Marvel Takipçilerinin Zevkle Okuyacağı Çizgi Romanlar

4 dk okuma süresi


5
12 Paylaşım, 5 puan

Marvel takipçilerinin zevkle okuyacağı birbirinden eğlenceli çizgi romanlar arasından en iyilerini sizler için derledik. Marvel severlerinin yakından bildiği bu romanları okurken sizlerde kendinizden bir şeyler bulacaksınız. Bu çizgi romanlar sizi maceradan maceraya götürecek, hüzünleneceğiniz hikâyeler de bile sizi sizden alacak. Şimdiden keyifli okumalar…

1. The Boys

Marvel Takipçilerinin Zevkle Okuyacağı Çizgi Romanlar

Garth Ennis tarafından yazılıp, Darick Robertson tarafından resmedilen çizgi roman The Boys, ilk olarak DC Comics etiketi ile yayınlandı. 6 serisi yayınlanan The Boys’un geçtiğimiz yıl dizisi de uyarlandı. The Boys dizisi birçok hayran kitlesi tarafından oldukça sevilmeye başlandı. The Boys çizgi romanı 2006 ve 2008 yılları arasında geçiyor. Amerika’da süper kahramanların kendilerini farklı şekillere soktuklarına şahit oluyoruz. Bir kısmının CIA’den, diğer kısmının yetenek sahibi kişilerden oluşturulan süper kahramanlara karşı gelişen The Boys’un herkesin sevdiği güçlü kahramanları alt edebilme hikayesini konu alıyor. Marvel takipçilerinin zevkle okuyacağı en başarılı çizgi romanlar arasında yer alıyor. Her bir hikayesinin Marvel sevenler için oldukça ilgi çekici olduğunu gözler önüne seriyor.

2. Scott Pilgrim

Kanadalı yazar Bryan Lee O’Maley tarafından kaleme alınan Scott Pilgrim, Toronto’da yaşayan bir grupta bas gitar çalan yarı zamanlı bir müzisyenin hikâyesini anlatıyor. Scott Pilgrim zamanla Amerikalı bir kıza âşık oluyor ve ona ulaşmak için yedi kötü düşmanı yenmesi gerekiyor. Ağustos 2004 ve Temmuz 2010 tarihleri arasında piyasaya sürülen çizgi roman ilk olarak Oni Press tarafından basılmıştır. 2010 yılının Ağustos ayında Scott Pilgrim’in ilk sayısı film haline getirilmiştir. 2010 yılında O’Malley Eisner Ödüllerinde “En İyi Mizahi Uyarlama” ödülüne layık görülmüştür. Scott Pilgrim’de bol macera ve aşk bulunuyor.

3. Contagion

Marvel Takipçilerinin Zevkle Okuyacağı Çizgi Romanlar

2 Ekim 2019’da piyasaya sürülen Contagion, Marvel şirketi tarafından basılmıştır. Türkçesi “Bulaşıcı ya da salgın” demektir. Ed Brisson’un yazdığı Contagion, ortaya çıkan garip bir madde insanların yeteneklerini ve bilgilerini elinden alıyor, yaşama güçlerini aza indiriyor. Süper kahramanlar ise bu garip madde ile başa çıkmaya ve onu yenmeye çalışıyorlar. Contagion şimdilik 5 cilt olarak basılmıştır ve henüz Türkçe’ye çevrilmemiştir.

4. Battle Angel Alita

Yukito Kishiro tarafından yazılan Japon mangasıdır. Toplamda 9 ciltten oluşan Alita’nın 1993 yılında animesi yayınlanmıştır. Battle Angel Alita, her şeyin yıkıldığı, bozulduğu kıyamet sonrasında bir doktor tarafından hurdalıkların arasında bulunan Alita’nın özel yetenekleri dâhilinde bir robota dönüştürülmesini konu alır. Battle Angel Alita çizgi romanı, 2019 yılı Şubat ayında James Cameron tarafından tekrardan uyarlanmıştır.

5. Kick-Ass

Marvel Takipçilerinin Zevkle Okuyacağı Çizgi Romanlar

Mark Millar tarafından yazılan Kick-Ass çizgi romanı başta Marvel tarafından basıldı fakat daha sonra Image şirketi tarafından tekrardan yayınlandı. Kick-Ass şehirdeki kötüleri kendi özel güçleri ile alt etmeye çalışan süper kahramanların diğer kişilere örnek olması ve özendirmesi ile beraber, Dave adında bir gencin Kick-Ass adlı bir süper kahramana bürünmesini konu ediniyor. Dave yani Kick-Ass şehri düşmanlardan korurken epey zorlansa da sonunda her işin üstesinden gelmeyi başarıyor. Kick-Ass çizgi romanının 1. cildi 2010 yılında, 2. cildi 2013 yılında sinemaya uyarlanmıştır. Film süper kahramanlığın komik ve asil bir durum olduğunu mizahi bir yolla anlatıyor.

6. Daredevil

Daredevil gerçek ismi ile Matthew Murdock, avukatlık yapan bir süper kahramandır. Stan Lee tarafından kaleme alınan Daredevil karakteri geceleri babasını öldüren düşmanının peşinde koşmaktadır. İlk olarak 1964 yılında görülen Daredevil çocukluğunda geçirdiği kaza ile süper kahraman özelliklerine sahip olmuştur. 2011 yılında Top 100 Süper Kahraman Çizgi Romanında 10. sırada yer almıştır. 2015 yılında 3 sezon boyunca Daredevil dizisi yayınlanmıştır.

7. Venom

Marvel Takipçilerinin Zevkle Okuyacağı Çizgi Romanlar

Marvel şirketi tarafından yayımlanan Venom, genellikle Örümcek Adam karakteri ile sahnelerde görülen bir karakterdir. Adının anlamı zehirdir. Öfkelendiğinde akıttığı sıvının zehirli olmasından dolayı bu isim verilmiştir. Venom doğal kostümü nedeniyle görünüş açısından uzaylıya benzetiliyor. 2018 yılında Ruben Fleischer tarafından çekilen Venom filmi oldukça ilgi görmüştü. Venom, Marvel takipçilerinin severek okuyacağı bir diğer çizgi romandır.

8. The Silencer

Marvel Takipçilerinin Zevkle Okuyacağı Çizgi Romanlar

Marvel tarafından basılan The Silencer ilk olarak Count Barzon olarak piyasaya sürülmüştür. 1987 yılı Aralık ayında Strikeforce Morituri dergisinde ilk kez karşımıza çıkmış. Mark Evanier ve Sal Buscema tarafından kaleme alınmıştır. Birçok versiyon ile karşımıza çıkan The Silencer’ın Dean Helm versiyonunda insan dışı bir gücün olmadığını görüyoruz. Sadece kıyafetinin üzerinde bulunan cihaz ile sonik enerjinin yok olmasına neden oluyor.

9. Mister No

1975 yılında İtalya’da yayımlanan Mister No, Sergio Bonelli Editore tarafından kaleme alınmıştır. Çizgi romanın çizimini Gallieno Ferri üstlenmiştir. 1952 yılında başlayan hikâye 1969 yılında son buluyor. ABD ordusunda eski asker olan Mister No, ikinci dünya savaşından kaçmak ister ve Manaus ormanına yerleşir. Savaşta yer almak yerine kendi başına iç dünyası ile savaşmayı tercih eder. Ormanda onu bekleyen tehlikelere karşı korunmaya çalışır. Mister No, Türkiye dahil Makedonya, Yunanistan gibi ülkelerde de oldukça popüler bir çizgi romandır.

10. The Vision

Marvel Takipçilerinin Zevkle Okuyacağı Çizgi Romanlar

Marvel tarafından yayımlanan The Vision, ilk olarak 1958 yılında Yenilmezler’de karşımıza çıkmıştır. Stan Lee tarafından kaleme alınan The Vision, Yenilmezler grubuna daha sonradan eklenmiştir. Stan Lee, The Vision’a bir android süper kahramanı olma görevini vermiştir. Güneş enerjisi ile çalışan süper kahraman The Vision, 1990’lı yıllarda yayınlanan Fantastik Dörtlü dizisinde, Yenilmezler filmlerinde, Black Panther ve Ant-Man filmlerinde karşımıza çıkmıştır. Önümüzdeki tarihlerde The Vision’a ait solo bir film bile düşünülüyor. Şimdiden Marvel takipçilerinin sevdiği bir karakter olmayı başaracak gibi duruyor.

Eğer siz de içerikler üretmek isterseniz, ücretsiz içerik üreticiliği eğitimimizi tamamlayıp en sonda yer alan Kariyer İçin Başvur sekmesinden örnek bir içerik ile başvurunuzu bırakabilirsiniz.

Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
2
Beğen
Mutlu Mutlu
2
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
3
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
1
Olamaz
Kızgın Kızgın
1
Kızgın
Komik Komik
1
Komik
İlginç İlginç
2
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!