Renkli Stillerin Buluşma Noktası: Coachella Festivali

1 dk okuma süresi


6
16 Paylaşım, 6 puan

Amerika Birleşik Devletlerinde düzenlenen en büyük açık hava festivallerinden biri olarak Coachella Müzik ve Sanat Festivali, bu yılda yine çok renkli stillerle dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Bildiğimiz festivallerden daha farklı olan bu festivalde dünyaca ünlü sanatçılar da sahne almaktadır. Aynı zamanda eğlenmeye gelenlerin çok farklı ve iddialı stillerle boy gösterdiği bir etkinliktir. Dünyanın her yerinden gelen katılımcıların doyasıya eğlendiği bu festivale, ülkemizden de pek çok ünlü isim katılmaktadır. Herkesin merak ettiği Coachella festivalini sizler için araştırdık. Hep birlikte renkli stillerin buluştuğu bu festivali inceleyelim.

Coachella Festivali Nedir?

Coachella Festivali 2019

ABD’nin Kalifornia eyaletinde her yıl Nisan ayında düzenlenen bu festival ilk olarak 1999 yılında başlamıştır. İlk yıllarda sadece 1 gün süren bu festival şimdilerde yaklaşık 4 ile 6 gün arasında sürmektedir. Ayrıca festivali düzenleyenler son yıllarda çadır kurmalarına izin vererek festivalin daha ilgi çekici hale gelmesini sağlamışlardır. ABD de hasılat rekoru kıran bu festivale ilgi giderek her yıl daha da artmaktadır.

Coachella Festivaline Kimler Katılır?

Coachella Festivali 2019

Bu festival, dünyaca ünlü bir çok isme sahne vererek, müzik severlerin eğlenceli zaman geçirmesini sağlamaktadır. Geçtiğimiz yıl sahne alan ünlü isimler Beyoncé, Eminem, The Weeknd, Cardi B ve SZA olmuştu. Bu yıl ise Childish Gambino, Ariana Grande ve Tame Impala sahne alması planlanan yıldız isimlerden bazılarıdır. Ülkemizden de bu festivale katılım git gide artmaktadır. Özellikle Türkiye’nin ünlü simalarını bu festivalde farklı tasarımlarla görmemiz ilgiyi daha da arttırmıştır.

Coachella Festivali Bilet Fiyatları Nedir?

Coachella Festivali

Coachella Festivali 2019 için planlanan yıldızlar geçidine dahil olmak, sanıldığı kadar kolay olmuyor. Bütçe değerlendirmesi yapılırken bu gibi festivallere sürekli katılım sağlamak epey bir maliyetli oluyor. Ama hiç olmazsa hayatımızda bir kere böyle bir festivale katılmayı göz önüne alırsak, aylar önce tükenen biletlere sahip olmak zorda olsa denemeye değer. Festival biletinin fiyatı yaklaşık olarak 2.500 TL gibi rakamdan başlamaktadır. O yüzden konaklama, yol, festival ücreti ve tabi ki giyeceğiniz kıyafetleri düşünerek birikiminizi yapmanızı öneririz.


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
4
Beğen
Mutlu Mutlu
7
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
9
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
1
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
1
Kızgın
Komik Komik
2
Komik
İlginç İlginç
0
İlginç

Yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Lütfen üye girişi yapın!