Alternatif Web Tarayıcıları

1 dk okuma süresi


8
10 Paylaşım, 8 puan
Alternatif Web Tarayıcıları
Alternatif Web Tarayıcıları

Bildiğiniz gibi piyasada pek çok tarayıcı bulunmakta… Chrome, Internet Explorer, Mozilla, Opera ve Safari popülerliğini koruyorken, başka güçlü tarayıcılarda bulunmaktadır. Kimilerini çok iyi biliyor olsanız da, bazılarının adını bile, hiç duymamış olabilirsiniz.

Mobil platformlardaki kullanıcısı sayısının çok fazla olmasına karşın, masaüstünde de azımsanmayacak seviyede önerilere ihtiyacı olan kullanıcılar var. Bu defa masaüstü kullanıcılarını düşünerek en iyi alternatif web tarayıcıları sıralayacağız. İşte en iyi alternatif web tarayıcıları:

Chrome, Internet Explorer, Firefox, Opera ve Safari tarayıcıları sizin için seçtiğimiz ve alternatif olabilecek en iyi web tarayıcılarıdır. Ayrıca muhtemelen pek az insanın bildiği Coowon tarayıcısını inceleyeceğiz.

1. Chrome

Google şirketine ait olduğu için chrome, google arama motoruyla entegreli olan en yaygın web tarayıcısıdır.

2. Opera

Bu tarayıcının artıları çok! VPN, Adblock, whatsapp, facebook messenger gibi eklentileri yüklemeksizin kurabiliyorsunuz. Ayrıca videoları öne çıkarma özelliği bulunmaktadır. Bunu kullanarak bir videoyu izlerken yada bir müziği dinlerken diğer işlerinizi rahatlıkla görebilirsiniz.

3. Safari

Apple şirketine ait olan Safari tarayıcısı, iCloud ile birlikte çalışıyor. Ayarlar bölümünden otomatik oynayan videoları durdurabiliyorsunuz. Safari uygulamasının güvenlik açısından birçok artısı bulunuyor.

4. Mozilla Firefox

Açık kaynaklı olması bu tarayıcıyı internet geliştiricilerinin tercihi haline getiriyor. Tarayıcınızı özelleştirme gibi daha birçok artısı ile karşımıza çıkıyor.

5. Edge

İnternet Explorer sonrası windows firmasının çıkarmışı olduğu EDGE tarayıcısı daha güzel. Gazete, dergi, haberleri takip eden birisiyseniz, tam da sizin seveceğiniz bir özelliği var. Girdiğiniz sitelerdeki yazıları sesli okuma özelliğini kullanarak içerikleri dinlerken diğer işlerinizi görebiliyorsunuz.

6. Coowon

Chrome tabanlı ve son derece gelişmiş özelliklerle donatılan Coowon, oyunseverleri düşünerek tasarlanmış en iyi web tarayıcılardan birisi.

Örneğin Facebook’ta oynadığınız bazı oyunlar, popüler tarayıcılar ile yavaş çalışabiliyor ancak Coowon ile bu sorun ortadan kalkıyor. Kendi içerisinde uygulama mağazasına sahip olan bu tarayıcı ile oyun görevlerini otomatik yapabilecek uygulamalar edinebilirsiniz.

Özellikle web tarayıcı üzerinden oyun oynayanlara tavsiye ettiğimiz Coowon tarayıcısı, Windows ve Mac işletim sistemli bilgisayarlarda da çalışmaktadır..


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
11
Beğen
Mutlu Mutlu
7
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
5
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
1
İlginç

dergiCE üyeleri ne diyor?