Tüm Zamanların En İyi Marvel Filmleri

3 dk okuma süresi


7
15 Paylaşım, 7 puan

Marvel Comics, geçmişte kitap olarak çıkardığı süper kahramanların hikayelerini, sinema filmi haline getirerek devamlılığını sağlayan bir yapım şirketidir. Sinema sektörüne kendini ispatlamış Marvel Comics, her yıl vizyona soktuğu yeni filmler ile harikalar yaratıyor. Gişede rekorlar kıran filmler olduğu gibi bir sonraki projesi de iple çekiliyor. Şimdiye kadar yayınladığı Marvel filmleri ile izleyicilerine sunduğu koleksiyona Marvel Sinematik Evreni (Marvel Cinematic Univers) deniliyor. Bizde süper kahraman takipçilerine özel, tüm zamanların en iyi marvel filmleri listesi hazırladık. İşte derlediğimiz Marvel sinematik evreninin en iyi 10 filmi…

1. Avengers: Sonsuzluk Savaşı, 8.5 (2018)

Marvel Filmleri

Avengers serisinin bu son filminde, yenilmezler ekibi her zaman ki gibi dünyayı kötü güçlere karşı korumaya çalışmaktalar. Bu filmdeki korkunç ve acımasız gücün adı Thanos’dur. Thanos’un amacı, 6 sonsuzluk taşını ele geçirmek ve her şeyi yok etmektir. Thanos sonunda taşı ele geçirir ve tüm kainatı yok etmeye başlar. Buna karşılık tüm süper kahramanlar, bir araya gelecektir…

2. Galaksinin Koruyucuları, 8.1 (2014)

Marvel Filmleri

Galaksinin Koruyucuları, bir Marvel filminde olması gereken her şeye sahiptir. Harika bir film müziği, komik senaryolar, benzersiz görsel stilleri, kendi tutumları ve tamamen gelişmiş karakterler bir arada! Koruyucular bir anda MCU’nun bir parçası haline geldi. Kelimenin tam anlamıyla kendi galaksisinde, dünyanın şekilde birleştiğini izleyeceksiniz. Bunun için yeni fikirlere açık olmalısınız!

3. Captain Marvel, 7.2 (2019)

Captain Marvel

Eski savaş uçağı pilotu Carol Danvers, edindiği süper güçler ile Captain Marvel olur. Starforce’a katılarak, dünyayı işgal etmek isteyen 2 gruba karşı savunmaya çalışacaktır. Marvel Sinematik Evreni’nin yeni süper kahramanı Captain Marvel filminin başrolünde Brie Larson yer almakta. Ve filmin efektlerini İlk Türk Bestecisi Olarak Pınar Toprak hazırlamıştır.  Kötü karakter olan Yon-Rogg’aysa Jude Law hayat verirken, 21. Marvel filmidir. Captain Marvel, Infinity War’daki birçok noktayı çözecek. İzleyicileri Marvel Sinematik Evreni’nin bir sonraki filmi olan Avengers: Endgame hazırlıyor!

4. Logan, 8.0 (2017)

Logan

İleri gelecekte yorgun ve yaşlanmış olan Wolverine ile Professor X, Meksika sınırlarında saklanmaktadır. Ancak Logan’ın gizliliği, karanlık güçler tarafından takip edilen genç bir mutant geldiğinde sona erecektir. Artık genç bir kadın klonunu, Nathanial Essex’in liderliğindeki kötü bir tezgahtan koruyacaktır.

5. Deadpool, 8.0 (2016)

Marvel Filmleri

Eski bir özel kuvvetler görevlisi olan Wade Wilson, ordudaki görevi sonrası kendi kurallarına göre takılan ve kötünün iyisi denilebilecek bir adamdır. Vanessa ile harika bir uyum içindeyken, bir şeylerin ters gittiğini düşünür. Kanser olduğu gerçeğiyle yüz yüze kalır. Sevdiği kadını bu acılı durumdan kurtarmak için Wade ile bilimsel bir projeye katılacaktır. Yönetmenliği Tim Miller üstlenmektedir.

6. The Incredible Hulk, 6.7 (2008)

Marvel Filmleri

Kahramanımız Bruce Banner, üzerinde çalıştığı projeye fazlasıyla öncelik veren bir bilim adamıdır. Var olan tüm hücreleri, zehirleyen gama radyasyonuna karşı savaş açmıştır. Radyasyona karşı bir kült geliştirmenin peşindedir. Kendi içinde dizginleyemediği öfkeyi ortaya çıkararak bir güce dönüştürmeye çalışır. Bu gücün adı Hulk’tır. Ancak Bruce, bu saplantılı konumdan tekrar kurtulmak için uzun uğraşlar verecektir. General Thunderbolt Ross ile askeri bir makine, onu yok etmeye çalışacak.

7. X-Men: Geçmiş Günler Gelecek, 8.0 (2014)

Marvel Filmleri

X-Men serisinin son filmi olan Geçmiş Günler Gelecek filminde Wolverine’ye önemli görev düşer. Yok olmak üzere olan dünyada, geçmişe yolculuk ederek, bu durumu düzeltmeye çalışacaktır. Yönetmenliğini Bryan Singer yaparken, senaryosunu Simon Kinberg, Jane Goldman, Matthew Vaughn yapmıştır.

8. Thor: Ragnarok, 7.9 (2017)

Thor: Ragnarok

2 kötü filmden sonra yönetmen Taika Waititi, yeni nesil Marvel filmleri için daha ümit verici bir senaryo sunmayı başardı. Thor: Ragnarok, 2017’de en iyi bütçeli gişe rekorları kıran filmlerden biri olmuştur. Komik, heyecan verici ve beklenmedik bir Marvel filmi diyebiliriz.

9. Iron Man, 7.9 (2008)

Iron Man

Iron Man sadece süper kahraman serisini değil, aynı zamanda film sektörünü de değiştirmiştir. Her şeyi başlatan bir film diyebiliriz. Robert Downey Jr’ı geri getiren filmdi. Tony Stark’ın sadece bir pislik yerine sevimli bir pislik olduğu tek filmdir.

10. Black Panther, 7.3 (2018)

Marvel Filmleri

Marvel Sinematik Evrenin her şeye rağmen, mutlaka yapılacak bir şeyler olduğunu söyleyen başka bir Marvel filmidir. En karmaşık karakterlerden bazılarını oynayan olağanüstü bir oyuncu koleksiyonuna sahip Black Panther karakteri Chadwick Boseman. Michael B. Jordan ile rakip olarak eşleştirilmiş. Ayrıca görsel olarak göz kamaştırıcı ve eğlenceli bir film dizisine ferahlatıcı bir katkı sunmuştur.


dergiCE üyeleri ne diyor?

Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
6
Beğen
Mutlu Mutlu
6
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
8
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
3
Komik
İlginç İlginç
1
İlginç