Hoşlandığınız Kişiye Gönderebileceğiniz Aşk Kokan Şarkılar

5 dk okuma süresi


11
15 Paylaşım, 11 puan

Birinden hoşlanmak içimizde ne kadar güzel hisler uyandırsa da tam bir yukarı tükürsem bıyık aşağı tükürsem sakal durumudur. Bu durum öyle karmaşıktır ki “Acaba o da benden hoşlanıyor mu?” ya da “Ona açılsam karşılık verir mi?” tarzı cümlelerle zihnimizin bir köşesinde dönüp durur. O da benden hoşlandı mı diye düşünürken ama öyle olsa bir adım atmaz mıydı fikrine kadar uzanan gelgit durumları içimizi kemirdiği anlarda bu durumun en güzel çözümü karşımızdaki kişiye açılmaktır. Bazen şarkılar derdimizi bizden daha güzel açıklar. Biz de bu durumda size yardımcı olabilmek için hoşlandığınız kişiye gönderebileceğiniz, farklı durumlara uygun aşk kokan şarkılar listesi hazırladık. Keyifli dinlemeler!

1. Yaşar – Kumralım

Eğer hoşlandığınız kişinin hayatında bir başkası varsa gönlünüzün ferman dinlemediği o durumlardan birinin içinde bulunuyorsunuz demektir. Bu durumun iki çözümü vardır. Ya ona olan hislerinizi itiraf etmek ya da sonsuza dek susmak. Eğer hayatın susmak için çok kısa olduğunu düşünüyorsanız Yaşar’ın “Kumralım” şarkısı tam size göre! Bu şarkının sözleri karşı tarafın hayatında biri olsa bile ondan hoşlandığınızı çok açık bir şekilde ifade eder nitelikte.

2. Ogün Sanlısoy – Saydım

“Eski defterleri kapatamadım, aklımdan bir türlü çıkmıyor. Geri dönsün istiyorum. Onsuz yapamıyorum.” diyor ve her baktığınız yerde onu görüyorsanız size yardımcı olmak için kolları sıvadık. Hemen telefonunuzu elinize alıp Ogün Sanlısoy’un “Saydım” şarkısını eski sevgilinize gönderin. Bu şarkı eski sevgilinizin hala onu unutamadığınızı anlamasını sağlayacak. Hatta bununla da kalmayıp geri dönmesine de yardımcı olacak. Garanti veriyoruz.

3. Kenan Doğulu – İlk Adımı Sen At

İnsan, ne zaman ve kimin için bir şey hissedeceğini bilemez. Zaten hisler de pek kontrol edilebilir şeyler değildir. Varsayalım ki siz değil ama bir arkadaşınız en yakın arkadaşından çok hoşlanıyor ve açılamıyor. O zaman “arkadaşınıza” hoşlandığı kişiye atması için Kenan Doğulu’nun “İlk Adımı Sen At” şarkısını öneriyoruz. Bu sayede arkadaşınız utandığı için ilk adımı karşı taraf atabilir. Kim bilir belki de bu durum arkadaşlıktan dönen bir aşkın ilk adımları olur.

4. Can Ozan – Mesafeler

Telefon faturalarının iki katı geldiği, yollarda saatlerin tükendiği ilişki çeşidi olan uzak mesafe ilişkisi için imkanlar bir tık sınırlıdır. Bu sınırlı imkanların içinde karşı tarafla romantizmi doruk noktasına çıkarıp onu özlediğinizi bir şarkıyla anlatmak istiyorsanız sizi de unutmadık ve Can Ozan’ın “Mesafeler” şarkısını sizler seçtik. Şarkının ilk dizeleri romantizminizi ikiye katlayıp hoşlandığınız kişi için güzel bir jest olacak.

5. Lil Zey – Eskisi Gibi

Tüm zorluklara birlikte göğüs gerdiğiniz, tüm ilkleri beraber yaşadığınız, kimsenin yerini dolduramadığı o aşkınız yanınızda olmamasına rağmen her daim aklınızdaysa ve bazı kırgınlıklara çözüm bulmak istiyorsanız o kişiyi de derinden etkileyip eski güzel günlerinizi hatırlatacağını düşündüğümüz bu şarkıyı sizlerle tanıştırıyoruz.

6. Özdemir Erdoğan – Aç Kapıyı Gir İçeri

Her insanın hayatında platonik hisler beslediği birileri elbette olmuştur. O kişinin hayali kurulup hiçbir beklenti olmadan sevilen bu durum sizi hiç korkutmasın çünkü elimizde hoşlandığınız kişiye gönderebileceğiniz tam sizin için yazılmış aşk kokan şarkılar arasında Özdemir Erdoğan’ın ‘’Aç Kapıyı Gir İçeri’’ şarkısı var. Bu şarkının sözleri size yardım etmekle kalmayıp aklınızdaki kişinin fikrini değiştirmesini bile sağlayabilir.

7. Pera – Adını Sen Koy

En masum duygularınızın yeşermeye başladığı çocukluk aşkınızın fotoğrafına her baktığınızda içiniz kıpır kıpır oluyorsa demek ki o kişi hala en güzel şekilde kalbinizin bir köşesinde. Orijinali Müslüm Gürses’in olup Pera’nın seslendirdiği “Adını Sen Koy” şarkısı onun yüzünde de bir tebessüm oluşturmak için tam isabet olabilecek özellikte!

8. Tarkan – Kış Güneşi

Ne senli ne de sensiz dediğimiz o yanlış insanlarla hep yanlış zamanlarda tanışmadık mı? Çok fazla etkenin birlikteliğinizi etkilediği bu durumun bilincinde olup yine de o kişiyi kalbinizden söküp atamıyorsanız dinlerken kendinizi bulabileceğiniz bu şarkı belki de ona olan hislerinizin en güzel ifadesi olabilir.

9. Yalın – Yaz Gülü

Sahilde uzun uzun bakıştığınız ancak bir türlü nasıl açılacağınızı bilemediğiniz, kafanızı her kaldırdığınızda sizi mest eden o gülümseyişle karşı karşıya kaldığınız yaz aşkınız için elimizde çok etkili bir yöntem var. Aşk kokan yaz şarkıları deyince ilk akla gelen isim olan Yalın’dan seçtiğimiz bu parça hoşlandığınız kişiye gönderebileceğiniz şarkılar arasında…

10. Sezen Aksu – Seni Yerler

Sezen Aksu’nun bile uğruna şarkı yazdığı, filmlere ve dizilere konu olan o komşu çocuğuna karşı hisler besleyip nasıl tavlayacağınızı düşünüp duruyorsanız artık düşünmenize gerek yok. Biz sizin için düşündük. Tek yapmanız gereken linke tıklayıp şarkıyı hemen ona göndermek. Bu sayede şarkıda da geçen mahalledeki zillilere şans vermeden mahallenin o gözde komşu çocuğunu siz elde edebilirsiniz.

11. Yaşlı Amca – İstanbul Beyefendisi

“Onu gördüğüm an dünya durdu. Sanki yeryüzünde ikimizden başka kimse kalmadı.” dediğinizi duyar gibiyiz. Bu cümleler ondan hoşlandığınızın belirtisi değil de ne? Yaşlı Amca’nın “İstanbul Beyefendisi” şarkısındaki anlamlı sözler hoşlandığınız kişinin gönlünü çalmak ve hislerinizi açıklamak için biçilmiş bir kaftan.

12. Kalben – Yalakanım Bebeğim

Tarihin tekerrür edeceği Ferhat’ın Şirin için yaptığı gibi sizin de onun uğruna dağları deleceğiniz bir aşkın içindeyseniz sizin için en doğru şarkı Kalben’in söylediği “Yalakanım Bebeğim”. Bu şarkı sayesinde hoşlandığınız kişi ona verdiğiniz değerin ne kadar büyük olduğunu daha iyi bir şekilde anlayacaktır bize güvenin.

13. Jabbar – Cesaretsizce Olmuyor

Elimden gelen her şeyi yaptım. Ona olan hislerimi belli etmek için bir ton yol denedim diyorsanız şimdi pes etmenin vakti değil. Her ne kadar bu şarkıyı ona atmanızı önersek de önce kendiniz dinleyerek ihtiyacınız olan cesareti toplamanızı istiyoruz. Çünkü sizin de bildiğiniz üzere “Cesaretsizce bu iş olmuyor.” Bu adımı gerçekleştirdikten sonra şarkıyı ona atabilirsiniz. İyi şanslar!

14. Göksel – Bi Seni Konuşurum

Arkadaşlarınızla oturduğunuz kahve masalarında, sohbetlerin en derin konusu aklınızdaki kişiyse bu şarkı sizi sizden daha iyi ifade ediyor. Artık kahve masalarında onu konuşmaktan sıkıldıysanız artık onunla konuşmanın vakti gelmiş demektir. Kahvenizden son yudumu da aldığınıza göre sırada bu şarkıyı ona göndermek var.

15. Tuna Kiremitçi, Sena Şener – Birden Geldin Aklıma

Hiç beklemediğiniz bir anda hayatınıza güzel bakışlarıyla damgayı vuran o kişiyi de unutmadık. Sizce de güzel bir jestin tam sırası değil mi? Hayat sevdiğinizi söylemeyi ertelemek için çok kısa. Bu yüzden aklınıza düştüğü anda “Birden Geldin Aklıma” şarkısı ile onu mutluluktan kendinize hayran bırakacak konuma getirebilirsiniz.

Eğer siz de içerikler üretmek isterseniz, ücretsiz içerik üreticiliği eğitimimizi tamamlayıp en sonda yer alan Kariyer İçin Başvur sekmesinden örnek bir içerik ile başvurunuzu bırakabilirsiniz.

Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
12
Beğen
Mutlu Mutlu
7
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
7
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
2
Komik
İlginç İlginç
0
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!