Marvel Evreni Hakkında Bilmeniz Gerekenler

3 dk okuma süresi


4
12 Paylaşım, 4 puan

1939 yılında kurulan ve ABD’de altın çağını yaşayan, günümüzde inanılmaz bir fan kitlesine sahip, inanılmaz fantastik filmleriyle Marvel Evreni’ni bilmeyen yoktur. Hepimiz en az bir filmini mutlaka izlemiş ya da bir çizgi romanını okumuşuzdur. Bu yazımızda dergiCE olarak sizlere Marvel Evreni hakkında bilmeniz gerekenler listesini sıraladık. Keyifli okumalar!

1. En Zengin Süper Kahraman Black Panter

Marvel Evreni Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Sanılanın aksine herkesin favorisi; dahi, milyarder, playboy Tony Stark ikinci en zengin süper kahraman. Listemizin birinci sırasında ise Wakanda’nın kralı T’Challa ya da bilinen adıyla Black Panter.Mal varlığı yaklaşık 500 milyar dolar. Afrika’nın El-Dorada’sının kralının bu kadar zengin olmasına çok şaşırmamak gerek.

2. 70 Yaşındaki Süper Kahraman: Black Widow

Marvel Evreni Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Her ne kadar Scarlett Johansson hayranlarını üzse de Marvel evrenin seksi karakteri Black Widow görünüşe göre 70 yaşında (yani en azından çizgi romanlara göre) Natasha genç görünüşünü ve fiziksel performansını korumak için serum kullanıyor. Eğer gerçekten 70 yaşındaysa biz de onu Kaptan Amerika ile aynı kategoriye koyabiliriz.

3. Hulk’un Gerçek Rengi Gri!

Marvel Evreni Hakkında Bilmeniz Gerekenler

İtiraf etmek gerekirse bu biraz garip hissettirdi. Çünkü Hulk deyince herkesin aklına yeşil büyük kaslı bir yaratık geliyor. Bu yüzden ikonikleşmiş Hulk karakterini gri olduğunu düşününce insanın gülesi gelmiyor değil. Aslında gri renk o kadar da kötü durmuyor ama biz yine de yeşil rengi tercih ederiz. En azından pembe ya da kırmızı renkte değilmiş. Yazarın aklından tam olarak ne geçiyordu bilmiyoruz ama 60lardaki renk ayrım teknolojisinin gelişmesiyle Hulk bugünkü yeşil rengine kavuşmuş.

4. Yapımı 2 Sene Süren Bir Sahne

Marvel Evreni Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Hepimiz hatırlarız Guardians of Galaxy 2 filminin başındaki Bebek Groot’un dans sahnesini. Evet işte bu sahnenin yapılması tam 2 sene sürmüş. Vay canına koskoca 2 sene. Özellikle bu tarz animasyon uyarlaması için 2 sene biraz fazla bir süre sayılır. Ama itiraf etmek gerekir ki tam anlamıyla değmiş. Filmdeki en eğlenceli sahnelerden birisi.

5. Peter Parker Rolü Telefondan Verildi!

Görünüşe göre Marvel bazı şeyleri farklı yapmayı seviyor. Tom Holland’a haber verirken farklı bir yol izlemiş. Diğer film şirketlerinden farklı olarak Tom Holland’a belki de hayatının rolüne seçtiğini Instagramdan mesaj atarak haber vermiş. Böyle yaparak Marvel’ın ne düşündüğünü tam olarak bilmiyoruz ama Tom Holland için büyük bir sürpriz olduğu gerçek. Düşünsenize telefonunuza mesaj geliyor ve “Selam Tom, Peter Parker Rolü için seni seçtik.” yazıyor.

6. Iron Man’in Zırhı Çalındı!

Thanos’un parmak şıklatması gerçekten de bazı şeyleri ortadan kaldırmış olmalı. Associated Press’in haberine göre Iron Man’in orijinal kostumü geçtiğimiz Şubat ayında çalındı. Yaklaşık değeri 325 bin dolar olduğu tahmin edilen bu köstüm. Sarı ve kırmızı renklerden oluşuyordu. Marvel çizgi romanının sevilen karakteri Iron Man 2008 yılında ilk kez sinemaya uyarlanmıştı.

7. Marvel Filmlerinin Gizli Kahramanı: Stan Lee

Marvel Dünyası’nın ikonik figürü Sten Lee, bildiğimiz üzere geçen sene aramızdan ayrılmıştı. Ünlü yazar Sten Lee, Spider-Man, Fantastik Dörtlü, Hulk gibi karakterleri Marvel Evrenine kazandırmış, zaman zaman Marvel filmlerinde de boy göstermişti.

8. Avengers Ne Kadar Eskiye Dayanıyor ?

Avengers ilk defa X-man ile beraber 1963’ün Eylül ayında Marvel Comics tarafından yayımlanmıştır. Orjinal Avengers kadrosu, Stan Lee, Jack Kirby tarafından yaratılmıştır. Avengers ilk olarak, Iron Man önderliğinde Thor, Ant-man, Wasp ve Hulk’tan oluşuyordu.

9. Marvel Evreni’nin En Güçlü 3 Süper Kahramanı

İmparator Vulcan diğer bir adıyla Gabriel Summers Omega seviyesinde ki Mutant olarak biliniyor. En önemli özelliği bütün enerji formlarını kontrol edebilmesi. Ayrıca yaratıcısı Ed Brubakere göre Vulcan 7 elementi de kontrol edebiliyor. (Su, ateş, hava, toprak, elektrik, karanlık ve ışık) Eternity, ilk kez Strange Tales’in 138. bölümünde karşımıza çıkan Eternity, Infinity’nin ikiz kardeşi olarak da biliniyor. Zamanın vücut bulmuş halidir. Galactus’tan daha büyük, mekanı, zamanı ve gerçekliği değiştirebilir. Living Tribunal, Stan Lee, Marie Severin and Herb Trimpe yaratılmıştır. Thanos’un sonsuzluk eldivenli halinden bile daha güçlüdür. Gücü sınırsızdır ve bütün gerçekliliği bir anda silebilir.

10. Robert Downey Iron Man’i Hiç Sevmezdi

Marvel Evreni hakkında bilmeniz gerekenler listemizin son maddesine geldik. Iron Man karakterini canlandıran Robert Downey Jr. lisedeyken Demir Adam çizgi romanını okuyan arkadaşına bu tarz şeyleri okuduğu için hakaret etmiş ve çizgi romanını yırtmıştır.

Eğer siz de içerikler üretmek isterseniz, ücretsiz içerik üreticiliği eğitimimizi tamamlayıp en sonda yer alan Kariyer İçin Başvur sekmesinden örnek bir içerik ile başvurunuzu bırakabilirsiniz.

Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
11
Beğen
Mutlu Mutlu
5
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
7
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
2
Komik
İlginç İlginç
0
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!