Hayata Dair Güzel Şeyler

1 dk okuma süresi


5
7 Paylaşım, 5 puan
Hayata Dair Güzel Şeyler
Hayata Dair Güzel Şeyler

İnsan garip bir varlık… Ama kendi içinde boğulmayı başarabilen tek varlık… Bazen kendinden uzaklaşmalı insan. Uzaktan seyretmeli, görebilmeli, anlayabilmeli kendini. Kendini süzgeçten geçirebilmeli. Bulunduğu yeri kavrayabilmeli. Tüm kargaşadan soyutlamalı ve nerede durması gerektiğine bakmalı. Sükunetin varlığına erebilmeli. Olayların içinden ya da insanların arasından benliğini sıyırıp uzaktan bakabilmeli her şeye.

“Her şey ne kadar da küçükmüş buradan” diyebilirse, gökyüzünden bakabilirse işte ancak o zaman hazzına varabilir. Evet, hayat karmaşık değil aslında. Onu karmaşıklaştıran ve çözülemeyecek duruma getiren yine insanın kendisidir. Hayatımızda elbette sorunlar olacaktır fakat tüm sorunların hayatın parçası olduğunu kabul etmemizde bir gerekliliktir.

Ve hayat durmadan akıp gidiyor. Seyretmeli bazen en yüksekten bir puzzle gibi, hızla akıp giden hayatı tanımlamak için. Hayata dair güzel şeyler seyretmeli güzellikleri görebilmek için… “Ben kimin ve neyim?” sorularına cevap alabilmek için seyredebilmeli…


Nasıl Tepki Verirdiniz?

Beğen Beğen
22
Beğen
Mutlu Mutlu
14
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
7
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
2
İlginç

dergiCE üyeleri ne diyor?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir