En İyi 10 Aşk Kitabı Önerisi

3 dk okuma süresi


5
12 Paylaşım, 5 puan

Kasımda aşk başkadır derler. Aşkın mevsimi var mıdır yoksa baharın o içimizi kıpır kıpır eden havasına inat söylenmiş bir söz müdür bilinmez. Belki de bahar aylarında aşkı bulamayanların bir uydurmasıdır ne dersiniz? Bu sorunun cevabını sizlere bırakmakla birlikte sizler için en iyi 10 aşk kitabı önerisi listesini hazırladık. İyi okumalar dileriz!

1. Erken Rüya Zamanlar / Fatma Erdek

Erken Rüya Zamanlar Kitabı

En iyi 10 aşk kitabı önerisi listesinin başında Erken Rüya Zamanlar kitabı yer alıyor. Bu kitap aşkı, ayrılığı, özlemi ve aşka sadakati, Nehir ve Eser’in yıllara, yollara kafa tutan aşkını anlatır. Benim için Fatma Erdek kitapları arasında hikayesi ve Eser’in Nehir’e yazdığı, ”nasıl bir yürekten dökülür bu satırlar” dedirten mektupları ile romantizmin çıtasını oldukça yükselttiği bu kitabı keyifle okuyacaksınız.

2. Rüzgar Gibi Geçti / Margaret Mitchell

Rüzgar Gibi Geçti

Gone with the Wind, yayınlandığı yıldan günümüze kadar adından sıkça söz ettiren, birçoğumuzun kitabını okumasa da filmini izlediği, en kötü ihtimalle bile adını mutlaka duymuş olduğu bir kitaptır. Kitabın olay örgüsü ve teması oldukça ilginç ve sürükleyicidir. Karakterler, güzel iki kadın, yakışıklı bir erkek yani bir aşk üçgeni, bir iç savaştır… Okumadıysanız çok geç kalmışsınız demektir, acele edin.

3. Aşk Her Şeyi Affeder mi? / Burcu Büyükyıldız

Aşk Her Şeyi Affeder mi? Kitabı

Bu soru size sorulsa nasıl cevap verirdiniz? Muhtemelen çoğunuzun cevabı ”affetmez” şeklinde olacaktır. O zaman sizi bu kitabı okumaya, Demir Aras’ın hem yaralayan hem de sarıp sarmalayan aşkıyla tanışmaya davet ediyoruz. Burcu Büyükyıldız’ın kaleminden çıkan bu kitap aşk hayatınızı tekrardan sorgulamanıza neden olabilir. Kitabı okuyun ve bu soruyu kendinize tekrar sorun.

4. Kağıttan Kalpler / Courtney Walsh

Kağıttan Kalpler Kitabı

Kağıttan Kalpler kitabı Courtney Walsh adlı yazarın kaleminden çıkmıştır. Bu kitap, romantik gelenekleriyle ünlü Aşıklar Parkı kasabasında yaşayan, ancak aşktan yana pek de şanslı olmayan Abigail’in, tek varlığı olan kitabevi’nin kapatılma ihtimaliyle boğuşurken eline geçen bir zarftan çıkan kağıttan kalpler ile değişen hayatının hikayesidir. Dostluk, arkadaşlık ve aşk üzerine sıcacık bir hikaye. Bu hikaye sizi bambaşka diyarlara götürecek nitelikte.

5. Gözyaşlarımız / Ayşegül Çiçekoğlu

Gözyaşlarımız Kitabı

Baştan uyarıyoruz bu kitabı okumaya başlamadan önce mendilinizi hazır bulundurun. Büyük annesinin ölümü ile dönmemek üzere ayrıldığı çiftliğe giden Öykü’nün, geçmişe ait sırları öğrenmeye başlaması ile birlikte babaannesi Piraye’ye olan öfkesiyle, gitgide değişen duygularıyla ve aşkla hesaplaşması olsa da açıkçası hikayenin asıl kalbinize dokunacak kısmı Piraye ve Mehmet’in yaşadıkları. Bazı karakterlere oldukça sinirleneceğiniz, gülümseyeceğiniz, üzüleceğiniz ağlama garantili çok ama çok güzel bir kitap.

6. Aşk Ve Gurur / Gurur ve Önyargı / Jane Austen

Aşk ve Gurur Kitabı

Aşk kitabı önerisi deyince akla ilk gelen eserlerden Aşk ve Gurur Dünya klasikleri arasında yer alıyor ve 18. yy da İngiltere’de geçiyor. Orta halli bir ailenin kızı olan Elizabeth Bennett ile soylu ve varlıklı Fitzwilliam Darcy’nin, gurur ve önyargılarla harmanlanmış duygularının zamanla aşka dönüşmesini anlatan etkileyici bir aşk hikayesidir. Çok sevilen klasiklerden olan Aşk ve Gurur’un dizisi ve filmi yapılmış olsa da siz yine de kitabı okumadan geçmeyin derim.

7. Aşk Hiç Biter mi? / Fulya Gümüşpala Teke

Aşk Hiç Biter Mi? Kitabı

En iyi 10 aşk kitabı önerisi listesinde yer verdiğimiz 7. kitap ise Aşk Hiç Biter Mi? Özgürlükçü ruhları eski dönem aşklara özendirecek, gerçek bir hayat hikayesi… Sahi size de sormalı Aşk Hiç Biter mi? Bu soruya cevap verebilecek nitelikte olan bu kitap sadece aşk hikayesi değil dönemin Türkiye’sinden de kesitler de bulunduruyor. Elinizden hiç bırakamayacağınız bu kitap sizlere, hüzünlü bir yolculuğun kapılarını aralıyor.

8. Sonsuza Kadar / Judith McNaught

Sonsuza Kadar Kitabı

Amerikalı genç bir kız olan Victoria ile Lord Jason Feilding’in aşk hikayesi ilginizi çeker mi? Tarihi aşk hikayelerini seviyorsanız bizce çekmeli. Judith McNaught’nin kaleminden çıkan bu kitabın asıl karakteri ailesinin ölümüyle İngiltere’de yaşan akrabalarının yanına taşınan Victori. Her satırda Victori’nin, zeki, küstah ve çok yakışıklı olan Jason ile imtihanına şahit olacaksınız.

9. Kurt Seyt ve Shura / Kurt Seyt ve Murka / Nermin Bezmen

Kurt Seyt ve Shura - Kurt Seyt ve Murka Kitapları

Adını gördüğünüzde birçoğunuzun 2014 yılında yayınlanan dizisinden hatırlayacağı, Seyit Eminof nam-ı diğer Kurt Seyt’in hayat hikayesi. Savaşın, vatan özleminin, aile hasretinin ve aşkın anlatıldığı muhteşem bir kitap. İzleyenler ve okuyanlar tarafından çokça beğenilen bu kitap insanı, olaylara ve kavramlara başka açılardan bakmaya itiyor. Yazar geniş yelpazesi ile ele aldığı konular okurların ufkunu açacak ve duygusal anlar yaşatacak nitelikte.

10. Bronz Atlı / Tatyana ve Alexander / Paullina Simons

Bronz Atlı / Tatyana ve Alexander / Yaz Bahçesi

En iyi 10 aşk kitabı önerisi listemizin son kitabı Bronz Atlı, aslında bir seri kitabı. İki kitabını şu anda bulabilirsiniz. Üçüncü kitabı olan The Summer Garden (Yaz Bahçesi) de çıktı. Türkçeye çevrilmesi çok yakındır. Tüm seri tamamlanmadan okumayı sevmeyenlerdenseniz endişe etmenize gerek yok. Tatyana ve Alexander ilk görüşte birbirlerine aşık olan iki gençtir. Ama hayat onların aşkını defalarca ve defalarca sınayacaktır. Ve sınavları ne yazık ki bunla sınırlı da değildir. Savaş, kış, açlık sırasını beklemektedir. Soluksuz okuyacağınıza emin olduğum harika bir seri.


Yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Aşk kitapları okumayı çok seviyorum, o yüzden bu tavsiyeler için çok çok teşekkür ediyorum❤

  2. Çok güzel bir liste olmuş! Erken Rüya Zamanlar kitabı en çok yüreğime dokunandı. Aynı şekilde Gözyaşlarımız da öyle… Bronz Atlı serisinin umarım en kısa zamanda 3. kitabı çıkar.

  3. Çok güzel tavsiyeler Rüzgar Gibi Geçti çok merak ediyorum, Erken Rüyalar Zamanı beni çok etkilemişti.

  4. Tavsiyeler için çok teşekkürler. Kağıttan Kalpler ile Aşk ve Gurur kitabını okumuştum. Diğer kitapları da hemen not aldım. Aşk romanları en sevdiğim ❤️

Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
23
Beğen
Mutlu Mutlu
15
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
11
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
1
Komik
İlginç İlginç
2
İlginç
Lütfen üye girişi yapın!