DC Evreninin Süper Kötü Kadın Karakterleri

4 dk okuma süresi


7
13 Paylaşım, 7 puan

Marvel ve DC evrenindeki ya da filmlerdeki süper kahramanlara ayar mı oluyorsunuz? İşte bu konu tam sizin konunuz! İyilik ya da kötülük derken kime veya neye göre iyilik, kötülük? Tam olarak burada süper kahraman ve anti-kahraman karakterler karşımıza çıkıyor. DC evreninin anti-kahraman kadın karakterler arasından top 10 listemiz sizlerle! Lafı daha fazla uzatmadan DC Comics Evreninin kötü kadın karakterleri ve en güçlü özelliklerini yakından tanıyalım. Kötü kadınların çekiciliği adına!

1. Enchantress (June Moone)

DC Evreninin Kötü Kadın Karakterleri

June Moone güzel bir sanatçıdır. Erkek arkadaşıyla şatoda düzenlenen bir partiye gittiğinde şatonun gizli bir bölmesine girer. June, eski şatonun derinliklerinde Dzamor adlı bir varlıkla tanışır ve artık sihirli güçleri vardır. Anti Kahramanımız, edindiği bu güçlerle ilk olarak şatonun duvarındaki bir goblenden fırlayan Minotaur’la savaşır ve onu alt eder. Sarışın ve mavi gözlü June, “Enchantress!” dediğinde siyah saçlı ve kudretli bir mistik varlığa dönüşmektedir. Dönüştüğünde aynı kadın olmadığını bilmemiz, karakteri anlamak açısından önemli! Aslında Dzamor’un ona güçlerini veriş nedeni, kötülüklerle savaşmasıdır. Fakat June, tamamen başkasına dönüşen çift kişilikli biri haline gelecektir. Bu gücü her kullanışında, kötü varlık tarafından biraz daha ele geçirildiği ortaya çıkacaktır.

2. Catwoman (Selina Kyle)

DC Evreninin Kötü Kadın Karakterleri

Selina Kyle, kedileri çok seven fakat suça eğilimli bir kadındır. Ailesinden şiddet gördüğü için dövüş dersleri almıştır ve evden kaçmıştır. Sokaklarda hayatta kalmak için verdiği mücadele onu hırsızlık yaparak geçimini sağlamak zorunda bırakmıştır. Bu yüzden Batman’ın düşmanıdır ama tuhaftır ki aynı zamanda da sevgilisidir. Aralarındaki bu karmaşık ilişki durumu daha çekici bir hale getiriyor. Catwoman’ın çevikliğe, akrobasi ve yakın dövüş sanatlarında olan ustalığı dışında insanüstü bir gücü yoktur.

3. Cheetah (Barbara Minerva)

DC Kötü Kadın Karakterleri

Dr. Barbara Minerva, takma adı Cheetah ünlü bir İngiliz arkeologdur. Afrika’ya gittiği bir keşif gezisi sırasında hayatı dramatik bir şekilde değişmiştir. Bitki tanrısı Urzkartaga tarafından yakalanıp, çitaya dönüşmeden önce; Barbara, en büyük düşmanı olan Wonder Woman’ın yakın arkadaşı ve hayranıydı.

4. Poison İvy (Pamela Lillian)

DC Evreninin Kötü Kadın Karakterleri

Pamela Lillian, Gotham şehrinin botanikçi güzelidir. Çevreci bir bitki aşığıdır. Eski lise öğretmeni Pamela’yı eski bitkileri içeren bir Mısır eserini çalmaya ikna eder. Fakat Pamela’ya güvenmez ve onu ölümcül bitkilerle zehirlemeye çalışır. Pamela bu saldırıdan bağışıklık kazanarak daha güçlü bir biçimde uyanır. Zehirli sarmaşık adını da bu olaydan sonra alır. Zehirli Sarmaşık, uzun kızıl saçları, beyaz teni ve yeşil sarmaşık yapraklarıyla, vücudunun salgıladığı feromon ile etrafındaki insanların zihnini kontrol eden bir anti kahraman olmuştur. Kanındaki toksinler sayesinde dokunuşu bile ölümcül olabilir ama cazibesi ön plana çıkarıldığı için genellikle bu toksinleri dudaklarından salgılar ve bir öpücükle uygular.

5. Circe

DC Comics Kötüleri

Aslında karakterin temeli Yunan mitolojisine dayanır. Titanların, Hyperionand Perseis’in kızıdır. Circe güçlü bir cadı ve eski Colchis prensesidir. Circe, insanları hayvana dönüştürme konusunda çok yeteneklidir. Ölümcül suçları nedeniyle Amazon Kraliçesi Hippolyta tarafından “uzayda zarar veremeyeceği bir ada gezegeni” olan Sorca’ya sürgüne gönderilmiştir. Circe dünyaya geri döndüğünde Wonder Woman’ı yok etmeye çalışacaktır.

6. Livewire (Leslie Willis)

DC Evreninin Kötü Kadın Karakterleri

Leslie Willis, bir zamanlar popüler bir Metropolis radyocusuydu. Süperman dahil kimse onun zehirli sözlerine karşı bağışıklık kazanmış değildi. Leslie radyoda çalışmasının 3. yıl şerefine bir rock konseri düzenler. Yetkililerin şiddetli fırtınaya karşı uyarılarını dikkate almadan gösterinin devam etmesini ister. Ancak alana düşen yıldırımlar insanların korkuyla kaçmasına sebep olur. Süperman yardım etmek için gelir ve sahneye düşen yıldırımlar sırasında Leslie’yi kurtarmak için üzerine atlar fakat yıldırım Süperman’ın vücudundan Leslie Willis’a geçer ve Willis  çarpılır. Willis uyandığında, teninin hayalet gibi beyazlaştığını ve saçlarının maviye döndüğünü görür. Süpermen’in kazayla ilgili TV’deki röportajını izler. Kazaya Superman’ın neden olduğunu düşünerek öfkelenip, kendisini Livewire olarak ilan eder. Livewire, elektrik güçlerine sahip kötü bir kadındır. Süperman’in baş düşmanı haline gelir.

7. Silver Banshee (Siobhan McDougal)

DC Comics Evrenindeki Kötü Karakterler

Takma adı Silver Banshee olan Siobhan McDougal, DC Comics tarafından yayınlanan çizgi romanlarda, özellikle de Süperman’in rakibi olarak görünen bir süpervizör kurgusal karakterdir. Özel gücü ise ölümcül çığlıklarıdır.

8. Orca (Grace Balin)

DC Comics Kadın Karakterler

Dr. Balin, Gotham akvaryumunda görev alan deniz biyolojisi ve bio-tıp alanında uzmanlaşmıştır. Yoksul gençler için okul sonrası bir programı finanse eden ve evsizler için bir barınakta gönüllü olarak çalışan hayırsever bir deniz biyoloğudur. Trajik bir kaza sonucu tekerlekli sandalyeye mahkum kalır. Ancak engeline rağmen sapkınca Orca doku örneklerini kullanarak omurilik rejenerasyonu üzerine çalışır. Umutsuzca geliştirdiği kimyasal formülü kullanarak Orca adını verdiği katil balina melezine dönüşür. Değerli bir pırlanta çalarak Gotham City’de bir suç çılgınlığı başlatır. Orca, pırlantayı satmayı ve gelirleri, yoksullar için çeşitli projelere fon sağlamaya yardımcı olmak amacıyla kullanacaktır. Batman’ın düşmanıdır. Ekranlarda çok uzun süre kalamadığı için silik bir anti-kahramandır.

9. Harley Quinn (Harleen Frances Quinzel)

DC Evreninin Kötü Kadın Karakterleri

Arkham Asylum’da staj yapan bir psikiyatristtir. Harleen, Arkham’daki hastaları incelerken Joker’e ilgi duymaya başlar ve sonunda aşık olur. Joker’in Asylum’dan kaçmasına yardımcı olur. Joker ona Harley Quinn adını verdi. Artık DC evreninin kötü kadın karakterleri arasında yerini alacaktır. Joker bu kızdan kurtulmanın yollarını arar ve sevmediği için onunla işi bitince roketle fırlatır. Robinson parkına çakılan roketi Poisom Ivy bulacak ve güzel kızı kurtaracaktır. Poison Ivy Harley’e antitoksin enjekte ederek toksinlere karşı bağışıklık kazanıp, çevik ve süper-insan gücü elde edecektir. Harley kendine geldiğinde Joker’den intikam almak ister. Joker’i alt etmek ister ve bu amaçla Batman ile iş birliği dahi yapar. Ancak tam Joker’i öldürecekken aşkına yenik düşerek Joker’in özrüne kanacak ve onu öldürmekten vazgeçecektir.

10. White Rabbit (Jaina Hudson)

DC Evreninin Kötü Kadın Karakterleri

Jaina Hudson’un babası Hindistana atanan Amerikalı bir diplomat ve annesi bir Bollywood oyuncusudur. Jaina, 9 yaşındayken ailesiyle birlikte Hindistan’dan Gotham Şehri’ne taşınır ve özel okullarda eğitim almıştır. Yıllar sonra, Jaina bir yardım fonu organizatörü olur. White Rabbit yetenekleri ise bio-fisyon (iki varlığa klonlanma), oldukça hızlı ve çevik olmasıdır. Uzun topuklu yüksek ayakkabılarını giyerken bile çoğu takipçiyi geride bırakabilir. Bir gün Pakistan’a yardım fonu toplama partisi sırasında Bruce Wayne (Batman) ile tanışır. Bruce onu hemen etkiler ve flört ederler. White Rabbit, Gotham’da gizemli bir suçludur. Suç söz konusuysa Batman’in düşmanı olması kaçınılmazdır ancak merak uyandıran şey; Batman’in neden hep suçlu kadınlara aşık olduğudur.


dergiCE üyeleri ne diyor?

Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
17
Beğen
Mutlu Mutlu
11
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
16
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
1
Üzgün
Olamaz Olamaz
1
Olamaz
Kızgın Kızgın
4
Kızgın
Komik Komik
4
Komik
İlginç İlginç
2
İlginç