Tüm Zamanların En İyi Marvel Filmleri

5 dk okuma süresi


7
15 Paylaşım, 7 puan

Marvel Comics, geçmişte kitap olarak çıkardığı süper kahramanların hikayelerini, sinema filmi haline getirerek devamlılığını sağlayan bir yapım şirketidir. Sinema sektöründe kendini ispatlamış Marvel Comics, her yıl vizyona soktuğu yeni filmler ile harikalar yaratıyor. Filmler gişede rekor kırdığı gibi şirketin bir sonraki projesi de iple çekiliyor. Şimdiye kadar yayınladığı Marvel filmleri ile izleyicilerine sunduğu koleksiyona Marvel Sinematik Evreni (Marvel Cinematic Universe) deniliyor. Bizde süper kahraman takipçilerine özel, tüm zamanların en iyi Marvel filmleri listesi hazırladık. İşte derlediğimiz Marvel Sinematik Evreni’nin en iyi 10 filmi…

1. Avengers: Sonsuzluk Savaşı, 8.5 (2018)

Tüm Zamanların En İyi Marvel Filmleri

Avengers serisinin yayınlanan son filminde, Yenilmezler ekibi her zamanki gibi dünyayı kötü güçlere karşı korumaya çalışmaktalar. Bu filmdeki korkunç ve acımasız gücün adı ise Thanos’dur. Marvel Sinematik Evreni’ndeki filmlerle gelişi hazırlanan Thanos’un amacı, 6 sonsuzluk taşını ele geçirmektir. Bu taşları ele geçirdikten sonra dünyayı dengelemek istemektedir. Bunu ise dünyanın yarısının varlığını yok ederek yapmayı öngörmektedir. Thanos’un taşları ele geçirmemesi ve masum hayatların kurtarılması gerekmektedir. Bu görevi ise kahramanlarımız üstlenecektir. Thanos’a engel olmak için tüm süper kahramanlar, mücadele edecektir.

2. Galaksinin Koruyucuları, 8.1 (2014)

Marvel Filmleri

Sinematik evrenin 10. filmi Galaksinin Koruyucuları, bir Marvel filminde olması gereken her şeye sahiptir. Harika bir film müziği, eğlenceli bir senaryo, benzersiz görsel efektler, kendi tutumları ve tamamen gelişmiş karakterler bir arada! James Gunn’ın yönetmenliğini üstlendiği filmin kadrosu da oldukça kalabalık. Koruyucuları canlandıran isimler Chris Pratt, Zoe Saldana, Dave Bautista, Vin Diesel ve Bradley Cooper. Filmde kahramanlarımız sonsuzluk taşlarından birini çaldıktan sonra kaçmaya başlayan dünya dışı suçlular olarak karşımıza çıkıyorlar. Bir anda MCU’nun bir parçası haline gelen Koruyucular tam anlamıyla kendi galaksilerinde yaşıyorlar denilebilir.

3. Captain Marvel, 7.2 (2019)

Tüm Zamanların En İyi Marvel Filmleri

Eski savaş uçağı pilotu Carol Danvers, edindiği süper güçler ile Captain Marvel olur. Starforce’a katılarak, dünyayı işgal etmek isteyen 2 gruba karşı savunmaya çalışacaktır. Marvel Sinematik Evreni’nin yeni süper kahramanı olacak Captain Marvel filminin başrolünde Brie Larson yer almakta. Filmin müziklerini hazırlayan ise Marvel’in ilk Türk Bestecisi Olarak Pınar Toprak. Kötü karakter olan Yon-Rogg’a ise Jude Law hayat vermektedir. Evrenin 21. filmi Captain Marvel, Infinity War’daki birçok noktayı çözecektir. İzleyicileri Marvel Sinematik Evreni’nin bir sonraki macerası olan Avengers: Endgame filminde yaşanılacaklara hazırlamaktadır!

4. Logan, 8.0 (2017)

Logan

X-Men serisinin çizgi romanlardaki ve sinemadaki en önemli temsilcilerinden biri Wolverine. Önceki filmlerde genç halini ve geçmişiyle yüzleşmesini izlediğimiz Logan, artık eski Logan değildir. İleri gelecekte yorgun ve yaşlanmış bir halde karşımıza çıkar. Yanında da Professor X vardır. İkisi birlikte, mutantların neredeyse tükendiği bir dönemde Meksika sınırlarında saklanmaktadırlar. Ancak Logan’ın gizliliği, karanlık güçler tarafından takip edilen genç bir mutant yanlarına geldiğinde sona erecektir. Artık genç bir mutant klonunu tanıyan Wolverine, bu kızı Nathanial Essex’in liderliğindeki kötü bir tezgahtan korumak için elinden gelen her şeyi yapacaktır.

5. Deadpool, 8.0 (2016)

Tüm Zamanların En İyi Marvel Filmleri

Eski bir özel kuvvetler görevlisi olan Wade Wilson, ordudaki görevi sonrası kendi kurallarına göre takılan ve kötünün iyisi denilebilecek bir adamdır. Sevgilisi Vanessa ile harika bir uyum içinde yaşarken bir şeylerin ters gittiğini düşünür. Kanser olduğu gerçeğiyle yüz yüze kalır. Sevdiği kadını bu acılı durumdan kurtarmak için Wade bilimsel bir projeye katılacaktır. Ancak yaşananlar onun beklediği gibi olmayacaktır. Filmin yönetmenliği Tim Miller üstlenmektedir. Anti kahraman Deadpool’u ise Ryan Reynolds canlandırmaktadır. İyi zamanların yaşanması için izlenebilecek Deadpool, tüm Marvel filmleri arasında en eğlencelisi olabilir.

6. The Incredible Hulk, 6.7 (2008)

Marvel Filmleri

Kahramanımız Bruce Banner, üzerinde çalıştığı projeye fazlasıyla öncelik veren bir bilim adamıdır. Var olan tüm hücreleri, onu zehirleyen gama radyasyonuna karşı savaş açmıştır. Radyasyona karşı bir kült geliştirmenin peşindedir. Kendi içinde dizginleyemediği öfkeyi ortaya çıkararak bir güce dönüştürmeye çalışır. Bu gücün adı Hulk’tır. Ancak Bruce, bu saplantılı konumdan tekrar kurtulmak için uzun uğraşlar verecektir. Bu sürede baş düşmanı General Thunderbolt Ross ile askeri bir makine, onu yok etmeye çalışmaktan geri durmayacaktır. Hulk’un gücüne denk olan Abomination ise bir başka sorundur. Bruce, içinde sakladığı yaratıkta kahramanlığı bulmak zorunda kalacaktır.

7. X-Men: Geçmiş Günler Gelecek, 8.0 (2014)

Tüm Zamanların En İyi Marvel Filmleri

2000’li yılların başından itibaren pek çok X-Men filmi izledik. Sevilen çizgi romanlardan uyarlanan yedinci X-Men filmi Geçmiş Günler Gelecek’te X-Men birliği kendilerini korumak için savaşmaktadır. X-Men üçlemesinin oyuncuları ile yeni oyuncuların bir araya geldiği filmde, Wolverine’e önemli bir görev düşmektedir. Mutantların yok olmak üzere olduğu dünyada, geçmişe yolculuk yapmalıdır. Doğru zamana gitmeli, durumu düzeltmeli ve tarihin akışını değiştirmelidir. Mutantların geleceği buna bağlıdır ancak bu düşündüğü kadar kolay olmayacaktır. Marvel filmleri arasında tüm zamanların en zorlu görevlerinden biri en iyi kahramana verilmiştir.

8. Thor: Ragnarok, 7.9 (2017)

Thor: Ragnarok

Thor serisinin üçüncü filmi olan Ragnarok, ilk iki filmle oluşan kötü imajı unutturdu denilebilir. Chris Hemsworth’ü tekrar Thor olarak izlediğimiz yapımda Marvel, Yıldırım Tanrısı’nın gidişatını yeni bir isimle tamamen değiştirdi. O isim ise Taika Waititi’den başkası değil. Filmin yönetmenliğini üstlenen isim, çekilebilecek yeni Thor filmleri için daha ümit verici bir film sunmayı başardı. Aynı zamanda Marvel dünyasına da farklı bir renk kattı. 2017 yılının en iyi gişe başarılarından biri olan filmde, Thor Sakaar gezegeninden kaçıp Asgard’a dönmelidir. Evini kurtarmak için her şeyi yapmalıdır. Bu eğlenceli ve heyecan verici macerayı izlemeden geçmeyin.

9. Iron Man, 7.9 (2008)

Iron Man

Iron Man, kahramanın solo hikayesinin başlangıcı. Ancak bundan da öte bir film. Her kahramanın sinemaya gelişi ve Yenilmezler’in toplanması bu film üzerine kurulu. Bir başka şekilde söylemek gerekirse Iron Man Marvel Sinematik Evreni’nde yaşanan her şeyi başlatan yapım. Robert Downey Jr.’ın başrolde yer aldığı filmde ona Gwyneth Paltrow, Terrence Howard, Jon Favreau ve Jeff Bridges eşlik ediyor. Filmde Tony Stark, Afganistan’da bir terörist grup tarafından kaçırılır. Bu sırada da yaralanır. Oradan kaçmak için ise Iron Man zırhına temel oluşturacak ilk çalışmasını yapar ve başarılı da olur. Filmde yaşananların ardından Stark “I am Iron Man.” diyerek yeni kahraman kimliğini kabullenir.

10. Black Panther, 7.3 (2018)

Tüm Zamanların En İyi Marvel Filmleri

Yönetmenliğini Ryan Coogler’ın üstlendiği film, Marvel Sinematik Evreni’nin en başarılı çalışmalarından biri. Hatta En İyi Film dalında Oscar’a aday gösterilen ilk süper kahraman filmi. 2018 yılında yayınlanan Black Panther’da başrol Chadwick Boseman’ın. Kadroda yer alan diğer isimler ise Michael B. Jordan, Lupita Nyong’o, Letitia Wright, Angela Bassett, Danai Gurira ve Daniel Kaluuya. Evrenin 18. filminde T’Challa, babasının ölümünü takiben kral olarak taçlandırılacaktır ama bu düşündüğü kadar normal bir süreç olmayacaktır. Taç yolunda karşısına Killmonger çıkacaktır. T’Challa bu savaşı ülkesi için kaybetmemelidir çünkü Killmonger, Wakanda’nın bütün politikalarını değiştirmeyi ve küresel bir devrim yapmayı planlamaktadır.


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
6
Beğen
Mutlu Mutlu
6
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
8
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
3
Komik
İlginç İlginç
1
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!