Diyet Dostu Düşük Kalorili Besinler

2 dk okuma süresi


11
8 Paylaşım, 11 puan

Sizlerde sağlıklı bir şekilde beslenmek ve fazla kilolarınızdan kurtulmak istiyorsanız, düşük kalorili besinler ile kısa sürede sağlıklı ve fit olabilirsiniz. Diyet yaparken ne yemeliyim diye düşüneniniz çoktur. O zaman dergiCE olarak size hazırladığımız diyet dostu düşük kalorili besinler listesini mutlaka bir kenara not edin. Şimdi bu besinlerin, vücudumuz için faydalarını inceleyelim.

1. Brokoli

Diyet Dostu Düşük Kalorili Besinler

Diyet ve sağlık için mükemmel bir sebzedir. En düşük kalorili besinlerin başında yer alır. Lifli yapısı ile tok tutar. Bu harika sebzede portakaldan iki kat daha fazla A ve C vitamini bulunur.

2. Badem

Badem

İçeriğindeki sağlıklı yağlar ve lif bakımından tokluk süresini uzatır. Kilo kaybına yardımcı olur. Diyette özellikle çiğ badem tercih edilir. Karbonhidrat ve lif açısından zengindir.

3. Yoğurt

Diyet Dostu Düşük Kalorili Besinler

Yağ yakımı açısından önemli bir besindir. Ara öğün için idealdir. Yoğurt aynı anda üç temel beslenme bileşeni olan protein, karbonhidrat ve yağ içeren tek besinlerden biridir.

4. Avokado

Avokado

İçerdiği yüksek lif sayesinde sindirimi kolaylaştırır. Ayrıca içindeki sağlıklı yağlar, kilo vermeye çalışanlar için son derece idealdir. Uzmanlara göre avokado yiyen insanlar yemeyenlere göre yüzde 23 kendilerini daha tok hissederler.

5. Süt

Diyet Dostu Düşük Kalorili Besinler

Kalsiyum deposudur. Tok tutma özelliği ile bilinir. Diyet yaparken yemeklerden önce bir çay bardağı süt içmek iştahı keser ve az yemek yememizi sağlar. Ayrıca süt ve süt ürünleri, hafızayı güçlendiren besinler arasındadır.

6. Et

Et

Kırmızı et diyetimizin kaliteli protein kaynaklarındandır. Yüksek miktarda vitamin B12 içermektedir. Özellikle hafızamızı güçlendirmek ve sinir sistemimizi korumak için bu vitamine ihtiyacımız vardır.

7. Yeşil Mercimek

Diyet Dostu Düşük Kalorili Besinler

Bağışıklık sistemimizin güçlenmesini, bağırsaklarımızın daha düzenli çalışmasını ve zayıflamayı istiyorsak, yeşil mercimeği sofralardan eksik etmemelisiniz. İyi bir bitkisel protein ve lif kaynağıdır.

8. Yumurta

Yumurta

Tok tutma özelliği ile bilinir. Sabah kahvaltısının vazgeçilmezidir. Demir, çinko, kalsiyum, potasyum ve E vitamini açısından zengindir.

9. Salatalık

Salatalık

Çok iyi bir ödem sökücüdür. Özellikle detoks yaparken çok etkilidir ve vücudun fazla suyunu dışarı atar. Vücudun direncini artırır. Kalp hastalıklarına iyi gelir.

10. Kabak

Diyet Dostu Düşük Kalorili Besinler

Bir porsiyon kabakta 42 kalori vardır. Kabak vücuttaki su ve tuz oranını normalize eder ve bağırsak fonksiyonunu geliştirir. Beyin sağlığımıza çok büyük faydaları vardır. Çünkü bol miktarda fosfor içerir. Böbrek rahatsızlığının önüne geçer.


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
23
Beğen
Mutlu Mutlu
11
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
8
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
0
İlginç

dergiCE üyeleri ne diyor?

Sadece dergiCE yazarları sağ tıklayabilir. Emeğe saygı lütfen :)