Büyümelerine Adım Adım Şahit Olduğunuz Çocuk Oyuncular

5 dk okuma süresi


39
18 Paylaşım, 39 puan

Hayatta yanı başınızda büyüyenler, sizlere de büyüdüğünüzü hissettirirler. Aynı şekilde ekran başında büyüyen her çocuk da gözlerinizin içinde büyümüştür. Onları televizyonda tekrar tekrar gördükçe hem onların yeni hallerine hem de onları izlediğiniz zamanlardaki kendi halinizi hatırlarsınız. Onlar sayesinde, televizyon ekranlarına da hayatlarınıza da keyifli ayrıntılar, hatıralar eklemişsinizdir. Büyümelerine adım adım şahit olduğunuz çocuk oyuncular listemizi inceleyerek, söz konusu hatırları ve anılarınızı gelin beraberce yaşatmaya devam edelim.

1. Ayşecan Tatari

Büyümelerine Adım Adım Şahit Olduğunuz Çocuk Oyuncular

Ayşecan Tatari, 14 Mart 1989 yılında, İstanbul’da doğmuştur. Tatar Ramazan Sürgünde adlı filmle birlikte kamera önü oyunculuğu, Evdeki Yabancı projesiyle de dizi oyunculuğu kariyerine başlamıştır. Ülkemizde severek izlenilen Çocuklar Duymasın adlı diziyle birlikte ekranların sevilen yüzü olmuştur. Şimdilerde NoAct tiyatro ekibinde, profesyonel olarak tiyatro sanatıyla ilgilenmektedir. Çevirmenliğini yaptığı: Red Light Kışı adlı oyunda, aynı zamanda Christina rolünü de canlandırmaktadır. Oyuncunun üst düzey performansını izlemenizi tavsiye ederiz.

2. Onur Bay

Onur Bay, 19 Ocak 1996 yılında İstanbul’da doğmuştur. Arka Sokaklar dizisindeki Hüsnü Çoban isimli karakterin oğlu, Tekin Çoban rolüyle ünlenmiştir. Kendisi; Arka Sokaklar setlerinde büyümüş, ekibi adeta ikinci ailesi olmuştur. İstanbul Kültür Üniversitesi’nde Sinema Televizyon bölümünde öğrenim gören oyuncu, Çakallarla Dans filminde de görev almıştır. Büyümelerine adım adım şahit olduğunuz çocuk oyuncular içerisinde, ülkemizde en sevilenler arasında yer almaktadır.

3. Birsu Demir

Büyümelerine Adım Adım Şahit Olduğunuz Çocuk Oyuncular

Birsu Demir, 14 Mayıs 1999 yılında İstanbul’da doğmuştur. Dizi oyunculuğu kariyerine Bir Demet Tiyatro dizisinde, Lütfiye karakterinin kızını canlandırarak başlamıştır. Yine de oyuncu; asıl ününü, Alemin Kralı dizisindeki Oben Kıral rolüyle kazanmıştır. Oben rolüyle izleyenleri kahkahalara boğmuş, sempatik tavırlarıyla gönüllerde yer edinmiştir. Genç yaşında çokça dizi ve filmde yer alarak oyunculuğunu keşfetmiş, asla unutamayacağı tecrübeler edinmiştir. Oyuncu en son, Son Çıkış adlı dizide canlandırmış olduğu Kevser rolüyle görülmüştü.

4. Erhan Can Kartal

Erhan Can Kartal, 19 Aralık 1998 yılında doğmuştur. Best Model Of the World isimli yarışmada, En İyi Çocuk Model seçilmesinin, kariyerinde çok büyük etkisi olmuştur. Ezel dizisinde, Sekiz adlı karakterin çocukluğunu canlandırarak ekranların sevilen çocuk oyuncu yüzü olmuştur. Kariyerinin devamında, Medcezir adlı diziyle ekranlarda tekrardan boy göstermiştir. İzleyicilerin onunla son karşılaşması, Muhteşem Yüzyıl dizisinde, Şehzade Beyazıt’ın çocukluk yıllarını canlandırmasıyla olmuştur.

5. Gizem Güven

Büyümelerine Adım Adım Şahit Olduğunuz Çocuk Oyuncular

Gizem Güven, 31 Aralık 1993 yılında İstanbul’da doğmuştur. Küçük yaşta, çeşitli reklam filmleriyle kamera önünde deneyimlenmiştir. Güzel oyuncunun kariyerinde, çokça dublaj çalışması, reklam filmi ve dizi oyunculuğu tecrübesi vardır. Dizi oyunculuğu kariyerine, Temiz Aile ve Temiz Gelecek isimli diziyle başlamış olan Gizem; bu projeden sonra, İki Arada dizisinde, Özge karakterini canlandırmıştır. Yine de deneyimli oyuncu, asıl ününü: Sihirli Annem ve Selena dizilerindeki, samimiyetle ve başarıyla canlandırdığı karakterleriyle kazanmıştır.

6. Emir Berke Zincidi

Emir Berke Zincidi, 4 Ekim 2005 senesinde, Ankara’da doğmuştur. Henüz iki yaşındayken ebeveynleri tarafından ajansa yazdırılmış ve böylece çok küçük yaşta kamera karşısına çıkma şansı yakalamıştır. Genç oyuncu; dizi oyunculuğu kariyerine, Öyle Bir Geçer Zaman ki adlı diziyle başlamış olup aynı zamanda ününü de bu diziden elde etmiştir. Genç yaşta işine duygu katmayı oldukça iyi başarmış olan oyuncu, Türk Televizyonu’nun takdir edilen çocuk oyuncuları arasındadır. İzleyiciler, oyuncuyla en son: İkizler-Memocan adlı dizide karşılaşmıştır.

7. Ece Çeşmioğlu

Büyümelerine Adım Adım Şahit Olduğunuz Çocuk Oyuncular

Ece Çeşmioğlu, 26 Kasım 1990 yılında doğmuştur. Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’ndeki öğrenimini başarıyla bitirmiştir. Kendisi, dizi oyunculuğu kariyerine, Çocuklar Duymasın adlı diziyle başlamış ve önü açık bir şekilde devam ederek oldukça başarılı işlere imza atmıştır. Oyuncu, İki Aile dizisinde başarıyla canlandırdığı Ceren karakteriyle de hatırlanmakta ve anılmaktadır. İzleyiciler deneyimli oyuncuyu en son; Tutunamayanlar dizisinde İrem, Türkler Geliyor: Adaletin Kılıcı sinema filminde Alina rolüyle görmüştür.

8. Batuhan Karacakaya

Batuhan Karacakaya, 5 Şubat 1997 yılında, İstanbul’da doğmuştur. Oyuncu, ekran başına ilk olarak Sağır Oda adlı diziyle çıkmıştır. Devamında, Büyük Buluşma adlı dizide canlandırmış olduğu Tunç rolüyle serpilmiştir. Yine de başarılı oyuncu, ününü: Aşk-ı Memnu dizisindeki Bülent rolüyle kazanmış, oldukça kıdemli bir oyuncu kadrosunda, uzunca bir süre yer alarak büyüklerini izleme fırsatı edinmiştir. İzleyicilerin yetenekli oyuncuyla son karşılaşması, Diriliş Ertuğrul adlı dizide canlandırmış olduğu Dündar rolüyle olmuştur.

9. Hazal Şenel

Hazal Şenel, 17 Haziran 1992 yılında, İstanbul’da doğmuştur. Yüzme ve voleybol gibi sporlarla ilgilenen oyuncu, aynı zamanda bale sanatıyla da uğraşmaktadır. Deneyimli bir tiyatro oyuncusu olan Hazal, dizi oyunculuğu kariyerine Selena adlı dizideki Kıvılcım rolüyle başlamış olup asıl ününü yine bu rolüyle kazanmıştır. Türk Malı dizisindeki Melodi rolüyle bu ününü oldukça iyi beslemiştir. Kendisi en son: Elimi Bırakma dizisinde, Şirin rolünü canlandırırken izlenmiştir. Oyuncuyu çokça projede daha görme fırsatına erişebileceğinizi umuyoruz.

10. Ege Tanman

Büyümelerine Adım Adım Şahit Olduğunuz Çocuk Oyuncular

Ege Tanman, 26 Şubat 1998 yılında, Bursa’da doğmuştur. Oyuncuyu, eski bir proje olan: Kınalı Kar adlı dizide, Efe rolüyle hatırlayabilirsiniz. Kendisi, asıl ününü Babam ve Oğlum filminde, Deniz rolüyle kazanmış olup Acemi Cadı, Bez Bebek dizileriyle de ününe ün katmıştır. Yine de tüm bunlarla yetinmeyip Çocuk adlı dizide ve Beş Şehir adlı filmde rol almıştır. Leyla ile Mecnun adlı başarılı dizideki gözlüklü çocuk Kaan rolüyle unutulmayacak bir projenin, unutulmayacak bir karakterini canlandırmıştır. Deneyimli oyuncuyla ileri vakitte çokça zaman geçireceksiniz gibi duruyor.

11. Emma Watson

Emma Watson, 15 Nisan 1990 yılında Paris’te doğmuştur. Oyunculuk kariyeri ödüllerle dolu olan dünya yıldızını, Harry Potter adlı film serisinde tanıdık. Dünyanın en iyi kurguları arasında yer alan film serisindeki en önemli karakterlerden biri olan Hermione’ye; küçük yaşında ehemmiyetle çalışmış, oldukça doğal ve başarılı bir oyunculuk sergilemiştir. Televizyon ekranında, büyümelerine adım adım şahit olduğunuz en başarılı yabancı oyuncular arasında olan Emma, Little Woman adlı filmde canlandırmış olduğu Meg rolüyle de sinemaya büyük ses getirmiştir.

12. Freddie Highmore

Freddie Highmore, 14 Şubat 1992 yılında, Londra’da doğmuştur. Ufak yaşlarındayken daha çok, fantastik çocuk filmlerinde yer almıştır. Deneyimli oyuncu; en büyük ününü, Charlie’nin Çikolata Fabrikası adlı filmden kazanmıştır. Aynı zamanda Düşler Ülkesi’deki Peter rolüyle de hafızalardan silinmeyecek bir performans göstermiştir. Başarıyla üstesinden gelmiş olduğu bu rollerle ününe ün katmış ve sinemanın sevilen çocuk yüzlerinden olmuştur. İçinizdeki çocuğu beslemek istiyorsanız, Arthur ve Minimoylar adlı sinema filmini, sizlere samimiyetle öneririz.

13. Natalie Portman

Natalie Portman, 9 Haziran 1981 yılında, Kudüs’te doğmuştur. Oyuncunun asıl adı: Natali Heşlag’dır. Pizzacıda çalıştığı sırada keşfedilen Natalie, dünyanın en kült filmlerinden olan Leon’da, kusursuz canlandırdığı Mathilda rolüyle tanınarak hafızalara meşk olmuştur. Harvard Üniversitesi’nde psikoloji bölümünü başarıyla bitirmiştir. Closer, Black Swan gibi harika projelerde de yer alan Natalie, Oscar ve Altın Küre ödüllerini kazanmıştır. V For Vendetta adlı, asla unutulmayacak mükemmel filmde, başarıyla canlandırdığı rolü için saçlarını kazıtmıştır.

14. Macaulay Culkin

Macaulay Culkin, 26 Ağustos 1980 yılında, New York’ta doğmuştur. Babası, önemli projelerde yer almış bir tiyatro oyuncusu olan Macaulay için oyunculuk, genlerinde vardır diyebilirsiniz. Kariyerine, The Midnight Hour filmiyle başlayan başarılı oyuncu; ününü, Evde Tek Başına film serisinde canlandırmış olduğu Kevin rolüyle sağlamıştır. 2011 yılında, hiçbir ekipman kullanılmadan, yalnızca İphone ile çekilmiş olan: The Wrong Ferrari a Screwball Tragedy isimli komedi ve dram konulu filmle izleyenleri şaşkına çevirmiştir.

15. Elle Fanning

Büyümelerine adım adım şahit olduğunuz çocuk oyuncular listemizin kapanışını yapacak olan Elle Fanning, 9 Nisan 1998 yılında doğmuştur. Annesi Joy Arrington eski profesyonel tenisçi, ablası da onun gibi ünlü bir oyuncudur. Am Sam filminde yer alan oyuncu, henüz üç yaşındayken beyaz perdeyle tanışmıştır. Benjamin Button’ın Tuhaf Hikâyesi adlı filmde yer alarak ne kadar yetenekli bir oyuncu olduğunu çok küçük yaşlarda izleyiciye kanıtlamıştır. Üç Nesil adlı filmde, Romana (Rey) karakteri ile gönüllerde taht kurmuştur.


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
10
Beğen
Mutlu Mutlu
7
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
10
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
1
Üzgün
Olamaz Olamaz
2
Olamaz
Kızgın Kızgın
5
Kızgın
Komik Komik
3
Komik
İlginç İlginç
4
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!