Netflix’in En Popüler 10 Dizisi

3 dk okuma süresi


6
9 Paylaşım, 6 puan

Dünya’nın en çok kullanılan online izlenme platformu olan Netflix, gün geçtikçe daha da popülerleşmektedir. Ülkemizde de oldukça popüler olan Netflix, her geçen gün çıkarmış olduğu yeni dizi ve filmler ile hayran kitlesini kendisine daha da çok bağlamaktadır. Netflix sayesinde pek çok kişi bir gecede 3 sezon bitirmiş ve sabah uykusuz gözlerle işe gitmiştir. Hayatlarımıza birbirinden güzel dizi ve filmler sokan Netflix’in en popüler 10 dizisini listeledik! Eğer hala izlememiş olduğunuz Netflix Orijinalleri varsa bu gecede sabahlamayı göze almalısınız…

13 Reason Why (IMDB/8,6)

13 Reason Why

Aslında bir romandan uyarlanan 13 Reason Why, 2017 yılında Netflix’in ilk orijinal yapımlarından birisi olarak yayın hayatına başladı. Oldukça popüler olan ve izlenme rekorları kıran 13 Reason Why, bir genç kızın intiharı ardından bıraktığı notları konu ediniyor. Bu notlar ise kızın neden intihar ettiğine dair bizi adım adım ipuçlarına götürüyor. 13 Reason Why kesinlikle izlenmesi gereken filmlerden birisidir.

Stranger Things (IMDB/9,0)

Stranger Things

Netflix’in en çok ses getiren dizilerinden olan Stranger Things’in en dikkat çeken yönü ise baş rollerinde çocukların bulunması! Öncelerde ön yargı ile yaklaşılan ve aslında bambaşka boyutlara açılan Stranger Things, Hawkins kasabasında olan yasadışı deneyleri ve kasabanın çocuklarının bu durum ile mücadelesini anlatıyor. Ortadan kaybolan ve doğaüstü yeteneklere sahip çocuklarda eklenince Stranger Things kesinlikle dizi arayışında olanlara ilaç gibi geliyor. Aynı zamanda 80’ler atmosferine sahip dizi izleyenlere adeta bir zaman yolculuğu yaptırıyor.

The End of the F***ing World (IMDB/8,2)

The End of the F***ing World

Kara mizahı temel alan The End of the F***ing World, İngiliz yapımı bir dizi olarak karşımıza çıkıyor. Öldürme arzusu ile yanıp tutuşan James ve hayattan bıkmış ve umursamaz Alyssa’nın beraber kaçmalarını konu alan dizi izleyenleri garip durumlar içinde bırakıyor. Sadece her biri 15 dakikadan oluşan 8 bölümlük dizi, bir diziye başlayıp bitirmeden edemeyenler için biçilmiş birer kaftan niteliğinde!

Altered Carbon (IMDB/8,2)

Altered Carbon

10 bölümlük ilk sezonu ile oldukça yankı uyandıran Altered Carbon, 250 yıl boyunca buzda donmuş ve yıllar sonra başka bir bedende uyandırılmış bir mahkumu konu alıyor. Aradan geçen zaman sonrasında dünyaya uyum sağlamak zaten güçken bir de bu mahkum özgür kalabilmek için bir cinayeti çözmek zorundadır.

Orange Is The New Black (IMDB/8,1)

Orange Is The New Black

6 sezondur yayınlanan Orange Is the New Black, eskiden işlediği bir suç yüzünden hapse atılan bir kadını ve değişen hayatını konu alıyor. Mahkum kadınların yaşamlarını yakın markaja alan dizi, hala en sevilenler arasında yerini koruyor.

Perfume (IMDB/7,2)

Perfume

Netflix’in yeni çıkan dizilerinden olan Perfume’nin konusu şu şekilde işlemektedir. Bir şarkıcı cinayete kurban gitmiştir fakat vücudunda sadece koku bezleri çıkartılmıştır. Son derece şüpheli bir cinayet olduğu için dedektifler maktulün yatılı okulda kalan arkadaşlarını sorguya çeker.

La Casa de Papel (IMDB/8,6)

La Casa de Papel

Netflix’in bir anda patlayan ve büyük hayran kitlesine sahip olan dizisi La Casa de Papel, büyük bir soygunu konu alıyor. Normal hırsızlara göre hedefi büyük tutan ekip para çalmayıp, para basacakları bir darphaneye gidiyor.

The Haunting of Hill House (IMDB/8,8)

The Haunting of Hill House

Netflix’in korku dizisi olan The Haunting of Hill House, izleyenleri hem korkutup hem de ağlatan ilk yapım olabilir. Kalabalık bir ailenin perili bir eve taşınmasını ve eve yıllar sonra dönmesini konu alan dizi, uzun zaman boyunca yoğun ilgi gördü.

The Crown (IMDB/8,7)

The Crown

Hala İngiltere Kraliçeliği görevini sürdüren Kraliçe 2. Elizabeth’in hayatını konu alan The Crown, oldukça sürükleyici ve merak edilen detayları gün yüzüne çıkaran bir yapım. Bu sene 3.sezonu ile ekranlara geri dönecek olan dizi, hayranları tarafından merakla bekleniyor.

Sense8 (IMDB/8,4)

Sense8

Oldukça sıra dışı bir senaryoya sahip olan Sense8’in konusu, telepati yolu ile birbirlerinin hayatlarını yaşayabilen 8 kişinin hikayesine odaklanıyor. Oldukça sürükleyici olan bu diziyi kaçırmamanızı öneririm.


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
7
Beğen
Mutlu Mutlu
5
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
7
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
1
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
1
Komik
İlginç İlginç
2
İlginç

dergiCE üyeleri ne diyor?

Sadece dergiCE yazarları sağ tıklayabilir, emeğe saygı lütfen :)