İzlerken İçinizi Isıtacak En Romantik Aşk Filmleri

5 dk okuma süresi


9
14 Paylaşım, 9 puan

İster bekar olun ister ilişkide, en iyi romantik filmlerden oluşan seçimlerimizle yine de o sıcak ve sevgi dolu hissi yaşayabileceksiniz. Bazıları sizi örtülerin altına sokacak derecede konforlu haline getirirken bazıları ise gerçek bir göz yaşı fabrikasına döndürecektir. Bu yüzden mendillerinizi hazır bulundurun. İçinizi ısıtacak ve izlerken kalbinizi eritecek en romantik aşk filmleri bu içerikte sizler için sıralandı. Şimdiden iyi seyirler!

1. Umut Işığım

İzlerken İçinizi Isıtacak En Romantik Aşk Filmleri

Hayat her zaman plana göre gitmez. Pat Solatano aynı anda evini, işini ve eşini kaybetmiştir. Bir devlet kurumunun şartnamesi üzerine akıl hastanesinde 8 ay geçirdikten sonra kendisini annesi ve babasıyla yaşarken bulur. Ayrılıkların zorlu koşullarına rağmen hayatını yeniden kurmaya çalışan Pat kendi sorunları olan gizemli Tiffany ile tanışır. Tiffany Pat’e eşiyle yeniden bağlantı kurma konusunda yardım edeceğini ama karşılığında onun için çok önemli bir şey yapmasını teklif eder. Anlaşmaları sona erdiğinde aralarında beklenmedik bir bağ oluşur. Batıl inançların günlük hayata etkilerini de gösteren Umut Işığım izlerken içinizi ısıtacak, güldürecek ve tuhaflıklarıyla şaşırtacak en romantik aşk filmleri arasında yer alır.

2. Çılgın Aptal Aşk

Kadrosunda Ryan Gosling, Steve Carell, Julianne Moore ve Emma Stone gibi ünlü isimlerin bulunduğu Çılgın Aptal Aşk eşinin kendisinden ayrılmak istemesinin ardından kendini yeniden ilişki dünyasında bulur. Bu konuda kendisine yardımcı olmak isteyen müzmin bekar Ryan Gosling sayesinde günümüz ilişkilerini yeniden keşfetmeye başlar. Aşkın insanlara neler yaptırdığını gösteren kimi zaman komik, kimi zaman hüzünlü kimi zamansa eğlenceli hikayelere yer veren filmdir. İzlerken içinizi ısıtacak, bazı sahnelerinde sizleri güldürecek en romantik aşk filmleri arasında yer alırken müthiş oyuncu kadrosuyla da bir sinema şöleni sunmaktadır.

3. Benjamin Button’un Tuhaf Hikayesi

İzlerken İçinizi Isıtacak En Romantik Aşk Filmleri

Katrina Kasırgası New Orleans’ı vururken Daisy Williams hastane odasında ölüm döşeğindedir. Daisy’nin kızından tek isteği ömür boyu dostu olan Benjamin Button’un günlüğünü kendisine okumasıdır. Sıra dışı ve tuhaf bir hikâyeye sahip olan Benjamin Button’un hikayesi Birinci Dünya Savaşında oğlunu kaybeden bir saatçinin geriye doğru hareket eden bir saat icat etmesiyle başlar. Birinci Dünya Savaşı’nın sona erdiği gün dünyaya gelen Benjamin hayatını tersten yaşamaya başlar. Yıllar geçtikçe gençleşir. Genç Daisy Williams ile yolları sık sık hayatlarının farklı dönemlerinde kesişen Benjamin ilişkilerin bir şekilde yürütmeyi başarır. Aynı yaşta olmalarına rağmen hayatlarını tamamen farklı sırayla yaşan ikilinin kalp ısıtan hikayesi izlemeye değer bir başyapıttır.

4. Juno

Lise çağında istenmeyen bir hamilelik yaşayan Juno MacGuff çocuğunu evlan edinmek için başarısız bir rock yıldızı ve eşini seçer. Müstakbel baba olan Mark, Juno’yu gelecekteki çocuğunun annesinden daha fazlası olarak göremeye başladığında hem evliliğini hem de evlat edinmeyi tehlikeyi atar ve birtakım karmaşıklıklara yol açar. Elliot Page, Micheal Cera ve Jennifer Garner ve Jason Bateman gibi oyuncuların oynadığı film şirin müzikleri, içten atmosferi ve samimi oyunculuklarıyla izlerken içinizi ısıtacak en romantik aşk ve sevgi filmleri içerisinde yer alıyor. En iyi orijinal senaryo dalında Oscar ödülü alan Juno’nun ayrıca en iyi film ve en iyi aktris dallarında adaylıkları bulunuyordu.

5. Sarah Marshall’ı Unutmak

İzlerken İçinizi Isıtacak En Romantik Aşk Filmleri

Suç konulu bir televizyon dizisinde besteci olarak çalışan ve koltuğunda yaşamaya çalışan Peter’ aynı dizinin yıldız oyuncusu Sarah Marshall ile bir ilişki yaşamaktadır. Sarah Marshall onu terk ettiğinde harap olan Peter üvey kardeşinin önerisini kabul eder ve Hawaii adalarına tatile gider. Otele giriş yaptığı sırasında eski sevgilisini bir başkasıyla görür. Peter onu iyi vakit geçirmeye zorlayan resepsiyon görevlisi Rachel tarafından kurtarılıncaya kadar ağlamaya devam eder. How I Met Your Mother dizisinin yıldız oyuncusu Jason Segel’in hem yazdığı hem de oynadığı bu romantik komedi ilişki dinamiklerinin kişiden kişiye nasıl değişebildiği, tropik temalı muhteşem bir aşk filmi.

6. Always Be My Maybe

Çocukluk arkadaşları olan Sasha ve Marcus arası bozulur ve 15 yıldır konuşmazlar. Ancak Los Angeles’ta ünlü bir şef olan Sasha, yeni bir restoran açmak için memleketi San Francisco’ya döndüğünde, hala evde yaşayan ve babası için çalışan mutlu bir müzisyen olan eski arkadaşıyla karşılaşır. Kendileri dışında herkesin beraber olması gerektiğini düşünen ikili bağlantı kurmak konusunda isteksiz olsalar da kısa süre içerisinde kendilerini ikilemler içerisinde bulurlar. Tartışmalı komedyen Ali Wong ve Röportaj filmiyle büyük beğeni toplayan Randall Park modern zaman ilişkilerini anlatan bu filmde oldukça dinamik bir ikili olmayı başarmış ve eleştirmenlerden oldukça yüksek puan almışlardır.

7. Kırmızı Değirmen

İzlerken İçinizi Isıtacak En Romantik Aşk Filmleri

1800’lü yılların sonunda genç bir İngiliz yazar olan Christian şehrin uyuşturucu ve hayat kadınlarının istila ettiği yeraltı dünyasını ele geçiren Bohem devrimini takip etmek için Paris’e gelmiştir. Hiçbir yerde yeraltı dünyasının heyecanını toplumun her kesiminden erkeklerin geldiği ve dansçılar tarafından eğlendirildiği bir gece kulübü olan Kırmızı Değirmen’den başka bir yerde bulamaz. Kulübün yıldız dansçısı Satine ile bir aşk yaşamaya başlayan Christian ölümcül bir ilişkiye başlarlar. Kulübün sahibi Dük tarafından kıskanılan ikili birlikte kalmaya çalışırken her şeye göğüs gererler. Müzikal bir başyapıt olan Kırmızı Değirmen’in başrollerinde Ewan McGregor ve Nicole Kidman yer alıyor.

8. 50 İlk Öpücük

Henry Roth, herhangi bir bağlılık sunamadığı sonsuz sayıda kadınla birlikte Hawaii adasında deniz canlılarını inceleyen bir bilim insanıdır. Ancak Lucy Whitmore ile tanıştığı zaman her şey değişir. Hem Henry hem de Lucy birbirlerinden oldukça hoşlanırlar ve ciddi bir ilişki yaşamak üzere olduklarını anlarlar. Ertesi gün tekrar merhaba demek için Lucy’e yaklaşan Henry’nin kafası Lucy’nin onu tanımaması üzerine oldukça karışır. Henry daha sonra Lucy’nin bir kaza sonucu kısa süreli hafıza kaybı yaşadığını ve her gün takvimin aynı gününe uyandığını öğrenir. Bu durumun onu durdurmasına izin vermeyecek olan Henry sevgisi için her gün çabaladığı, izlerken içinizi ısıtacak, yer yer güldürecek en romantik aşk filmleri arasında bir maceraya sürükler.

9. Aşkın 500 Günü

Tom Hansen, Summer Finn’i tanıdığı bir yıldan biraz fazla bir süreyi tekrar düşünüyor. Tom için çalıştığı tebrik kartı şirketine girdiği ilk görüştüğü ilk aşk olan Summer yeni idari asistandı. Kısa süre içerisinde hayatının geri kalanında birlikte olmak istediği kadının Summer olduğunu anladı. Summer ilişkilere ve erkek arkadaşlara inanmasa da Tom ilişki için çaba göstermeye devam etti. Günlük hayatta da derin arkadaşlık ilişkileriyle sık sık adlarından bahsettiren Joseph Gordon Lewitt ve Zoey Deschanel bu romantik baş yapıtta kimyaları ile gözleri büyülüyor. Günümüz ilişkilerine de samimi bir eleştiri olan Aşkın 500 Günü samimiyetiyle ön plana çıkıyor.

10. Aşk Her Yerde

İzlerken İçinizi Isıtacak En Romantik Aşk Filmleri

Her ne kadar bir Noel filmi olsa da teması sevgi ve aşk olan Aşk Her Yerde izlerken içinizi ısıtacak, güldürecek, hüzünlendirecek en romantik aşk filmleri arasında ilk sırayı çekiyor. Tam bir duygu şelalesi olan film oyuncu kadrosuyla da ön plana çıkıyor. Hugh Jackman, Alan Rickman, Colin Firth, Keira Knightley, Emma Thompson ve Laura Linney gibi oyuncularla çekilen bir yıldız kadrosuna sahip. İçerisinde birden çok hikâye bulunduran film sevginin farklı formlarını mükemmel biçimde gösteriyor. Tüm karakterlerin birbirleriyle bir şekilde bağının bulunduğu film Noel zamanı Londra’sını da tüm ihtişamıyla gözler önüne seriyor.


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
16
Beğen
Mutlu Mutlu
10
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
8
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
2
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
1
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!