Dizi ve Film İzlenebilecek Dijital Platformlar

4 dk okuma süresi


14
38 Paylaşım, 14 puan

Evde kaldığınız zamanlarda koltuğunuza kıvrılıp favori filmlerinizi izlemek isteyebilirsiniz. Dijital platformların hızla arttığı bu zamanda, aylardır beklediğiniz filmi internette kolayca bulabilirsiniz. Artık kanallarda izlemek istediğiniz diziyi aramak yerine, bir tıkla istediğiniz dizinin istediğiniz bölümünü açabilirsiniz. İşte dizi ve film izlenebilecek en popüler dijital platformlar.

1. Netflix

Dizi ve Film İzlenebilecek Dijital Platformlar

Netflix, merkezi Los Gatos, California’da bulunan bir Amerikan üst düzey içerik platformu ve yapım şirketidir. Netflix 1997 yılında Reed Hastings ve Marc Randolph tarafından Scotts Valley, California’da kuruldu. Temmuz 2021 itibarıyla Netflix’in 72 milyonu ABD ve Kanada’da olmak üzere 209 milyon abonesi vardır. Netflix, Anakara Çin, Suriye, Kuzey Kore ve Kırım dışında dünya çapında mevcuttur. Şirketin Kanada, Fransa, Brezilya, Hollanda, Hindistan, Japonya, Güney Kore ve Birleşik Krallık’ta ofisleri bulunmaktadır. Netflix bünyesinde onlarca Türk dizisi ve filmi barındırmakla kalmaz, aynı zamanda orijinal Türk dizi ve filmleri de üretir.

2. Blu TV

BluTV, çıktığı andan itibaren ilgileri üzerine çekmiş Türk yapımı bir dijital platformdur. Doğan Holding tarafından 2015 yılında kurulan bu platform, “on demand” medya sağlar. Blu TV hem bilgisayar hem mobil cihazlardan ulaşılabilir. Blu TV orijinal film ve dizi üretimleri sunar. Platform, Sıfır Bir, Sahipli, 7 Yüz, Yaşamayanlar, Dudullu Postası, Behzat Ç ve Yeşilçam gibi bir sürü dizi ve filmi seyircileri ile buluşturmuştur. Blu TV, popülaritesini korumaya devam ederek gelişmeye ve her konuda sınırsız medya içeriği üretmeye devam ediyor. On dokuz Ocak 2021 tarihinde Discovery BluTV’nin %35 hissesini satın almıştır.

3. Amazon Prime

Dizi ve Film İzlenebilecek Dijital Platformlar

Amazon Prime, çeşitli ülkelerde kullanılabilen Amazon’un ücretli bir abonelik programıdır. Amazon’dan farklı olarak Prime, müşterilerine çeşitli avantajlar ve fırsatlar sağlar. Kullanıcılarına Premium olarak sunulan ek hizmetlere erişim sağlayan Prime platformu müzik, video ve hatta e-kitap gibi bir sürü şeyi bünyesinde barındırır. Amazon Prime dizi ve film sağlasa da bu kadarla yetinmez. Prime üyeliği sayesinde ürün teslimatları alabilir, market ve alışveriş hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Nisan 2021’de Amazon, Prime’ın dünya çapında 200 milyondan fazla abonesi olduğunu bildirdi.

4. BeIN Connect

BeIn Connect Türkiye, 15 Şubat 2013 tarihinde kurulmuştur. BeIN, “Dilediğin Zaman ve Dilediğin Yerde” adlarıyla kurulan iki farklı sistemdir. “Dilediğin Zaman” uygulamasına ulaşmak için Digiturk Portal kullanılır. “Dilediğin Yerde” uygulamasına ulaşmak için ise Android, iOS, Windows tabanlı telefonlar ya da bilgisayarlar kullanılır. BeIN Connect servisi Digitürk üyelerinin hepsine açıktır ve ek bir ücret talep etmez. 26 Nisan 2017 tarihinden itibaren bu iki farklı Digitürk uygulamasının adlarının tek bir kurumsal ad ile birleştirme kararı alındı. Böylece iki uygulama BeIN CONNECT olarak kullanılmaya başlandı.

5. Puhu TV

Dizi ve Film İzlenebilecek Dijital Platformlar

PuhuTV, “Sen Nasıl İzlersen” sloganı ile Doğuş Holding tarafından kurulan bir platformdur. 2016 yılında hizmete açılan Puhu TV, bilgisayarlardan, mobil cihazlardan ve akıllı televizyonlardan erişilebilir. Büyük medya sağlayıcısı film, dizi, yerli ve yabancı içerikler sunmaktadır. 2017 yılında ilk çıkarttıkları dizi “Fi” ile popülerleşen Puhu TV, sonrasında Dip ve Şahsiyet gibi ses getiren orijinal içeriklerini yayınlandı. TV8’den gelerek Star TV ile ortak yayınlanan Jet Sosyete’de platformda önemli bir yer tuttu. Puhu TV aynı zamanda Star TV, NTV, Kral TV ve Kral Pop TV gibi yerlerin canlı yayınını da yapmaktadır.

6. Turkcell TV+

Turkcell tarafından kurulmuş Turkcell TV+, dijital bir TV platformudur. Yüzlerce yerli ve yabancı kanala sahip bu platform, telefon, tablet, bilgisayar veya televizyon üzerinden izlenebilir. Turkcell TV+ ile aynı zamanda film kiralayabilir, interaktif uygulamaları kullanabilir ve sosyal TV’ye sahip olabilirsiniz. Sosyal TV kullanıcıların programları izlerken, yorumlarını ve düşüncelerini anlık bir şekilde paylaşabilmelerine olanak sunar. 2012 yılında kurulan ve “Sen nereye, TV oraya” mottosu ile yola çıkan Turkcell TV+, Turkcell Superonline fiber altyapısı sayesinde kullanıcılarına 4K’ya kadar çözünürlük sunabilmektedir.

7. Vodafone TV

Dizi ve Film İzlenebilecek Dijital Platformlar

Vodafone tarafından kurulan Vodafone TV, onlarca yerli ve yabancı televizyon kanalını bünyesinde içerir. Vodafone TV’ye akıllı telefonlardan, tablet bilgisayarlardan, web sitelerinden ve akıllı televizyonlardan ulaşılabilir. Platformda aynı zamanda seç-izle filmler vardır. Ek olarak canlı yayınları yirmi dört saate kadar geri sarma özelliği de sunar. Vodafone TV’de sunulan canlı yayınları ve diğer seç-izle içerikleri izlemek için tarifenize ek olarak bir ücret ödemeniz gerekir. Abonelik sistemi ile çalışan Vodafone TV, bazı tarifelerde hediye olarak verilir. Vodafone TV, müşterilerine FreeZone Şampiyonluk Ligi ve Vodafone Kupası gibi önemli turnuva maçlarına erişim sağlamaktadır.

8. Gain

GAİN, mobil cihazlardan izlenmesi amacıyla yola çıkan ve kısa videolardan oluşan bir içerik platformudur. Gain, özgün ve eğlendirici yeni nesil içerikleriyle daha önce içerik izleme platformlarında sık karşılaşılmamış AI tabanlı bir algoritma sunar. Kelime anlamı Güzel Ahlak İyi Niyet olan GAIN, eğitici içerikleriyle 2019 yılından beri hizmet vermektedir. Beyn Danışmanlık tarafından kurulan platform uzun süren içeriklerdense, daha kısa soluklu içerikler üretmeyi tercih ediyor. Gain’in Bir Şifa Bağımlısının İtirafları, 10 Bin Adım ve Bir MFÖ Belgeseli Ele Güne Karşı gibi bir sürü orijinal içerik vardır.

9. Exxen

Acun Medya tarafından 2021 yılında kurulan Exxen, orijinal dizileri, reality showları, yarışmaları, belgeselleri ve çocuk programları ile tanınır. “Türkiye’nin Dijital Platformu” sloganı ile ilerleyen Exxen, 1 Mayıs 2021 tarihi ile 1 milyon kullanıcıyı bünyesinde barındırır. Televizyonda ticari sebepler sebebi ile yayınlanamayan kırk dakikalık kısa içeriklerin bu platformda yayınlanacağı duyuruldu. Dizi ve film izlenebilecek dijital platformlar arasında en çok bilinenlerden biri olan Exxen Sihirli Annem, Şeref Bey, Olağan Şüpheliler, Hükümsüz ve İşte Bu Benim Masalım gibi birçok orijinal içeriği izleyicileri ile buluşturmuştur.

10. FOX Play

Dizi ve Film İzlenebilecek Dijital Platformlar

Dizi ve film izlenebilecek dijital platformlar arasında yer alan FOXplay, izleyicilerin en sevdikleri dizi, film, program ve yarışmaları izleyebileceklerini vaat eden bir dijital platformdur. Fox Play hem mobil hem de tablet üzerinden izlenebilir. Aynı zamanda Smart TV’lerle de uyumludur. Sadece dijitale özel hazırlanmış yüksek kalitede programlarını izleyicilere sunan Fox Play, aynı zamanda Fox’ta hali hazırda bulunan programları da izleyicilerin izlemesine olanak sunar. Kendi uygulamasına da sahip Fox Play, ücretsiz olarak izlense de abonelik seçeneği sunarak izleyicilere reklamsız bir deneyim fırsatı sunuyor.

Eğer siz de içerikler üretmek isterseniz, ücretsiz içerik üreticiliği eğitimimizi tamamlayıp en sonda yer alan Kariyer İçin Başvur sekmesinden örnek bir içerik ile başvurunuzu bırakabilirsiniz.

Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
14
Beğen
Mutlu Mutlu
8
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
9
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
1
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!