İngiltere Kraliyet Ailesinin Soy Ağacı

2 dk okuma süresi


5
11 Paylaşım, 5 puan

Hepimizin bildiği ve basının sıkı bir şekilde takip ettiği İngiliz Kraliyet ailesi, son dönemde sansasyonel ve ilgi çekici hayatları ile gündeme gelmekteler. Özellikle son yıllarda prenslerin yaptığı evlilikler, bir hayli ilgi odağı olmuştur. Konuyla ilgili evlilik öncesi adaylar, İngiltere Kraliyet ailesinin soy ağacı için yakışır bir şekilde olup olmadığı konusunda detaylı analiz ve araştırmalar yapılır. Ardından düğünlerin planlaması yapılır. Gelelim bu büyük ailenin kısaca soy ağacını tanımaya… Hadi İngiltere Kraliyet Ailesinin Soy Ağacı kimlerden oluşuyor, hep birlikte inceleyelim.

1. Akla İlk Gelen Galler Prensi ve Ailesi

İngiltere Kraliyet Ailesinin Soy Ağacı

İlk olarak işe günümüz İngiliz Kraliyet ailesinin başı olan Kraliçe II. Elizabet ve eşi Edinburgh Dükü Philip çifti ve çocuklarından bahsedelim. Çiftin Charles, Edward, Anne ve Andrew adında dört tane çocuğu bulunmaktadır. Çocuklar genç yetişkin oldukları için evlenip, kendi ailelerini kurmuşlardır. Hatta bu evliliklerin başında trajik bir ölümle yaşamını yitiren Lady Diana ile evliliği çok konuşulan ve taht sırasında 1. sıradaki Kraliçenin büyük oğlu Prens Charles bulunmaktadır. Prens Charles’in Lady Diana ile evlendiğinden William ve Harry adında iki oğlu bulunmaktadır. Evliliği yaklaşık 15 sene süren çift ayrılma kararı aldı ve boşandılar. Lady Diana Paris de trafik kazası geçirerek hayatını kaybetmiştir. Prens Charles, trajik kazadan yıllar sonra Camilla Parker ile evlenmiştir. Babasından sonra tahta geçecek olan Cambridge Dükü William kendisine Kate Middleton’u eş seçti. Çiftin George, Chorlotte ve Louis adında üç tane çocuğu olmuştur. Prens Harry de geçtiğimiz yıl tüm dünyaca çok konuşulan bir evliliğe imza atarak, ünlü Aktris Meghan Markle ile evlenmiş. Şuanda bir bebek sahibi olmayı beklemektedirler. Diğer kardeşler de tabi ki kendilerine uygun bir eş seçip, evlilik yolunda ilerlemişlerdir.

2. York Dükü Andrew ve Ailesi

İngiliz Kraliyet Ailesi Soy Ağacı

Taht sırasını Galler Prensine kaptıran Prens Andrew, Sarah ile evlenerek Beatrice ve Eugenie adında iki tane çocuk sahibi olmuştur.

3. Wessex Kontu Edward ve Ailesi

İngiliz Kraliyet Ailesi Soy Ağacı

Wessex Kontu Prens Edward, Shophie ile evlenmiş. Louise ve James adında iki tane evlat sahibi olmuştur.

4. Kraliyet Prensesi Anne ve Ailesi

İngiltere Kraliyet Ailesinin Soy Ağacı

İlk evliliğini Mark Phillips ile gerçekleştiren Prenses Anne’nin Peter ve Zara isminde iki tane çocuğu bulunmakta. Çift daha sonra boşanmış. Prenses, Timothy Lourence ile evlenmiş. Prens Peter da Autumn ile evlenerek, Savannah ve Isla adında iki çocuk sahip olmuş. Prenses Zara ise Mike Tindall ile evlenerek, Mia Grace adını verdiği bir evlada sahip olmuştur.


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
12
Beğen
Mutlu Mutlu
4
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
6
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
1
Kızgın
Komik Komik
5
Komik
İlginç İlginç
5
İlginç

dergiCE üyeleri ne diyor?