İstanbul’da Keşfedilmeyi Bekleyen 10 Pazar

2 dk okuma süresi


1
16 Paylaşım, 1 puan

Mağazalar, alışveriş merkezleri ya da online alışveriş sitelerinin imkanlarıyla hayatımız hızlansa da sokakta kurulan pazarların keyfi her zaman apayrı. İnsanı çocukluğuna götüren adeta zamanda yolculuk ediyor hissi veren pazarlarda aradığınız her şeyi bulabilirsiniz. Keyifle pazarlık yapıp, satıcılardan yaratıcı ve ilginç sloganlar duyabilirsiniz. İşte İstanbul’da kurulan ve keşfedilmeyi bekleyen 10 meşhur pazar…

1. Bomonti Antika Pazarı

İstanbul'da Keşfedilmeyi Bekleyen 10 Pazar

Bit pazarı sevenlerin ilk durağı Bomonti Antika Pazarı. Pazar sizleri zamanda yolculuğa çıkarıyor. Burada koleksiyonunuzun eksik parçası olan eski plakları bulabilirsiniz. Eski saatlerden, antika kılıçlara kadar eskiye ait ne varsa bulabilirsiniz.

2. Feriköy Organik Pazarı

İstanbul'da Keşfedilmeyi Bekleyen 10 Pazar

Cumartesi günleri kurulan pazar organik beslenmek isteyenler için biçilmiş kaftan. Pazar, hafta sonları sabahın ilk saatlerinden itibaren alışveriş yapmaya gelenlerle dolup taşıyor. Organik sebze, meyve meraklıları keyifle gezebilir.

3. Dolapdere Bit Pazarı

İstanbul'da Keşfedilmeyi Bekleyen 10 Pazar

Bomonti Antika Pazarı’na oranla daha uygun fiyatları sahip olan pazar rengarenk. Pazar sabahları Feylesof Sokak’ta kurulan alanda mutfak eşyaları, antika tablolar, vintage gözlükler bulabilirsiniz.

4. Kadıköy Bit Pazarı

Keşfedilmeyi Bekleyen 10 İstanbul Pazarı

Anadolu yakasının en güzel semtlerinden olan Kadıköy’de bulunan pazar her cumartesi ziyaretçilerini bekliyor. Selamiçeşme Özgürlük Parkı’nda kurulan bit pazarında uygun fiyatlarla antika ürünlere ulaşabilirsiniz.

5. Horhor Antikacılar Çarşısı

Keşfedilmeyi Bekleyen 10 İstanbul Pazarı

Burası pazar değil bir çarşı, içerisinde 200’den fazla dükkana ve onlarca tezgah var. Dönem dizilerine, filmlere ve reklam filmlerine ev sahipliği yapan bu çarşıyı kesinlikle görmelisiniz.

6. Kastamonu Pazarı

Keşfedilmeyi Bekleyen 10 İstanbul Pazarı

Kasımpaşa’da bulunan Kastamonu Pazarı sağlıklı beslenenlerin filelerini dolduruyor. Diğer adı Tarihi İnebolu Pazarı olan Kastamonu Pazarı’na ürünler İnebolu ve Kastamonu’dan taze taze geliyor. Burada turşu, reçel, bal, yumurta, mantar, tereyağı ve daha fazlasını bu pazarda bulabilirsiniz.

7. Yeşilköy Pazarı

İstanbul'da Keşfedilmeyi Bekleyen 10 Pazar

İstanbul’un en meşhur pazarların biri olan Yeşilköy Pazarı her ne kadar şehre uzak olsa da oldukça yoğun olan pazar çok çeşitli. Buradan ihraç fazlası marka kıyafetler ve çantalar alabilirsiniz. Sadece kıyafet değil uygun fiyatlara yiyecek, bakliyat ve ev eşyası da satın alabilirsiniz.

8. Fatih Çarşamba Pazarı

Keşfedilmeyi Bekleyen 10 İstanbul Pazarı

Çarşamba günleri kurulan Fatih pazarında rengarenk kumaşların arasında kaybolabilirsiniz. Daha çok dikiş nakışa meraklı olanların seveceği bu yerde havlu, örtüler, danteller, yünler ve daha fazlasını alabilirsiniz.

9. Eminönü Pazarı

Keşfedilmeyi Bekleyen 10 İstanbul Pazarı

Mısır Çarşısı’nın yanında kurulan pazarda onlarca dükkan ve seyyar tezgah var. Burada bahçenize, balkonunuza yakışır birçok ürünü bulabilirsiniz. Birçok çiçek çeşidi, çim, bitki tohumu, toprak ve saksılar alabilirsiniz.

10. Ulus Sosyete Pazarı

İstanbul'da Keşfedilmeyi Bekleyen 10 Pazar

İstanbul’da onlarca pazar olsa da aslı Ulus’taki keşfedilmeyi bekleyen ve 10. sırada sizlere listelediğimiz sosyete pazarında. Burada son trend kıyafetleri uygun fiyatlara bulabilirsiniz. Bu pazar diğer pazarlardan çok daha modern. Burada soyunma kabinleri, tuvalet ve metrobüslere ring seferleri bulunmakta.

Eğer siz de içerikler üretmek isterseniz, ücretsiz içerik üreticiliği eğitimimizi tamamlayıp en sonda yer alan Kariyer İçin Başvur sekmesinden örnek bir içerik ile başvurunuzu bırakabilirsiniz.

Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
2
Beğen
Mutlu Mutlu
0
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
1
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
1
Komik
İlginç İlginç
0
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!