Hayatın Kırılganlığına İşaret Edercesine Trajik Şekilde Vefat Eden Ünlüler

5 dk okuma süresi


5
19 Paylaşım, 5 puan

Her ölümün trajik ve her hayatın kıymetli olduğu bilinir. Ünlü isimlerin can kaybı ise kolay kolay kabullenilmez. Bazıları çok erken ve zamansız ayrılırken bazılarının gidişinin trajikliği yüreklere dokunur. Trajik şekilde vefat eden ünlüler hayatın kırılganlığına işaret edercesine buruk bir şekilde hayata veda ederler. Hayatta ve insanlarda iz bırakmış olan kişilerin öldüğü gün ise aradan yıllar geçse bile unutulmaz. Kimi bir kaza sonucu vefat etti kimisi hayatında giden yanlışlıkların kurbanı oldu. Filmlerinin defalarca izlendiği, müziklerinin her dinleyişte ayrı duygulara sürüklediği ve ölümünden sonra bile hala hayat hikâyeleriyle etkilediği insanları sizin için listeledik. Keyifli okumalar!

1. Heath Ledger

Hayatın Kırılganlığına İşaret Edercesine Trajik Şekilde Vefat Eden Ünlüler

Batman’in Joker’i olarak tanınan Heath Ledger, 22 Ocak 2008’de dairesinde ölü bulunmuştur. Hayata veda ettiğinde henüz 27 yaşındaydı. Onu bulan eşi Michelle Williams ve kızları Matilda Williams için ölüm sebebi intihar değildir. Heath Ledger’in ölümüyle ilgili açıklanan resmî raporlar hayranlarını tatmin etmedi. New York’taki evinde ölü bulunan Ledger’in cansız bedeni üzerinde otopsi yapılmıştır. Sonuç olarak yetkililer Ledger’ın ölüm sebebini kazara aşırı doz ilaç kullanımı olarak belirlemiştir. Ledger’in ağrıkesiciler, sakinleştiriciler ve uyku hapları olmak üzere aldığı ilaçların kombine etkisi ile birlikte zehirlenme sonucu öldüğü belirtilmiştir.

2. Philip Seymour Hoffman

1967 doğumlu olan Oscar sahibi Philip Seymour Hoffman Amerikalı bir aktör ve yönetmendir. New York’taki evinde 2 Şubat 2014 tarihinde ölü bulundu. The Hunger Games serisinin son filmindeki performansını seyredemeden genç yaşta öldü. Hayatın kırılganlığına işaret edercesine trajik bir şekilde vefat eden ünlüler arasına giren oyuncunun başta intihar ettiği düşünüldü. Otopsi raporunca aşırı doz ilaç aldığı açıklandı. Öldüğünde 46 yaşında olan aktör “Capote” filmindeki performansı ile en iyi oyuncu ödülünü kazanmıştı. Televizyon dizileri ve tiyatro çalışmaları da bulunan Hoffman, ölmeden önce uzun yıllar boyunca uyuşturucu tedavisi görmüştü.

3. Paul Walker

Hayatın Kırılganlığına İşaret Edercesine Trajik Şekilde Vefat Eden Ünlüler

Paul Walker, Hızlı ve Öfkeli serisiyle dünyaya adını duyurdu. Oyuncu, 30 Kasım 2013’te trajik bir trafik kazasında hayata veda etti. Kaza anında danışmanı Roger Rodas ile birlikte seyir halindelerdi. Otomobilleri alev alınca bir direğe çarptılar. Ardından bir ağaca çarparak arabanın paramparça olması sonucu hayatını kaybetti. Resmî duyurulara göre, sürücü arkadaşı hız sınırını geçerek kontrolünü kaybetmişti. Kaza anında aktör 40 yaşındaydı. Brian O’Connor karakteriyle tanınan Paul Walker serinin yedinci filminin bitimine yakın yaşadığı bu olayla sevenlerini üzdü. Paul Walker’ın son sahnelerinin yer alamadığı Hızlı ve Öfkeli 7 filmi 2015’te gösterime girdi.

4. Robin Williams

Oscar ödüllü usta komedyen vefat ettiğinde 63 yaşındaydı. 2014 yılının ağustos ayında intihar ederek yaşamına son veren Robin Williams, uzun süredir depresyon ve psikolojik sorunlarla mücadele ediyordu. Parlak bir komedyen olan Robin Williams’ın trajik ölümü sevenlerini şaşırtırken aynı zamanda büyük bir yasa boğdu. Williams dairesinde bulunduğu ilk anlarda bir kapı tokmağına kravatla asılı kaldıktan sonra boğularak öldüğü düşünülmüştür. Otopsi raporu sonucunda intihar ettiği resmileşti. Trajik şekilde vefat eden ünlüler gibi Robin Williams da hayatın kırılganlığına işaret edercesine şimdilerde yer aldığı filmleriyle insanları gülümsetmeye devam ediyor.

5. James Dean

Hayatın Kırılganlığına İşaret Edercesine Trajik Şekilde Vefat Eden Ünlüler

1931 yılında doğan aktörün çocukluğu pekiyi geçmedi. Henüz 9 yaşındayken annesini kanserden kaybetti. Warner Bros tarafından yeteneği keşfedilmiştir. Kariyerinin zirvesinde, 30 Eylül 1955’te Porsche 550 Spyder ile yaptığı kaza sonucu hayatını kaybetti. 24 yaşında olan James kazada boynu kırılıp anında ölmüştü, yanında oturan arkadaşı ise 20 metre ileri fırlayarak birkaç kırıkla atlatmıştır. Kazada kullandığı arabaya “Küçük Serseri” adı verilmiştir. Alec Guiness ise bu arabanın çok sinsi durduğunu belirterek James’ın binmeye devam etmesi sonucunda haftaya öleceğini belirtmişti. Arabanın laneti bununla sınırla kalmamış ve James Dean öldükten sonrada kimin eline geçerse geçsin hep kazalara neden olmuştur.

6. Chadwick Boseman

Black Panther filmiyle sinemaya damga vuran ünlü oyuncu Chadwick Boseman hayatını kaybettiğinde 41 yaşındaydı. Oyuncunun uzun süre boyunca kanserle mücadele ettiği bilinmekteydi. Yapımcı Nicki Fioravante’nın açıklamasına göre Los Angeles’te yaşayan Boseman’ın hastalığının bir süredir 4. seviyeye ulaştığını ve son anlarını ailesiyle beraber geçirdiğini belirtilmiştir. Boseman bir vejetaryendi ve dört yıl boyunca kalın bağırsak kanseri tedavisi görmüştür. Boseman, 28 Ağustos 2020’de ölmüştür. Yazmak ve yönetmek isteği ile başladığı kariyerinde, aktörlerle nasıl ilişki kuracağını öğrenmek için oyunculuk eğitimi almıştı.

7. Whitney Houston

Hayatın Kırılganlığına İşaret Edercesine Trajik Şekilde Vefat Eden Ünlüler

Amerikalı şarkıcı 48 yaşındayken trajik bir olay yaşadı. Los Angeles’ta bir otelde Grammy Müzik Ödüllerinin yapılacağı 11 Şubat akşamında odasının küvetinde ölü bulunmuştur. Şarkıcının herhangi bir darp veya cinayet şüphesine rastlanmadığı belirtilmiştir. Houston’ın ölüm sebebinin uyuşturucu kullanımı ve kalp hastalıkları nedeniyle kazayla boğulma olduğu açıklanmıştırı. Yapılan araştırmaya göre kokain bağımlısı olduğu ortaya çıktı. Amerika’da doğduğu şehir olan New Jersey’de toprağa verilmiştir. Houston, 1980’lerin ortasından 1990’ların sonuna kadar dünyanın en çok albüm satan yıldızları arasındadır ama yıllardır uyuşturucu bağımlılığıyla savaşıyordu.

8. Brandon Lee

Aksiyon filmlerine damga vuran Brandon Lee’nin babası Bruce Lee, 1973 yılında henüz 32 yaşındayken hayata veda etti. Ailesinin lanetli olduğu ve bu yüzden de bir cinayete kurban gittiği düşünülen Bruce Lee’nin oğlu da bir kaza sonucu öldü. Babasından 20 yıl sonra aktör Brandon Lee’nin şüpheli bir biçimde hayata veda etmesi bu iddianın kanıtı niteliğindeydi. Brandon Lee rol aldığı The Crow filminin çekimleri sırasında yaşanan bir aksilik sonucu öldü. 31 Mart 1993 günü sahnede kullanılan silahın boş olması gerekirken silahta gerçek mermiler kullanılmıştır. Brandon Lee trajik bir şekilde hayatın kırılganlığına işaret edercesine vefat eden ünlüler arasına girdiğinde 28 yaşındaydı.

9. Anton Yelchin

Anton Yelchin, Star Trek serisinin yetenekli ve genç oyuncusuydu fakat trafik kazası sonucunda hayatını kaybetti. Yelchin’in pazar sabahı arkadaşlarıyla provaya gelmesi gerektiği halde gelmemesi üzerine durumunu merak eden arkadaşları sanatçıyı aradılar. Anton Yelchin’in ise o sabah işleri yolunda gitmedi. 19 Haziran 2016 günü bahçe kapısından tam içeri girecekken, park ettiği otomobil hareket etti. Yelchin, yaklaşık olarak 2.5 tonluk otomobil ile kapı arasında sıkışarak yaşamını yitirdi. Bir başka versiyona göre ise oyuncu, el frenini unuttu. Ölümü menajeri Jennifer Allen tarafından açıklanan oyuncu 27 yaşındaydı. Uzay Yolu serisindeki performansı ile sinemaseverlerin gönlünde taht kurdu.

10. Steve Irwin

Hayatın Kırılganlığına İşaret Edercesine Trajik Şekilde Vefat Eden Ünlüler

Belgesel programlarından tanınan Avustralyalı ünlü “timsah avcısı” Steve Irwin, film çekimi için yaptığı bir dalışta, vatozun kuyruk dikenini kalbine saplaması sonucu öldü. Irwin hayvanlara fazla yaklaştığı için her zaman eleştirilmekteydi. Aslında Irwin’in yaşadığı şey büyük bir talihsizlikti. Çünkü normalde vatozlar Irwin’in ilgilendiği canlılara kıyasla oldukça uysal bir canlı türü. Hatta Dünya geneline bakıldığında vatoz saldırısından dolayı yılda sadece bir veya iki kişi ölmektedir. Ölümünün ardından aynı sahilde vatozların kuyrukları kesik bir halde ölü bulunmuştur. Bu olayı intikam almak için Steve Irwin hayranlarının yaptığı düşünülmüştür.

Eğer siz de içerikler üretmek isterseniz, ücretsiz içerik üreticiliği eğitimimizi tamamlayıp en sonda yer alan Kariyer İçin Başvur sekmesinden örnek bir içerik ile başvurunuzu bırakabilirsiniz.

Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
8
Beğen
Mutlu Mutlu
0
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
0
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!