermemektedir. Nemlendirici kullanmanın etkisi sandığımızdan daha büyüktür. Yaşımız artıkça cildimizdeki sebum sayısı da azalmaktadır. Sebum sayısının azalması cildimizi kurutmaktadır. Bu sebeple yaşımız artıkça daha az sivilcemiz çıkmaktadır. Fakat sebum sayısının azalması ve buna bağlı olarak cildimizin kuruması ciltte çizgilerin de oluşması anlamına gelmektedir.Bu sebeple nemlendirici kullanımı çok önemlidir. Özellikle yaşı büyük bireylerin ciltlerini sık sık nemlendirmesi gerekmektedir.

3. Makyaj Öncesi Bakımı

Sizi Anında Daha Genç Gösterecek 10 Makyaj Hilesi

Makyaj yapmak sandığımız gibi sadece ruj, rimel ve fondötenden ibaret değildir. Makyajda en az yüzümüze renk veren malzemeler kadar onları uygulamadan önce yüzümüzü hazırlama sürecimiz de önem taşımaktadır. İyi ve temiz bir ciltte makyaj da kusursuz durmaktadır. Kötü bir cilt ne kadar iyi yapılmış olursa olsun makyajı da köyü göstermektedir. Bu sebeple cilt bakımına önem gösterilmesi gerekmektedir. Yüzünüzü makyaj olsun ya da olmasın her gün temizlemeniz gerekmektedir. Ölü derileri vücudunuzdan uzaklaştırmak için peeling yapmayı da unutmamanız gerekmektedir. Bunun yanında cildinizi tonik ya da serumla da besleyebilirsiniz.

4. Baz Kullanımı

Makyajımızın kusursuz olması için makyaj zemininin yani yüzümüzün de kusursuz olması gerekmektedir. Özellikle yaş ilerledikçe ortaya çıkan kırışıklıklar buna engel olmaktadır. Yüzümüzdeki çizgilere fondötenin dolmasını engelleyen en büyük kurtarıcımız ise bazlardır. Makyaj öncesi baz uygulaması atlanmaması gereken bir uygulamadır. Fondöteninizin yüzünüze daha iyi oturmasını sağlamaktadır. Aynı zamanda makyaj malzemelerinizin renginin daha hoş gözükmesini sağlamakta ve kalıcılığı da artırmaktadır. Makyaj bazı, makyajınızın sizinle bütünleşmesini sağlayacaktır. İnce yapılı bir baz her zaman kurtarıcı olmaya adaydır.

5. Fondöten Seçimi

Sizi Anında Daha Genç Gösterecek 10 Makyaj Hilesi

Yüzümüzde en çok yer kaplayan ürün olan fondötenler makyaj yapımında son derece önem taşımaktadır. Yapılan en büyük hata kat kat fondöten sürmek olacaktır. Fondöten sürerken ciltteki kusurları kapatmayı abartmamanız gerekmektedir. Aksi takdirde yüzünüzde aşırı yoğun bir fondöten sizi daha yapay ve daha yaşlı gösterecektir. Fondöten seçiminde likit fondöten tercih etmeniz sizi daha genç göstermektedir. Orta kapatıcılıkta olan fondötenler cildinizle daha iyi uyum sağlamaktadır. Ayrıca fondöten seçiminde sarımsı tonlar önerilmektedir. Çünkü sarımsı tonlar ışığı yansıtan tonlardır. Bu da sizi daha genç göstermektedir.

6. Dudak Makyajı

Dudak makyajı sizi anında daha genç gösterecek on makyaj hilesi yazısında düşünüldüğünden daha önemli bir yere sahiptir. Dudaklar makyajın püf noktalarından birisidir. Yaşlandıkça incelen dudaklarınızı kalın göstermek daha genç görünmenizi sağlayacaktır. Dudak kalemiyle dudaklarınıza çerçeve yamanın sizi daha yaşlı göstereceğini unutmamalısınız. Koyu renkler rujlar da sizi yaşlı göstermektedir. Açık ve doğal duran renkleri tercih etmeniz gerekmektedir. Aynı zamanda ruj kadar dudak üstünüzde olan kırışıklıklar da önemlidir. Dudağınızın üzerindeki kırışıklıklara uygulayacağınız bir baz sizi daha genç gösterecektir.

7. Göz Makyajı

Sizi Anında Daha Genç Gösterecek 10 Makyaj Hilesi

Yaş arttıkça göz çevresinde kırışıklık sayısı da artmaya başlamaktadır. Bu yüzden sizi anında daha genç gösterecek bir makyaj tasarlandığında göz makyajı on makyaj hilesi arasında yer almaktadır. Göz makyajında doğru maskara seçimi çok önemlidir. Eye primer ürünleri muhakkak kullanılmalıdır. Bu ürünlerin kırışıklıklarınıza iyi geleceğini unutmamalısınız. Aynı zamanda kaşınız ve gözünüz arasına koyacağınız ufak bir parıltının botoks etkisi yaratması mümkündür. Pastel renkler sizi daha yaşlı göstereceğinden pastel renklerden kaçınmanız gerekmektedir.

8. Pudra Kullanımı

Pudra kullanımı makyaj için tartışmalı bir konu olmaktadır. Doğru uygulanan pudra cildi kusursuz gösterebilmektedir. Fakat yanlış bir pudra kusursuz bir makyajı yok edebilmektedir. Özellikle pudranın sizi çok daha yaşlı biri olarak gösterebileceğini unutmamalısınız. Cildinize fondötenle beraber ya da fondötenden sonra süreceğiniz pudra sizi olduğunuzdan daha yaşlı göstermektedir. Ayrıca toz pudraların çoğu da yüzünüze gelen ışığı kesmektedir. Fakat göz çevrenizdeki halkalara uygulanan pudra sizi daha genç gösterecektir.

9. Allık Uygulaması

Makyajın süsü olan allıklar sizi düşündüğünüzden daha genç gösterebilmektedir. Makyajınızın son dokunuşu olan allıkları seçerken son derece dikkatli olmalı, elinize gelen her allığı kullanmamalısınız. Cilt tonunuza uygun olan allığı seçmeniz gerekmektedir. Eğer bunu tam olarak seçemiyorsanız şeftali tonunun bütün ciltlerin kurtarıcı olduğunu unutmayın. Allık seçiminde kahve tonlarının sizi daha yaşlı göstereceğini bilmeli ve kahve tonlarından uzak durmalısınız. Sizi anında 10 yaş daha genç gösterecek bir makyaj hilesi olan allığı, elmacık kemiklerinize doğru şekilde uygulamanız gerekmektedir. Doğru uygulanmış allıkla istediğinizi elde edeceğinizden şüpheniz olmasın.

10. Işıltı uygulaması

Sizi Anında Daha Genç Gösterecek 10 Makyaj Hilesi

Makyaj hilelerinin en az bilineni olan ışıltı tam olarak makyajın püf noktalarındandır. Doğru yere doğru miktarda uygulanan ışıltı sizi tahmin edemeyeceğiniz kadar gençleştirmektedir. Yüzünüze uygulayacağınız ışıltı uygulamasında abartıya kaçmamanızın son derece önemli olduğunu unutmamalısınız. Özellikle orta yaş ve üstü bireylerde cilt ışıltısını kaybetmektedir. Makyaj malzemelerinizle elde edeceğiniz ufak ışıltılar sizi çok daha genç gösterecektir. Yüz de yanaklara ve çukurlara uygulayabileceğiniz ışıltıyı göz çevresine uygulamak da sizi anında daha genç gösterecek 10 makyaj hilesi denildiğinde en akla gelmeyeni olacaktır.


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
2
Beğen
Mutlu Mutlu
2
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
2
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
0
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!