Active 1 yıl önce Orkun Genç
Prestij Puanı: 2,000
Regulus
2000 / 2000

Rank: Regulus

Alpha Leo takım yıldızında, Mars, Jüpiter ve Satürn doğasındasın. En önemli kraliyet yıldızındasın. Yoksa artık sen kralsın mı demeliydik? Güneş ile kavuşumda güç, şeref, zenginlik, Merkür ile kavuşumda saygıdeğerlik, ün, popülerlik, Jüpiter ile kavuşumda seçkinlik, başarı, Satürn ile kavuşumda kariyerinde yükselme, spekülasyon alanında zafer ve yüksek pozisyonlar getiren bir yıldızdır. Bilgiler artık senin kölen! Tüm kontroller artık sende, ne aradığını ve neyi nasıl arayacağını gayet iyi biliyorsun. Kalemin hep güçlü kalsın!

Üyelik Tarihi: 28 Haziran 2020

Okunma Sayısı: 101,831
Toplam İçerik: 10
Prestij Puanı: 2,000

Hakkında

Adı Soyadı

Orkun Genç

Biyografisi

Orkun Genç (Yazar-Yönetmen-Oyuncu)

Marmara Üniversitesi, Türk Dili ve Edebiyatı bölümü son sınıf öğrencisidir. Yazarlığa lise yıllarında başlamıştır. Bilgi Evleri’nin ilk kez düzenlemiş olduğu öykü yarışmasında “Çıplak Ayak” başlıklı öyküsüyle birincilik elde etmiştir.

Tiyatroyla tanışıklığıysa üniversitede olmuştur. Aklımdaki Kadınlar oyunuyla birlikte piyeslere olan ilgisi artmış ve böylelikle öykü yazarlığıyla birlikte tiyatro yazarlığına geçiş yapmıştır. Marmara Drama Kulübü bünyesinde oynanan “Bonnie” isimli oyunu yazıp yönetmiştir.

Kek Roka oyunuyla 8.Uluslararası Toprak Sahne Tiyatro Festivali’nde “Gelecek Vaadeden Erkek Oyuncu” ödülünü almıştır.

Marmara Drama Kulübü’nde ve bazı özel atölyelerde; oyunculuk, yaratıcı drama ve diksiyon eğitimi vermektedir. 2019-2020 sezonunda Tiyatro Mundus’ta “İN” oyununu yazıp yönetmekle birlikte Marmara Drama Kulübü bünyesinde de “Her Gece Farklı Biri” isimli oyunu yazıp yönetmiştir.

Bkz. : https://www.hurriyet.com.tr/kitap-sanat/in-bir-olum-randevusu-41459249

https://www.tiyatrodergisi.com.tr/tiyatro-mundusun-yeni-oyunu-in-bir-olum-randevusu.html

https://www.hurriyet.com.tr/kitap-sanat/genc-tiyatroculara-destek-41260700

https://www.dokuzeylul.com/kultur-sanat/10-bin-kisilik-ziyafete-16-odullu-kapanis-h154090.html

https://www.haberler.com/bilgi-evleri-oyku-yarismasi-nda-oduller-verildi-6973346-haberi/

Rank
Regulus