Modanın Ritmini Tutan En Stil Ünlüler

3 dk okuma süresi


7
10 Paylaşım, 7 puan

Şüphesiz hepimiz “Sizce moda nedir?” sorusuyla karşılaşmışızdır. Çünkü moda özgündür. Herkesin kendine göre bir açıklama getirebileceği moda, toplumda yaygın olarak “geçici yeniliğe ve toplumun geçici beğenisine uygun olan” anlamında kullanılmakta. Moda, toplumun her kesimden parçasına hitap eder. Çünkü estetik kaygısı, ruh halimizi etkiler ve bizi heyecanlandırır. Bu yazımızda, modanın en büyük takipçileri olan, hayatın ritmini tutan ünlüler stil sözcüğüne nasıl bir anlam getirmiş onu inceleyeceğiz. İşte stil ve modanın ritmini tutan en önde ünlüler…

1. Bensu Soral

Modanın Ritmini Tutan En Stil Ünlüler

Ünlü dizi oyuncusu Bensu Soral, 1991 yılında Bursa’da doğdu. Hala Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik bölümünde eğitim görüyor. Modayla oldukça ilgili olan Soral, kıyafetlerini ve aksesuarlarını moda dergileriyle paylaşmaktan çekinmiyor. Aynı zamanda, kendisinin sadece lüks markalardan alışveriş yapma gibi bir takıntısı da yok. Moda tasarım markaları tarafından reklam yüzü olarak sıkça tercih edilen güzel oyuncu, kendine has rahat ve şık tarzıyla herkesin beğenisini topluyor.

2. Blake Lively

Gossip Girl dizisinin Serena’sı olarak tanıdığımız Blake Lively, büyük bir moda tutkunu. Birçok kadına ilham kaynağı olan Amerikalı oyuncu, abartısız makyajı ve doğal görünümüyle dikkat çekiyor. Kıyafetlerine neredeyse servet harcayan Lively, dünyaca ünlü markaları tercih ediyor. Bazen maskulen bazen feminen kıyafetler tercih ediyor ve şüphesiz iki tarz da kendisine çok yakışıyor.

3. Can Bonomo

Modanın Ritmini Tutan En Stil Ünlüler

Şarkıları ve sesiyle tanıdığımız Can Bonomo, görünüşe göre moda ve stil konusunda da müzik alanında olduğu gibi başarılı. Kendine has stilini tasarım markaları da fark etmiş olacak ki, Can Bonomo tarzını yansıtan koleksiyon üretmeye karar vererek ünlü sanatçı ile iş birliği sağladılar. Üstelik kendisinin podyum geçmişi de var! Dünyaca ünlü bir markanın Paris’teki defilesinde boy göstermiş ve modacılardan tam not almış. Müzik kariyerinin en başından bu yana, Can Bonomo’yu ekranda şapkalarıyla ve bereleriyle gördük. İlginç dövmelerinden de bahsetmeden olmaz. Hepsinin farklı anlamı olan dövmelerine yenilerini de ekleyeceğe benziyor.

4. George Clooney

Kadın, erkek fark etmeksizin herkesin beğenisini toplayan George Clooney her zaman şık görünümüyle dikkat çekiyor. Acaba uyurken de bu kadar şık mı uyuyor diye düşünmeden edemiyoruz. Genellikle rahat ve spor kıyafetler yerine resmi kıyafetler tercih eden yakışıklı aktör George Clooney, kendine yakışanı biliyor olmalı. Ayrıca Lübnanlı eşi Amal Clooney de modayla oldukça ilgili. Çiftin stil uyumu birçok moda yayınına konu olmuş.

5. Mehmet Günsür

Modanın Ritmini Tutan En Stil Ünlüler

Başarılı oyuncu Mehmet Günsür, oyunculuğuyla ön plana çıksa da kendine has tarzıyla stil sahibi. Resmi kıyafetler yerine rahat ve spor kıyafetler tercih eden Mehmet Günsür, ne giyerse giysin kendine has dokunuşlarıyla stilini özgün hale getiriyor. Kıyafetlerini her zaman kendi seçtiğini söylüyor, özgünlüğünün sırrı da bu olsa gerek. Eşi ve çocuklarıyla birlikte İtalya’da yaşayan Günsür, yurtdışında da birçok film projesinde yer aldı.

6. Nebahat Çehre

Aşk-ı Memnu’nun Firdevs Hanım’ı Nebahat Çehre, ihtişamıyla adeta yıllara meydan okuyor. Sokak stilinde genellikle rahat kıyafetler tercih ediyor. Gece davetlerinde ise feminen elbiseleriyle adeta ışıldıyor. Asil duruşuyla eminiz birçok kadının ilham kaynağı. Çehre’nin stil oluşturma ile alakalı düşünceleri ise şöyle: “İnsanın kendine yakışanı, neyi nerede giymesi gerektiğini, vücut anatomisini, ten rengine hangi renklerin yakışacağını ve uyumlu renklerin doğru bir şekilde seçimini bilmesi gerekir.”

7. Pharell Williams

Modanın Ritmini Tutan En Stil Ünlüler

Amerikalı yapımcı, şarkıcı, rapçi ve moda tasarımcısı olan Pharell Williams, şarkılarıyla hepimizi coştururken estetiği de ihmal etmiyor. İlginç ve kural tanımayan stiliyle kendi modasını yaratan Pharell Williams, markalarla iş birliği yaparak kendi tarzını yansıtan kıyafet tasarımları yapıyor. Sempatik şarkıcı rahat ve spor kıyafetler tercih ettiği gibi, resmi kıyafetler de giyiyor. Kendisinin şapkaları çok sevdiğini söylemeden olmaz. Günlük sokak stilinde bile şapkasız kombin yapmıyor.

8. Samuel Leroy Jackson

Ünlü yönetmen Quentin Tarantino’nun yönettiği Pulp Fiction filmiyle kariyerinin zirvesine çıkmış olan Samuel Leroy Jackson, aynı zamanda bir moda düşkünü. Modayı ilgiyle takip ediyor ve moda tasarımcılarından takdirlerini eksik etmiyor. Ayrıca ünlü oyuncunun moda ve film dünyasını birleştirmek gibi bir düşüncesi de var.

9. Sarah Jessica Parker

Sex And The City dizisinin başrolü olarak tanıdığımız Sarah Jessica Parker, tam bir moda aşığı. Yer aldığı yapımlarda da bu yönüyle sıkça öne çıkıyor. Şık topuklu ayakkabılar hayatının çok büyük bir bölümünü oluşturuyor olacak ki, kısa bir süre önce kendi ayakkabı mağazasını açtı. Birbirinden şık ayakkabıları bir yana, rengarenk çiçek desenli elbiseleriyle de adeta göz dolduruyor.

10. Victoria Beckham

Modanın Ritmini Tutan En Stil Ünlüler

İş kadını, model, şarkıcı ve moda tasarımcısı… Spice Girls grubuyla adını duyuran Victoria Beckham, müzik piyasasına veda etmiş olsa da moda alanında gayet başarılı. Kendine ait moda markasını dünyaya duyurdu. Asil duruşuyla ve fit vücuduyla moda sayfalarını dolduran ünlü stilist, fotoğraflarda asık suratıyla da gündem oluyor. Kendisi bu eleştirileri “Kendimi modaya sorumlu hissediyorum.” diye cevaplamış.


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
12
Beğen
Mutlu Mutlu
9
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
10
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
1
Komik
İlginç İlginç
2
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!