Beyaz Zambaklar Ülkesinde (Kitap Tanıtım)


Beyaz Zambaklar Ülkesinde Kitabı
Beyaz Zambaklar Ülkesinde Kitabı

Beyaz zambaklar ülkesinde kitabı, Rus yazar Grigory Petrov tarafından 1923 tarihinde kaleme alınmıştır. Ve bu kitap, Mustafa Kemal Atatürk zamanında Türkçeye ilk kez çevrildi.

Atatürk, kitabı okuduğunda bu destansı başarıya tek kelimeyle hayran olmuş. Derhal kitabın ülkedeki okulların, özellikle askeri okulların müfredatına dahil edilmesini emretti. Askerler ülkedeki “yaşamı yenilemek” için mutlaka bu kitabı okumalıydı… O vakitler, kitap o kadar çok ilgi gördü ki, en çok okunan kitaplardan biri haline geldi.

Bu kitap tüm yoksulluğa, imkansızlıklara ve elverişsiz doğa koşullarına rağmen, bir avuç aydının önderliğinde; askerlerden din adamlarına, profesörlerden öğretmenlere, doktorlardan iş adamlarına kadar, her meslekten insanın omuz omuza bir dayanışma sergiledi. Finlandiya’nın, ülkelerini geri kalmışlıktan kurtarmak için nasıl büyük bir mücadele verdiğini, tüm insanlığa örnek olacak biçimde gözler önüne seren bu kitabı okuma seferberliğine girişti.

Yayınevi: Koridor Yayıncılık
Sayfa Sayısı: 229.

Bu içeriği nasıl buldunuz?

Beğen Beğen
14
Beğen
Mutlu Mutlu
4
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
2
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
1
İlginç
dergiCE

Dijital yayıncılık alanında Türkiye, yükselen bir grafik çizmektedir. Bu amaç ile profesyonel işlere imza atmak üzere yola çıktık. 5. yılımızda araştırmayı seven herkese kapımızı açtık. Sizlerde makalelerinizi dergiCE'de paylaşarak, dijital dünyada yerinizi alabilirsiniz.

Yorumlar 1

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Bu kitabı şiddetle tavsiye ederim 🙂 Yoksulluktan ve geri kalmışlıktan çıkan ve şuan parmakla gösterilen sayılı ülkeler arasında bulunan Finlandiya ne oldu da bu hale geldi ve biz niye yapamıyoruz ki? sorularını sorduruyor insana…

    Ne eksiğimiz var, sadece uluslararası düzeyde kendimizi ifade edebileceğimiz bir eğitim sistemi! Toplumu kolay yönetmek için bir grup insanın söylediği: fazla okursan yada çok sorgularsan kafayı yersin demek yerine, “ilim Çin’de de olsa gidin”, ben sana destek vereceğim diyenlere ne zaman kavuşacağız? Söyledikleri ile yaptıkları tek olan insanlar ne zaman dolacak ülkemizde?

İçerik Türünü Seçin
Kişilik Testi
Kişilik Hakkında Testler
Test
Cevaplamalı Testler
Anket
Oylamalı Seçenekler
Yazı
Biçimlendirilmiş Metinler
Puanlamalı Liste
Puanlamalı Liste
Video
Youtube, Vimeo, Vine vs
Ses/Müzik
Soundcloud, Mixcloud
Resim
GIF veya Resim