2020 Yılına Damga Vuracak Trend Kıyafetler

2 dk okuma süresi


2
11 Paylaşım, 2 puan

Henüz tam anlamıyla kara kışa adım atmadan 2020 Sonbahar-Kış sezonuna göz atalım istedik. Aslında son iki yıldır birçok farklı döneme ait parçaların bir arada kullanıldığı bir moda rüzgarının etkisi altındayız. 2020 yılına damga vuracak trend kıyafetler de yine bu farklı dönemlerin farklı şekillerde bir arada kullanılmasıyla “zamansızlık” teması etrafında şekilleniyor diyebiliriz. dergiCE ekibi olarak 2020 yılına damga vuracak trend kıyafetler listesini hazırladık. Keyifli okumalar!

1. Değişen Siluetler

2020 Yılında Trend Olacak Kıyafetler

Geçtiğimiz yıllarda, vücuda yapışan ve hatları öne çıkaran stiller tercih ediliyordu. 2020 sezonunda ise bol kesim elbiseler, salaş pantolonlar ve volanlı gömlekler önümüze çıkıyor. Vücut hatlarını vurgulamaktan ziyade, dikkati kıyafete ve aksesuarlara çeken bu trend sezonun belirleyicisi diyebiliriz.

2. Militari Akımı

2020 Yılında Trend Olacak Kıyafetler

Sokaklarda görmeye alıştığımız bir diğer sezon trendi olan militari akımı hakimiyetini sürdürüyor. Özellikle haki renginin yoğun kullanıldığı bu tarzda parka ve gömlekler bu akımın en çok tercih edilen parçaları.

3. Oversize Trendi

2020 Yılında Trend Olacak Kıyafetler

2019 yılında oldukça revaçta olan bu trend, 2020 sezonunda da modaya yön verecek. Oldukça büyük kaşe ceketleri ve peluş kürkleri görmeye devam edeceğiz.

4. Ekose ve Kazayağı

2020 Yılında Trend Olacak Kıyafetler

Başta bahsettiğim zamansızlık tam da bu. Hiçbir zaman eskimeyen ekose ve kazayağına modern yorumlar katılıyor. Kabandan, eteğe birçok farklı formda kullanılan bu trend bu sezon da karşımıza çıkıyor.

5. Takım Elbiseler

2020 Yılında Trend Olacak Kıyafetler

Takım elbiseleri 2020’de kış ve yaz sezonunda farklı varyasyonlarıyla göreceğiz. Kış sezonunda, gri tonlarının ağırlıkla kullanılacağı takımlar, yaz sezonunda desenleriyle ve renkleriyle adeta 70’lere atıfta bulunacak.

6. Dantelliler

2020’de dantelli keten ve şile bezi gibi kumaşlarla birlikte kullanımlarıyla göreceğiz. İşçiliğine göre gündüz stilinize ortak olurken, güçlü ve gösterişli desenleriyle de davetlere sizle eşlik edecek.

7. Slip Elbiseler

İnce, ip askılı ve düz renkleriyle karşımıza çıkan slip elbiseler, düz tişörtlerle kullanımının yanında ipeksi ve saten dokusuyla sokağa yansıyor.

8. Büzgülü Çantalar

Büzgülü çantalar sağladığı kolay bir şıklıkla, hareketli yaşamlarımızda hepimizin gözdesi oldu. Bu sene de yuvarlak formlarının kullanımına sık sık rastlayacağız.

9. Her Tarzda Sneaker

Gerek ofis şıklığında kumaş pantolonların altına, gerek kısa paça kot kombinleriyle günlük şıklığımızın kurtarıcısı olmaya devam edecek.  Her stilde rahatlıkla kullanılabilen sneakerler farklı desen ve taban boylarıyla 2020 sezonunda da revaçta olacak.

10. Saç Aksesuarları

2020 yılına damga vuracak trend kıyafetler listemizin son maddesinde, saç aksesuarları var. Geçtiğimiz yılda da oldukça kullanılan saç aksesuarları 2020’de de sık sık karşımıza çıkacak. Vintage tasarımlar, toka ve taç formlarında yerini alacak. Buna benzer aksesuarları ve daha fazlasını inceleyebilirsiniz.


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
4
Beğen
Mutlu Mutlu
0
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
1
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!