Ayva Göbeğini Eritmek İçin 10 Egzersiz

3 dk okuma süresi


2
12 Paylaşım, 2 puan

En sevdiğiniz kıyafetlerinizi artık giyemiyorsanız, giydiğinizde de göbeğiniz dışarı çıkıyor ve çirkin duruyorsa üzülmeyin. Eritmesi biraz zor olan ayva göbeğini belli egzersizlerle eritmek mümkün. Bir kadının vücudunda yağların en çabuk ve en kolay biriktiği yer göbek çevresi. Sadece görüntü olarak değil sağlıksız bir görünüm kariyer hedeflerinizi de etkiliyor. Ayva göbeği, halk arasında gitmeyen göbek olarak da adlandırılır. Göbeğin hemen alt tarafında oluşan yağ tabakasından dolayı meydana gelir. Her insan da az da olsa bulunan ayva göbeği, mücadele edildiği zaman yok edilemeyecek bir şey değil. Şimdi sizi ayva göbeğini eritmek için 10 egzersiz listemizle baş başa bırakalım.

1. Esneme İle Başlayın!

Ayva Göbeğini Eritmek İçin 10 Egzersiz

Ayva göbeğini eritmek için 10 egzersiz arasında en önemlisi esneme; bu yüzden ilk olarak esneme hareketleriyle başlayın. Düz bir zemine oturup bacaklarınızı iki yana açın ve önce sol sonra sağ bacağınıza kapanın. Kapanma esnasında mümkün olduğunca çok eğilmeye çalışın. Sol tarafa 10, sağ tarafa 10 defa kapandıktan sonra iki bacağınızı da aynı anda tutup öne doğru da 10 defa kapanın. Ardından kalkın.

2. Plank Hareketi İle Devam Edin!

ayva göbeğini eritmek için 10 egzersiz

Plank hareketi, oldukça zor ama bir o kadar da etkili bir harekettir. Düz bir zemine yüzüstü uzanarak ayak uçlarınızın ve dirseklerinizin üzerinde durmaya çalışın. Muhtemelen 30 saniye dayanabileceksiniz. Bu nedenle kendinizi sıkmayın. Başlarda 30 saniye ile başlayın sonraları bir dakikaya çıkarın.

3. Yarım Şınav Egzersizini De Unutmayın!

ayva göbeğini eritmek için 10 egzersiz

Şınav, kol ve göbek kaslarını harekete geçirir. Başlangıçtaki kişilerin bunu yarım yapması onları zorlamayacaktır. Normal şınavdan farkı ayak uçları yerine dizler üzerine durmak. Bunu da 3 bölüm şeklinde, her bölümde 15’er defa yapmanızda fayda var.

4. Sıra Kalça Kaldırmada!

Yere sırtüstü yatın ve dizlerinizi kırın. Ayaklarınız yere değdirin ve elleriniz yere değecek şekilde kollarınız uzatın. Daha sonra kalçayı havaya dikip 15 saniye bekleyin. Bunu 15 defa tekrarlayın.

5. Crunches

Ayva göbeğini eritmek için 10 egzersiz arasında en etkili hareket olan crunches aynı zaman da karın kaslarını da çalıştırmada en etkili harekettir. Yere uzanıp dizlerinizi hafif bükerek ayaklarınızı zemine bastırın. Ellerinizi rahat ve serbest tutabileceğiniz bir şekilde çapraz pozisyonda göğsünüzün üzerine ya da başınızın altına koyun. Yatar pozisyonda nefes alırken yukarı doğru hareket edip nefesinizi verin. Hareket sırasında karnınızda hafif ağrılar hissedebilirsiniz. Bu da hareketin işe yaradığının göstergesidir.

6. Flutter Kicks

Yine aynı şekilde yere sırtüstü uzanın. Ellerinizi başınızın altından bağlayın. O sırada omuzlarınız hafif kalkana kadar başınızı kaldırın. Ardından ayaklarınızı da yerden 15 cm’ye kadar kaldırın. Önce sol ayağınızı sağ ayağınızdan yüksekte tutun. Daha sonra da sağ ayağınızı sol ayaktan yüksek tutarak hareketi devam ettirin.

7. Bacaklarınızla Daireler Çizin!

Ellerinizi bedeninizle bitiştirerek sırtüstü uzanın. Sağ bacağınızı olabildiğince yüksek konuma kaldırın. Ayak parmaklarınızı da tavana doğru uzatır şekilde gerilmesini sağlayın. 10 ile 60 saniye arasında bu hareketi sağ bacağınıza ardından sol bacağınıza da uygulayarak hareketi bitirin.

8. Bisiklet Egzersizi

Yere sırtüstü uzanıp dizlerinizi 90 derece bükün. Ellerinizi, dirseklerinizi kırarak boyun bölgenizde birleştirin. Sol dizinizi sağ dirseğinize yaklaştırın. Tekrar sırtüstü uzanın, Ellerinizi, dirseklerinizi kırın ve sağ dizinizi sol dirseğinize yaklaştırarak hareketinizi tekrarlayın.

9. Mountain Climber

ayva göbeğini eritmek için 10 egzersiz

Avuç içlerinizi yere değecek biçimde ve kollarınızı da dik bir konumda tutun. Hareketi uygularken bacaklarınızı uzatın ve ayaklarınız eğik bir vaziyete sokun. Sağ dizinizi yavaşça karnınıza doğru çekerek eski konumunuza dönün. Ardından aynı hareketi sol dizinize de uygulayın.

10. Ayaklı Mekik

ayva göbeğini eritmek için 10 egzersiz

Ayaklı mekik de ne diyenleriniz olacaktır. Çünkü genelde mekik ayaklar yere sabit şekildeyken yapılır. Ayaklı mekikte ise bunun aksine ayaklarınızı da kaldırıyorsunuz. Tam anlamıyla tarif edecek olursak; yere uzanın. Ellerinizi ensenizde bağlayın ve bacaklarınızı dizlerinizden kırıp kaldırın. Sağ kolunuzun dirseği biraz önde olacak şekilde kalkın ve o sırada sol bacağınızın dizini de kolunuza yaklaştırın. Aynı hareketi sol kolunuz içinde uygulayın. Bu hareketteki amaç mekik çekerken bacakları da hareket ettirerek göbeği sıkıştırmaktır.


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
8
Beğen
Mutlu Mutlu
5
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
7
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
2
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
1
Komik
İlginç İlginç
2
İlginç

Yorum bırak