.istanbul ve .ist büyük ilgi gördü


Domain Uzantıları
Domain Uzantıları

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Medya A.Ş. tarafından internette hizmete sunulan .ist ve .istanbul üst düzey alanları dünya markalarından büyük ilgi gördü. İlk olarak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş tarafından açıklanan Türkiye’nin ilk ve tek alan adı uzantıları .istanbul ve .ist. ilk olarak global markalara açılmıştı. Medya AŞ. 26 Şubat’ta sona eren .istanbul global markalar dönemini dünya devleriyle kapattı. BBC, BMW, Turkcell, Versace, Whatsapp, Apple, Facebook, Google, Youtube, Gmail, Chrome, Googlemaps, Amozon, Blogger, İnstagram gibi birçok dünya devi marka 27 Ocak’tan bu yana .istanbul ve .ist alan adı uzantılarının sahibi oldu.

Medya AŞ Genel Müdürü Bekir KaplanMedya AŞ Genel Müdürü Bekir Kaplan, global markalar için açıkladıkları dönemi çok yoğun geçirdiklerini söyledi. Günde 300’e yakın başvuru aldıklarını belirten Kaplan, “İnanıyoruz ki işletmelerden organizasyonlara ve bireylere .istanbul ve .ist alan adı sahibi her kurum, İstanbul’un sağladığı prestij, görünürlük, güvenilirlik ve değerden potansiyel olarak faydalanacak, İstanbul’un güçlü marka değerini dijital adreslerine taşıyacak ve .istanbul ve .ist, dünya çapında çevrimiçi kimlikleri İstanbul markası ile güçlendirecek” dedi. .istanbul ve .ist yeni üst düzey alanlarının, İstanbul’un ticaret ve turizm alanındaki avantajlarını da küresel ölçekte yaygınlaştıracağını söyleyen Bekir Kaplan, 2016 sonuna kadar 100 bin kullanıcı hedeflediklerinin altını çizdi.

İnternet uzantısının .Istanbul ve .ist olarak değişecek olması, kullanıcıların merakla beklediği bir durum olarak dikkat çekiyor.

Bu içeriği nasıl buldunuz?

Beğen Beğen
3
Beğen
Mutlu Mutlu
4
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
2
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
0
İlginç
Dijital Derginiz
Dijital yayıncılık alanında Türkiye, yükselen bir grafik çizmektedir. Bu amaç ile profesyonel işlere imza atmak üzere yola çıktık. 5. yılımızda araştırmayı seven herkese kapımızı açtık. Sizlerde makalelerinizi dergiCE'de paylaşarak, dijital dünyada yerinizi alabilirsiniz.

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik Türünü Seçin
Kişilik Testi
Kişilik Hakkında Testler
Test
Cevaplamalı Testler
Anket
Oylamalı Seçenekler
Yazı
Biçimlendirilmiş Metinler
Puanlamalı Liste
Puanlamalı Liste
Video
Youtube, Vimeo, Vine vs
Ses/Müzik
Soundcloud, Mixcloud
Resim
GIF veya Resim