Her Kıyafeti Üzerinizde Daha İyi Hale Getirecek Fikirler

5 dk okuma süresi


15
11 Paylaşım, 15 puan

Daha şık görünmek için illa en havalı trendleri takip etmek ya da en pahalı kıyafeti giymek zorunda değilsiniz. Sade bir kıyafet seçmiş olsanız bile küçük dokunuşlarla da harika bir tarz elde edebilirsiniz. Bir çift güneş gözlüğü ya da doğru kombinle yapamayacağınız hiçbir şey yok. Her kıyafeti üzerinizde daha iyi hale getirecek fikirler ile sizde stilinizi konuşturarak tüm bakışları üzerinize çekmeye hazır olun!

1. Çanta Takın

Her Kıyafeti Üzerinizde Daha İyi Hale Getirecek Fikirler

Çanta neredeyse her kıyafetin olmazsa olmazıdır. Üzerimize giyeceğimiz bir şey gibi, giysilerimizi planlarken otomatik olarak çantamızı da seçeriz. Basit, siyah renk bir çantayı çoğu kıyafetinizle kullanabilirsiniz. Küçük gri sırt çantanızı kolayca eşofmanınıza uydurabilirsiniz. Ancak doğru bir çanta ile giysinizde çok büyük bir fark yaratabilirsiniz. Özellikle tek renk giyinmeyi seviyorsanız ya da daha sade giyiniyorsanız bütün dikkatleri çantanızın üstüne çekebilirsiniz. Değişik desenleri ve parlak renkleriyle çapraz bir çanta bulursanız, giysinize de bir hareket katacağını unutmayın. İster gümüş zincirlerinin giysinize puan kazandıracağını düşünün ister farklı ve göze çarpan şeklinin insanların dikkatini çekeceğini, güzel bir çanta dolabınızın olmazsa olmazı haline gelecek.

2. Monokrom Giyinin

Kıyafetinizin anında değişim geçirmesini ve çok daha şık bir görüntüye ulaşmasını istiyorsanız monokrom giyinmeyi denemelisiniz. Monokrom, yani tek bir renk ile giyinmek stilinizi ortaya koymak için birebir. Aynı renk giysiler giyeceksiniz diye illa aynı tonları aramak zorunda değilsiniz. Aynı rengin farklı tonlarını seçerek o şekilde giyebilirsiniz. Bu stil çok zarif durduğu gibi aynı zamanda işinizi çok kolaylaştırıyor. Belirli bir renk seçmek dolabınızdaki çoğu giysiyi eleyeceği için, kıyafet seçmek çok daha basit hale gelecektir. Çoğu filmde ve dizide kullanılan bu stille, sizde kolaylıkla tüm bakışları üzerinize çekeceksiniz.

3. Desenleri Karıştırın

Her Kıyafeti Üzerinizde Daha İyi Hale Getirecek Fikirler

Desenleri karıştırmak, çok çekici bir fikirmiş gibi gelmeyebilir ama mutlaka denemeniz gereken bir taktiktir. Normalde bir araya getiremeyeceğinizi düşündüğünüz her şeyi bir araya getirerek denemeler yapın. Başta size absürt görünse bile, bu gözünüz giysilerinizi bu şekilde eşleştirmeye alışmadığınız içindir. Desenleri karıştırmaya devam ettikçe kendi stilinizi bulacaksınız. Çok göz yoracak desenler ile başlamak zorunda değilsiniz. Her zaman giydiğiniz pamuklu tişörtünüzü bu kez kadife bir ceketle deneyebilirsiniz. Farklı desenleri denemeye kürkle payeti, örgülerle ruganları, kadife ile ipeği karıştırarak başlayabilirsiniz.

4. Güneş Gözlüğü Takın

Güneş gözlüğü takmak sadece sıcak yaz aylarında değil, kış aylarında da yapmanız gereken bir şey. Gözlerinizi korumak ve güneşin zararlı etkilerinden kaçınmak için zaten kullanmanız gereken güneş gözlüğü, aynı zamanda her kıyafetinizi güzelleştirme özelliğine sahip. Yani bir taşla iki kuş vurmuş olacaksınız. Farklı güneş gözlüklerinizi, farklı giysilerle eşleştirebilirsiniz. İster rengarenk camlara sahip küçük güneş gözlükleri ile stilinizi konuşturun, ister sert hatlarıyla size şık bir görünüm veren siyah gözlüklerinizi takıyor olun bir fark hissedeceksiniz. Yüz şeklinize göre size en uygun güneş gözlüğünü seçebilir ve mevsim fark etmeksizin tüm giysilerinizle kullanabilirsiniz.

5. Ceket Giyin

Her Kıyafeti Üzerinizde Daha İyi Hale Getirecek Fikirler

Ceket, kot pantolon ve tişört giymiş olsanız bile kıyafetinizi bir adım ileriye taşıyacaktır. Eğer çok sade bir kıyafet seçmişseniz daha cesur desenlere ve renge sahip bir ceket seçebilirsiniz. Üzerinizdeki kıyafet zaten bir sürü desenden oluşuyorsa belki de bir kot ceket ya da deri ceket tercih etmelisiniz. Daha ciddi bir görünüme sahip olmak için blazer ya da süet bir ceket tercih edebilirsiniz. Bir geçiş döneminde havanın çok sıcak olacağından endişeleniyorsanız, ceketinizi omzunuza atabilirsiniz. Böylelikle hem stilinizi konuşturarak farklı bir tarz yaratmış olacaksınız hem de gün içinde terlemeyeceksiniz.

6. Kemer Takın

Güzel bir kemerle stilinizi tamamlayabilirsiniz. Kemerleri tek bir çeşit ya da tek bir tarz olarak düşünmeyin. Hemen hemen her kıyafetiniz için doğru bir kemer bulabilirsiniz. Hatta tarzını bir adım ileriye taşımak isterseniz kemerinizi ayakkabınızla eşleştirmelisiniz. Bu, üzerinizdeki kıyafetin çok daha uyumlu görünmesine yardımcı olacaktır. Kalın bel kemerleri, gövdeniz daha uzunsa size güzel bir avantaj sağlayacaktır. Fakat gövdeniz daha kısaysa ince kemerleri tercih edebilirsiniz. İdeal olarak kemerinizin size tam oturmasını istersiniz fakat belinize çok uzun gelen bir kemer olursa kemerin ucunu düğümleyerek farklı bir tarz kazanabilirsiniz.

7. Eşleşen Setleri Deneyin

Her Kıyafeti Üzerinizde Daha İyi Hale Getirecek Fikirler

Zamansız bir trend olan eşleşen setler hem giysi seçerken size büyük zaman kazandıracak hem de çok şık görünmenizi sağlayacaktır. Bu tarz bir takım giydiğiniz zaman, üzerinize başka aksesuarlar eklemenize bile gerek kalmayabilir. Çünkü başlı başına set zaten yeterlidir. İki parça kıyafetleri beraber kullanabileceğiniz gibi, dilerseniz ayrı ayrı da giyebilirsiniz. Son dönemlerde eşleşen eşofman takımlarıyla daha da popülerlik kazanan setler, tamamen bir geri dönüş yapmış gibi görünüyor. İster rahat bir eşofman takımı seçmiş olun ister bir şort etek ve ceket, eşleşen bir set ile tüm bakışları üzerinize çekmeye hazır olun.

8. Şapka Takın

Her kıyafeti üzerinizde daha iyi hale getirecek fikirler içinde şapka olmazsa olmazdır. Şapkalar, tartışmasız kadın aksesuarlarının çekici bir parçası haline gelmiştir. Yazın hasır şapkalar, kışın ise güzel bir bere ile sizde stilinizi bir adım ileriye taşıyabilirsiniz. Şapkanızla giysinizi eşleştirmek size daha zor gelebilir fakat birkaç püf nokta ile kolayca her şapkayı üzerinizdeki kıyafet ile eşleştirebilirsiniz. Güneş gözlükleri gibi, farklı şapka türleri farklı yüz hatlarında daha güzel görünür. Oval yüzlere daha geniş kenarlı bir şapka yakışırken, kalp şeklindeki yüzlerde kısa kenarlı şapkalar daha güzel görünebilir. Birkaç deneme ile hangi şapkanın size daha uyumlu olduğunu rahatlıkla bulabilirsiniz.

9. Aksesuar Kullanın

Aksesuarlar bir kıyafetin vazgeçilmezidir. İster tüm parmaklarınızı farklı yüzüklerle doldurun ister her gittiğiniz yere halka küpelerinizi takın, size yakışacak bir aksesuar mutlaka vardır! Daha sade giyindiğiniz günlerde bileğinize takacağınız bir bileklik ya da saçınıza tutturduğunuz toka bütün kıyafetinizi değiştirebilir. Desenli ve karmaşık bir kıyafet tercih ettiğinizde ise daha minimalistik aksesuarlar seçerek bir saç bandı ya da minik gümüş küpeler takabilirsiniz. Ne tür aksesuarlar seçiyor olursanız olun, çekmecenizde modası geçmeyecek ve sizi her durumda kurtaracak klasik aksesuarlarınızın olduğundan emin olun!

10. Kat Kat Giyinin

Her Kıyafeti Üzerinizde Daha İyi Hale Getirecek Fikirler

Kış günlerinde sizi sıcacık tutacak katları giymek, aynı zamanda stilinizi ortaya koymak için harika bir yöntemdir. Her kıyafeti üzerinizde daha iyi hale getirecek fikirler arasında da muhtemelen en rahat uygulayabileceğiniz fikirdir. Yakaları farklı uzunluklarda olan iki ince kazağı üst üste giymek, favori kazağınızı bir yelekle eşleştirmek ya da askılı giysinizin içine uzun kollu bir şey gitmek güzel bir başlangıç olabilir. Ne kadar farklı parçayı eşleştirip üst üste giyebilirseniz o kadar iyi. Eğer kat kat giyinmeyi düşünmek bile kaşınmanıza sebep oluyorsa endişelenmeyin. Elbisenizin üzerine bir ceket atmak bile kat kat giyinmeye dahildir!

Eğer siz de içerikler üretmek isterseniz, ücretsiz içerik üreticiliği eğitimimizi tamamlayıp en sonda yer alan Kariyer İçin Başvur sekmesinden örnek bir içerik ile başvurunuzu bırakabilirsiniz.

Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
1
Beğen
Mutlu Mutlu
1
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
1
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
0
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!