İnternetten Para Kazanmanın En Geçerli Yolları

2 dk okuma süresi


12
15 Paylaşım, 12 puan

İnternetten para kazanma ile ilgili bugüne kadar saçma sapan şeyler okumuş veya duymuşsunuzdur. Yok anket doldurarak, yok siteleri tıklayarak internetten para kazanın gibi insana hiçbir şey katmayan ve son derece gereksiz önerilerle karşılaşmışsınızdır. dergiCE olarak bizde sizler için internet üzerinden en sağlıklı para kazanma yöntemleri neler diye titizlikle araştırdık. Ve bu listeden karlı çıkacağınıza emin olabilirsiniz!

1. Son Dönemin Yeni İş Kaynağı: Youtuber’lık!

Youtuber

Son yılların en revaçta olan sosyal paylaşım platformu olan Youtube üzerinden, ciddi gelirler elde edebilirsiniz. Bu platformu sadece Google Adsense gelirleri olarak düşünmeyin! Kanalınızın büyümesi sonucunda viral reklamlar alarak kazancınızı ikiye katlayabilirsiniz. Son dönemde oldukça yaygın olan Youtuber’lığa muhakkak bir şans vermelisiniz.

2. Her Derde Deva: Sosyal Medya

Sosyal Medya

Eğer İnstagram, Facebook ve Twitter gibi sitelerde takipçisi çok influencer iseniz, yani takipçi kitlenizi etkileme ve yönlendirme gücüne sahipseniz, reklamlar alarak oturduğunuz yerden çok kolay bir şekilde para kazanabilirisiniz.

3. Dersler Artık Cepte: Online Öğretmenlik

Online Öğretmenlik

İnsanlara öğretebileceğiniz bir bilgi birikimine sahipseniz, uzmanı olduğunuz dersleri video aracılığı ile anlatarak Udemy üzerinden satabilir ve bu şekilde para kazanabilirsiniz.

4. Ofis Derdine Son: Freelance

Freelancer

Dijital alanlarda bir yeteneğiniz varsa, logo dizayn, animasyon, video intro vb. yaparak Fiverr, Upwork, Bionluk gibi ağlara katılarak internetten para kazanabilirsiniz. Orta seviyenin üstünde bir ingilizceniz varsa yurt dışında yer alan markalar ile de çalışmalar yürütebilirsiniz. Ancak sizin gibi düşün çok, o yüzden ne kadar yaratıcı olursanız, para kazanma şansınız da o kadar yüksek olacaktır.

5. Hem Gezin Hem Kazanın

Viator

İnternette pek çok web sitesinde şehrinize ziyarete gelecek turistleri görebiliyorsunuz. Buna bir nevi müşteri toplama da denilebilir. Eğer ileri derecede bir yabancı dile sahipseniz, şehrinize gelen turistlere aklınıza gelebilecek her türlü tur ve turistik aktivite için Viator.com sitesinden müşteri bulup, özel rehberlik yaparak para kazanabilirsiniz.

6. Hobiniz İşiniz Olsun!

Fotoğrafçılık

Sizin için fotoğraf çekmek adeta bir tutku mu? Peki tutku ile yaptığınız bu hobiyi, ek gelire dönüştürmeye ne dersiniz? Sevdiğiniz işi yaparak internet üzerinden kolaylıkla para kazanabilirsiniz. iStockPhoto ve Shutterstock gibi sitelerden fotoğraflarınızı global dünyaya sunarak satış yapabilirsiniz.

7. Müziğinizi Dünyaya Duyurun!

Stock Music

Ses efekti, müzik ve video üretimleri yaparak internet üzerinden para kazanmak mümkün. Hatta bu işten gerçekten büyük paralar kazananlar var. Müziğin dili yoktur, yani herkese hitap edebilirsiniz. Müzik üretecek ekipmanlara ve yeteneğe sahipseniz neden olmasın? Stock Music – Stock Video gibi platformlar aracılığıyla internetten para kazanabilirsiniz.

8. Misafirlere Kapılarınızı Açın

Airbnb

İnternetten para kazanmak için sosyal etkileşimi en yüksek ve en geçerli sitelerden biri olan Airbnb gibi platformlardan evinizi ya da bir odanızı paylaşarak para kazanabilirsiniz. Dünya çapında otel ve konaklama sektörüne alternatif olarak doğmuş ve muazzam bir şekilde olumlu geri dönüşler alınmış bir sistem olmaktadır Airbnb. Milyonlarca kullanıcıya sahip olan bu sistemde potansiyel misafirlerden para kazanmanız mümkün.

9. Yolculuğa çıkarken arabanıza yoldaş alın!

Uber

Kendinize ait ya da kiraladığınız bir araç ile Uber üzerinden müşteri bulabilir ve yolcu taşımacılığı yaparak para kazanabilirsiniz. Buna benzer, blablacar gibi sitelerden mevcuttur. Uber, özel toplu taşıma sistemidir ve size müşteriyi bulmanız adına yarar sağlayan bir platformdur. Şuan için sadece İstanbul’da uygulansa da çok ciddi oranda müşteri sayısına sahiptir.

10. Online Marketlerde Ürün Satın!

Online Market

İnternet üzerinde alıcı ile satıcıyı bir araya getiren onlarca market var. Ancak bu marketlerin en büyüklerinde satış yapmanız, sizi bir sıfır önce başlatacaktır. Yani katılacağınız online market ne kadar geniş bir portföye sahipse, internetten para kazanma potansiyeliniz de o kadar artacaktır. N11, Sahibinden, HepsiBurada, Gittigidiyor, Etsy, Ebay, Letgo gibi alternatifleri inceleyebilirsiniz.


Yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
11
Beğen
Mutlu Mutlu
13
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
10
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
1
Komik
İlginç İlginç
3
İlginç
Lütfen üye girişi yapın!