İnternette En Popüler Alternatif Web Tarayıcıları

2 dk okuma süresi


8
13 Paylaşım, 8 puan

Bildiğiniz gibi piyasada pek çok internet tarayıcısı bulunmakta… Chrome, Internet Explorer, Mozilla, Opera ve Safari popülerliğini koruyan alternatif web tarayıcıları olarak en önde gelenlerden. Kimilerini çok iyi biliyor olsanız da, bazılarının adını bile duymamış olabilirsiniz. Mobil platformlardaki kullanıcısı sayısının çok fazla olmasına karşın, masaüstünde de azımsanmayacak seviyede önerilere ihtiyacı olan kullanıcılar var. Bu sebeple masaüstü kullanıcılarını düşünerek, en iyi alternatif web tarayıcıları üzerinde duracağız. İşte en iyi alternatif web tarayıcıları…

1. Chrome

En İyi Alternatif Web Tarayıcıları

Dünyada en fazla kullanıcısı olan arama motoru Google tarafından geliştiriliyor. Tabi bu nedenle diğer tarayıcılardan bir sıfır önde başlıyor. Özetle Google şirketine ait olduğu için chrome browser, google arama motoruyla entegreli olan en yaygın web tarayıcısıdır.

2. Opera

Bu tarayıcının artıları çok! VPN, Adblock, whatsapp, facebook messenger gibi eklentileri yüklemeksizin kurabiliyorsunuz. Ayrıca videoları öne çıkarma özelliği bulunmaktadır. Bunu kullanarak bir videoyu izlerken yada bir müziği dinlerken diğer işlerinizi rahatlıkla görebilirsiniz.

3. Safari

En İyi Alternatif Web Tarayıcıları

Macbook kullanıcılarının yakından bildiği ve Apple şirketine ait olan Safari tarayıcısı, iCloud ile birlikte çalışıyor. Ayarlar bölümünden otomatik oynayan videoları durdurabiliyorsunuz. Safari uygulamasının güvenlik açısından birçok artısı bulunuyor. Web’de güvende kalmak isteyenlere duyurulur.

4. Mozilla Firefox

Açık kaynaklı olması bu tarayıcıyı internet geliştiricilerinin tercihi haline getiriyor. Tarayıcınızı özelleştirme gibi daha birçok artısı ile karşınıza çıkıyor. Daha çok web tasarım geliştiricilerinin ilgilendiği bir tarayıcıdır.

5. Edge

En İyi Alternatif Web Tarayıcıları

İnternet Explorer sonrası windows firmasının çıkarmış olduğu EDGE tarayıcısı daha güzel. Gazete, dergi, haberleri takip eden birisiyseniz, tam da sizin seveceğiniz bir özelliği var. Girdiğiniz sitelerdeki yazıları sesli okuma özelliğini kullanarak içerikleri dinlerken diğer işlerinizi görebiliyorsunuz.

6. Coowon

Alternatif Web Tarayıcıları

Chrome tabanlı ve son derece gelişmiş özelliklerle donatılan Coowon, oyunseverleri düşünerek tasarlanmış en iyi web tarayıcılardan birisi. Örneğin Facebook’ta oynadığınız bazı oyunlar, popüler tarayıcılar ile yavaş çalışabiliyor ancak Coowon ile bu sorun ortadan kalkıyor. Kendi içerisinde uygulama mağazasına sahip olan bu tarayıcı ile oyun görevlerini otomatik yapabilecek uygulamalar edinebilirsiniz. Özellikle web tarayıcı üzerinden oyun oynayanların beğeneceği Coowon tarayıcısı, Windows ve Mac işletim sistemli bilgisayarlarda da çalışmaktadır.


dergiCE üyeleri ne diyor?

Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
12
Beğen
Mutlu Mutlu
8
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
6
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
1
İlginç