Amerika’da Mutlaka Görülmesi Gereken 10 Yer

2 dk okuma süresi


11
17 Paylaşım, 11 puan

Özgürlükler ülkesi Amerika çoğu kişinin hayallerini süsleyen bir ülke. Dünyaca ünlü üniversiteleri ve başarılı şirketleri ile herkesin yaşamak istediği ülkelerin başında yer alıyor. Olur da yolunuz düşer diye, Amerika’da mutlaka görülmesi gereken noktaları 10 yer olarak sıraladık. Gelin, daha yakından inceleyelim.

1. New York

Amerika'da Mutlaka Görülmesi Gereken 10 Yer

New York, Amerika’nın en kalabalık şehirlerinden biridir. Ülkenin simgesi haline gelmiş pek çok esere ev sahipliği yapmaktadır. Times Meydanı, Metropolitan Müzesi ve Özgürlük Heykeli bu şehirde bulunması nedeniyle New York’a, Amerika’da mutlaka görülmesi gereken 10 yer listemizde ilk sırada yer verdik.

2. Central Park

Amerika Mutlaka Görülmesi Gereken 10 Yer

Amerika denilince akla gelen yerlerin başında yer alır. Şehrin ortasında geniş bir araziye kurulmuş olan park pek çok filmde de yer almıştır. Spor yapanların gözde yeridir. Gökdelenlerin arsında nefes almak için harika bir yer.

3. Yosemite Milli Parkı

Amerika'da Mutlaka Görülmesi Gereken 10 Yer

Kaliforniya eyaletinde bulunur. Unesco dünya mirası listesine alınmıştır. İçerisinde şelaleler ve farklı türde ağaç ve canlı türleri vardır. Her yıl binlerce kişi tarafından ziyaret edilir.

4. Golden Gate Köprüsü

Amerika Mutlaka Görülmesi Gereken 10 Yer

San Francisco denilince akla gelen ilk yerlerden birisi de Golden Gate Köprüsü. Kırmızı  renkli köprü bir çok Hollywood filminde de vardır. Hem taşıt hem de yayalara açıktır. Dünyanın en uzun yedinci asma köprüsüdür.

5. Disneyland

Amerika'da Mutlaka Görülmesi Gereken 10 Yer

Hem büyüklerin hem de çocukların keyifle eğlenip vakit geçirebilecekleri oyun parkı dünyanın en ünlü oyun parklarından birisidir. Kendinizi birkaç saatliğine olsa da farklı bir dünyada hissetmek iyi gelecektir.

6. Mount Rushmore

Amerika’nın eski başkanlarından George Washington, Thomas Jefferson, Abraham Lincoln,  Theodore Roosevelt’in heykellerinin yapıldığı dağ.

7. Grand Kanyon

Amerika'da Mutlaka Görülmesi Gereken 10 Yer

Arizona eyaletinde bulunan Grand kanyon belgesellerde sıkça yer alır. Macera severler için mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerlerden.

8. Las Vegas

Amerika Mutlaka Görülmesi Gereken 10 Yer

Nevada eyaletinde bulunur. Aslında çöl olan bir yerdir ve kumarhaneleri ve gece hayatı ile meşhurdur. Ünlü ve pahalı otelleri ile parıltı sokak ve caddeleri her yıl binlerce kişiye ev sahipliği yapar.

9. Miami

Florida eyaletinde bulunan tatil merkezidir. Amerika’dan ve diğer ülkelerden gelen özellikle yaz aylarında turistler tarafından ziyaret edilen yerlerin başında yer alır. Atlas okyanusu kıyısında bulunan plajları  ile meşhur olan Miami yılın her mevsimi sıcaktır. Amerika’yı gezerken mutlaka görülmesi gereken yerlerden.

10. Hollywood

Amerika'da Mutlaka Görülmesi Gereken 10 Yer

Dünya sinema sektörüne yön veren filmlerin çekildiği yer. Dünyaca ünlü ödüllü birçok oyuncunun yaşadığı Hollywood belki de Amerika denilince akla gelen yerlerin başında yer alır. Amerika’yı ziyaret etme şansınız olursa film stüdyolarını ve meşhur Hollywood yazısının olduğu tepeyi görmeden ziyaretinizi tamamlamayın. Kim bilir belki birkaç ünlü oyuncuyu da görme fırsatınız olur. Her yıl okumak çalışmak ya da turistik ziyaret amacı ile binlerce kişiye kapılarını açan özgürlükler ülkesi Amerika, harika doğa yaşam alanları, milli parkları, plajları ve şehirleri ile dünyada ziyaret edilmesi gereken ülkelerin başında yer alıyor. Geniş bir coğrafyaya sahip olması nedeni ile ziyaret edilecek çok yer var. Eğer hala bu ülkeyi görme şansınız olmadıysa en yakın tatil planınıza Amerika’yı da eklemeyi unutmayın.


Yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
8
Beğen
Mutlu Mutlu
2
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
1
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
0
İlginç
Lütfen üye girişi yapın!