Yurt Dışında Staj İmkanı Bulabileceğiniz Web Siteleri

4 dk okuma süresi


13
12 Paylaşım, 13 puan

Üniversite öğrencisi, yeni mezun veya genç profesyonelseniz, yurt dışı staj programları tam size göredir. Yurt dışında staj yaparak yabancı dilinizi geliştirebilir, gerçek iş deneyimi kazanabilir, iletişim becerilerinizi ve profesyonel ağınızı geliştirebilirsiniz. Yurt dışında stajyer olmak isteyenler için çevrimiçi veya yüz yüze birçok staj imkanı sunan ve daha fazlasını bulabileceğiniz web siteleri arasından en popüler olanlarını sizler için listeledik. Keyifli okumalar!

1. GoAbroad

Yurt Dışında Staj İmkanı Bulabileceğiniz Web Siteleri

Uluslararası seyahat programları ve staj imkanı tanıyan web siteleri arasında olan GoAbroad, uzman seyahat makaleleri ve burslara kadar yurt dışında ihtiyacınız olan her şeyi bulabileceğiniz başarılı bir sitedir. Eğitim, gönüllü programlar, burs, iş, dil kursları ve daha birçok konuda hizmet veren GoAbroad, özellikle yurt dışında staj programları arayan öğrenciler için idealdir. Yurt dışı için istediğiniz ülkeyi ve sektörü seçip çevrim içi veya yüz yüze staj için aramanızı başlatabilirsiniz. Ülkeler arasında en popüler olanları; Japonya, Almanya, İspanya, Avustralya, Güney Afrika ve İngiltere’dir. En çok başvurulan alanlar ise işletme, hukuk, tıp ve pazarlamadır. Öğrencilerin uluslararası tecrübe kazanmalarına yardımcı olacak becerileri kazanmaları için hizmet veren bir kütüphane niteliğindedir.

2. YouTern

Mashable, Forbes, Huffington Post gibi önde gelen medya sağlayıcıları tarafından kariyer imkanı bulabileceğiniz en iyi web siteleri arasında yer alan YouTern, yurt dışında staj arayan öğrencilerin gözde adreslerinden biridir. Twitter, LinkedIn, Facebook gibi sosyal medya araçlarını kullanarak bağlanabilirsiniz. YouTern web sitesinde bulunan formu doldurarak danışmanlarla etkileşim halinde olabilirsiniz. Youtern’in 100’den fazla şirketle bağlantısı bulunmaktadır. Bu site veri tabanındaki şirketlerin ihtiyaçları ile stajyerin becerilerini ve isteklerini karşılaştırır, aynı zamanda kaliteli bir staj deneyiminin başlamasına yardımcı olur.

3. InternQueen

Yurt Dışında Staj İmkanı Bulabileceğiniz Web Siteleri

InternQueen, yurt dışında staj arayan öğrencilerin başvurabileceği dünyanın en iyi web sitelerinden birisidir. InternQueen Amerika merkezli bir sitedir. Bundan dolayı daha çok New York, Los Angeles, Washington DC gibi şehirlerde staj bulmanıza olanak sağlıyor. Staj imkanı sunduğu en popüler alanlar ise tasarım, finans, medya, işletme ve pazarlamadır. InternQueen’in en güzel yanı çevrimiçi staj fırsatlarına sahip olması ve özgeçmişten motivasyon mektubuna ve stajlar hakkında detaylı bilgilere kadar birçok konuda blog yazılarına ulaşabilmenizi sağlamasıdır. Bunların yanında hem üniversite öğrencileri hem de dünya çapındaki genç profesyoneller arasında bir varlık oluşturmaya yardımcı olan bir pazarlama ajansı olarak hizmet etmektedir.

4. IdeaList

Kariyer imkanı sunan web siteleri arasında olan IdeaList, yurt dışında staj bulabileceğiniz bir sitedir. Staj imkanı dışında İdealist ile yurt dışında okuyabilir, gönüllü organizasyonlara katılabilir ya da iş bulabilirsiniz. Basit ve kullanışlı arayüzü ile staj yapmak istediğiniz ülke ve şehire göre arama yaparak, çalışmak istediğiniz sektörlere göz atabilirsiniz. Ayrıca Idealist’in ana sayfası varsayılan olarak cihazınızın konumu tespit eder ve size tüm organizasyon profillerini ve o konum ve yakınındaki tüm fırsatları gösterir. Site Portekizce, İngilizce ve İspanyolca dil seçeneklerine sahiptir. Aylık 1,4 milyon ziyaretçisiyle öğrenciler ve mezunlar için ideal bir sitedir.

5. Job Monkey

Yurt Dışında Staj İmkanı Bulabileceğiniz Web Siteleri

Kariyer imkanı sunan web siteleri arasında olan Job Monkey, yurt dışında staj ve iş imkanları bulabileceğiniz faydalı sitelerden biridir. 1999 yılından beri hizmet vermektedir. Job Monkey, yeni bir ülkede kariyere başlamak, dünya çapında seyahat etmek ve bunu yaparken de iyi para kazanmak isteyen öğrenciler ve yeni mezunlar için oluşturulmuş, 80’den fazla sektörden iş ve staj imkanı sunan bir sitedir. Daha çok Amerika, İngiltere gibi popüler ülkelerde staj ve iş fırsatı ağırlıkta olsa da Çin, Hindistan, Malezya, Japonya, Singapur gibi Asya ülkelerinde de staj fırsatı sağlamaktadır. Sitesinde bulunan uzman blog yazılarından faydalanabilir, iş ve staj olanaklarını keşfetmeye başlayabilirsiniz.

6. Internships

Internships, öğrencileri, işverenleri ve yükseköğretim kurumlarını tek bir çatı altında birleştiren dünyanın en büyük çevrim içi staj fırsatlarını size sunan öğrenci odaklı web sitesidir. Amerika merkezli olan site 149 binden fazla şirkette, 23 binden fazla açık staj pozisyonu sunmaktadır. Reklam, sanat, tasarım, mühendislik, biyoloji, işletme, kimya olmak üzere 41 kategoride ve 20 şehirde staj imkanı bulabilirsiniz. Internships’de özgeçmişten motivasyon mektubuna ve stajlar hakkında detaylı bilgilere kadar birçok konuda blog yazıları bulunmaktadır. Bunun yanında sitenin başarılı öğrencilere sağladığı birçok fırsat bulunmaktadır.

7. WayUp

Yurt Dışında Staj İmkanı Bulabileceğiniz Web Siteleri

Uluslararası seyahat programları ve staj imkanı tanıyan web siteleri arasında olan WayUp, uzman seyahat makaleleri ve burslara kadar yurt dışında ihtiyacınız olan her şeyi bulabileceğiniz başarılı bir sitedir. WayUp bünyesinde bulunan Unilever, Nielsen, L’Oreal, Disney, Visa gibi dünyaca ünlü şirketler de iş ve staj imkanı sunmaktadır. Amerika’nın popüler şehirlerinde işletme, mühendislik, psikoloji, hemşirelik, halkla ilişkiler, mühendislik, mimarlık gibi alanlarda zengin deneyim imkanları sunuyor. Yarı zamanlı ve giriş seviyesi işlere başvuru yaparak kendinizi yurt dışında geliştirebilir ve ücretli yaz stajlarını da değerlendirebilirsiniz.

8. Students Go Abroad

Students Go Abroad, yurt dışında staj imkanları sunmasının yanı sıra öğrenciler için yeni kariyer fırsatları, yaz okulları, gönüllülük programları gibi pek çok konuda yardımcı olmaktadır. Students Go Abroad 11 yıl önce Güney Afrika’da kurulmuş ve tecrübesiyle güvenilir bir site olmuştur. Günümüzde İspanya, Yeni Zelanda, Amerika ve Kanada’nın da olduğu dünya çapında 25 ülkede faaliyet göstermektedir. Site, özellikle tıp, makine mühendisliği, mimarlık ve pazarlama konularında staj arayışında olanlar için zengin imkanlara sahiptir. Aynı zamanda eğitiminiz devam ederken, 4 haftalık kısa süreli yaz stajları da bularak, yurt dışı çalışma deneyimi kazanabilirsiniz.

9. International Internships LLC

Kariyer imkanı sunan web siteleri arasında olan International Internships LLC, yurt dışında staj bulabileceğiniz bir sitedir. 15 yılı aşkın süredir çevrim içi ve yüz yüze staj imkanları sunmaktadır. Başta Amerika olmak üzere İngiltere, İrlanda, İspanya, Fransa, Almanya, Brezilya, Rusya, Yeni Zelanda gibi ülkelerde hizmet vermektedir. Gideceğiniz ülkelere göre sunduğu İngilizce, İspanyolca, Almanca ve Fransızca dil seçenekleriyle staj programları bulabilirsiniz. En popüler staj programları mimarlık, moda, sanat, işletme, sağlık, bilgisayar bilimi, ekonomi, hukuk gibi alanlardır. Diğer web sitelerinden farklı olarak staj aradığınızda işveren kuruluşların isimleri gizleniyor bunun amacı ise firmaya göre değil uygunluğa göre başvurulmasını sağlamak içindir.

10. ErasmusIntern

Yurt Dışında Staj İmkanı Bulabileceğiniz Web Siteleri

Erasmus Öğrenci Ağı’nın (ESN) bir projesi olan STORY hayata geçirdiği Erasmusintern.org ile yurt dışında staj imkanı arayan öğrenciler ve staj sağlayan şirketleri bir araya getiren web sitesidir. Yurt dışında staj yapmak isteyen öğrenciler buradan profillerini çevrim içi olarak tamamlayabilir, staj başvurusunda bulunabilirler. Öğrencilerin Avrupa iş pazarındaki uluslararası fırsatlarını geliştirmeyi amaçlamaktadır. Çevrim içi veya yüz yüze stajlar ve gönüllülük programları sunmaktadır. 15 çalışma alanında staj sektörünüzü belirleyebilirsiniz. Ortakları arasında Ryanair, Pernod Ricard, InterExchange, pazartesi.com bulunmaktadır.

Eğer siz de içerikler üretmek isterseniz, ücretsiz içerik üreticiliği eğitimimizi tamamlayıp en sonda yer alan Kariyer İçin Başvur sekmesinden örnek bir içerik ile başvurunuzu bırakabilirsiniz.

Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
11
Beğen
Mutlu Mutlu
4
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
3
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
1
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
2
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!