Gururumuz! Marvel Film Evreni’nin İlk Kadın TÜRK Bestecisi: Pınar Toprak!

2 dk okuma süresi


8
19 Paylaşım, 8 puan

Uzun zamandan beri beklenen o destansı kadın karakteri hepimiz merak içinde bekliyorduk açıkçası… Captain Marvel karakterini kim canlandıracak? Olay örgüsü nasıl olacak? gibi bir takım sorularla kendimizi yiyip bitiriyorduk ve işte sonunda Captain Marvel vizyona girdi! Film gayet başarılı, kusursuz bir görsel şölen ve kurgusal olarak çizgi romanına yakın yapılmış. Akıllarda kalacak bir Marvel eseri, şahsen ben takdir ettim! Asıl soru, filmde tüylerimizi diken diken eden bu soundtrackları kim ya da kimler yapıyor? İşte karşınızda milli gururumuz Pınar Toprak!

1. Hayallerinden Vazgeçme!

Pınar Toprak

Pınar Toprak, 1980 yılında İstanbul’da doğmuş, Amerika’da da yaşayan bir besteci. Hayallerinin peşinden giderek sıfırdan bugüne kadar gelmiş harika bir kadın. Başarı hikayesi ise filmlere konu olacak derecede… 17 yaşında, henüz ingilizce bilmemesine rağmen bambaşka bir dünyaya, Amerika’ya taşınan Pınar Toprak, dünyanın en iyi müzik okullarından biri olarak kabul edilen Berklee College of Music’te film müziği ve bestecilik üzerine eğitim aldı. Şu an Marvel dünyasının soundtracklerini yaparak, başarılarıyla herkesi etkilemeyi başarmış bir durumda!

2. Marvel’ı Nasıl Etkiledi?

Marvel'i Nasıl Etkiledi?

70 kişilik bir orkestra tutarak böyle büyük bir orkestrayı yönetebileceğini Marvel’a göstermek istemiş ve ciddi bir prodüksiyon hazırlamış Pınar hanım… Kendi açıklamasıyla, işi almak için elinden gelen her şeyi yaptığını söylüyor. Kendi stüdyosunda hazırladığı karakteri ve yapacağı müziği anlatan ikinci bir video ile amacına ulaşmış ve Marvel yapımcılarını etkilemeyi başarmış.

3. Evrendeki En Güçlü Kadınlardan Biri…

Pınar Toprak

Amerika’nın önde gelen magazin dergilerinden Variety’e verdiği röportajda, filmin 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde vizyona giriyor olması ve ana karakterlerin kadınlardan oluşması nedeniyle eleştiri alıp almadığıyla ilgili soruya; “Hiçbir erkek, cinsiyetim yüzünden bu işi aldığımı söylemedi. Umarım bu soru gelecekte de sorulmaz” şeklinde cevap verdi. Filmin ana karakteri ve aynı zamanda kendisinin de benzetildiği Carol Denvers’i “O, evrendeki en güçlü varlıklardan biri ama aynı zamanda çok da insancıl. Duyguları gücünü azaltmıyor. Hem güçlü hem de hassas” diye anlatıyor. Buradaki yorumu, tüm kadınları ilgilendiren bir cinsten olsa gerek.

4. Küçük Kız Çocuklarına Örnek Olacak Türden…

Pınar Toprak

Böyle bir filmin müziklerini yapmak baskı oluşturuyor diyemem ama bu önemli işin getirdiği büyük bir sorumluluk var. Kimseyi hayal kırıklığına uğratmamak için büyük çaba sarf ediyorsunuz. Yapabileceğinizin en iyisini ortaya çıkarmaya çalışıyorsunuz. Yaptığı işin sorumluluklarının farkında olan ve ‘Müzikal fikirlerin kafasında belirmeye başladığı anın Brie’yi Captain Marvel olarak gördüğü an olduğunu anlatan Pınar Toprak, hep gitme hayalleri kurduğu Hollywood’da ve yine hep hayalini kurduğu işi yapıyor. Kendisine buradan kucak dolusu sevgilerimizi ve tebriklerimizi iletiyoruz.

5. Cem Yılmaz Twitter Üzerinden Destek Oldu!

6. İşte Pınar Toprak İmzalı O Melodi!


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
24
Beğen
Mutlu Mutlu
5
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
3
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
1
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
3
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!