Sosyal Medya Yönetimini Kolaylaştıran En Başarılı Uygulamalar

5 dk okuma süresi


39
17 Paylaşım, 39 puan

Sosyal medya kavramı hayatımıza kısa bir süre önce girmiş olsa da oldukça benimsediğimiz bir kavramdır. Sosyal ya da profesyonel amaçla açtığımız hesapları yönetmek için her zaman masabaşında olmak bazen can sıkıcı olabilir. Dışarıdayken, yolculuk sırasındayken ya da bilgisayarınızı götüremeyeceğiniz bir yerde iken de sosyal medya hesabınızda aktif olmak için sosyal medya mobil uygulamalarına güvenmeniz gerekir. Bu uygulamalar sayesinde dilediğiniz yerde ve zamanda, planladığınız şekilde işlerinizi halledebilirsiniz. Aynı zamanda sosyal medya hesabınızı bu uygulamaları kullanarak, doğru hedef kitle seçimine yönelik, özgün, kaliteli ve uygun anahtar kelimeler ile SEO uyumlu hale getirebilirsiniz. Sizler için sosyal medya yönetimini kolaylaştıran en başarılı uygulamalar listesini hazırladık. Keyifli okumalar!

1. Buffer: Sosyal Medya Yöneticisi

Sosyal Medya Yönetimini Kolaylaştıran En Başarılı Uygulamalar

Facebook, Twitter, LinkedIn ve Instagram’ı destekleyen bu uygulama, gönderileri planlamayı amaçlayan ve uzun süredir hizmet veren bir uygulamadır. Paylaşacağınız gönderileri ekleyerek, tarih ve saat seçimi yapıp haftalar, hatta aylar sonra paylaşacağınız gönderileri planlayabilirsiniz. Böylece o tarih ve saatte sosyal medyada aktif olmasanız bile gönderiniz otomatik olarak sizin düzenlediğiniz şekilde paylaşılacaktır. Aynı şekilde tweetlerinizi de zamanlayarak otomatik olarak yayınlayabilirsiniz. Bu nitelik özellikle kurumsal profiller için oldukça kullanışlıdır. Bunun sebebi gönderilerinizi aksatmadan belirli günlerde ve aynı saatte paylaşabilme şansına erişebilmektir. Bu uygulamanın sağladığı en yararlı özelliklerden biri de, sistem aracılığıyla yayımladığınız ya da tweetlediğiniz içeriklerin analizlerini size sunuyor olmasıdır.

2. HootSuite: Gönderi Planlayıcısı

Muhtemelen en büyük sosyal medya yönetim aracı olan HootSuite, 15 milyondan fazla kişi tarafından kullanılmaktadır. Bu uygulamanın bu kadar popüler ve başarılı olmasının sebebi, bir içeriği seçip planlama, sosyal yatırım getirisini ölçme, sosyal medya reklamları yayınlama gibi birçok olanağa sahip olan bir platform olmasıdır. HootSuite uygulaması, zamanlanmış içerik paylaşabilmenin yanı sıra, bu içeriklerin birden fazla sosyal medya profilinde yayınlayabilmenizi sağlar. Facebook, Twitter, Youtube, Instagram ve Pinterest dahil 35’ten fazla sosyal ağ ile uyumlu olan bu uygulama, tek bir paylaşımı tüm profillerinizde senkron olarak paylaşarak, sosyal platformlarda geçirdiğiniz zamanı büyük oranda düşürmektedir. HootSuite ayrıca Zapier ile entegre olarak çalışır, böylece yeni Twitter takipçilerine otomatik olarak teşekkür mesajı göndermek gibi şeyler yapılabilir.

3. Zoho Social: Sosyal Medya Pazarlama

Sosyal Medya Yönetimini Kolaylaştıran En Başarılı Uygulamalar

Zoho Social, eksiksiz bir sosyal medya yönetim platformu sağlayarak, markanızı sosyal medyada doğru bir şekilde tanıtmanın basit bir yolunu sunmaktadır. Birden fazla sosyal medya kanalını yönetmekle birlikte, hangi postların gönderilmek üzere planlandığını görebilmeniz için bir gönderi takvimi özelliği de vardır. Ayrıca, görüşmelerde hedef anahtar kelimelerinizi görüntüleyebilir ve tek bir panodan ekip işbirliğine izin verebilirsiniz. Zoho Social uygulamasının kendisini en farklı kıldığı nokta, ekipteki diğer çalışanlarınıza şifrenizi vermeden sosyal medyayı yönetmesine izin verebilmenizdir.  Zoho Social ayrıca, pazarlama ajanslarının ihtiyaçları için müşteri listelerine yönelik marka ve iletişim metoduna izin veren özel bir sürümle birlikte gelir.

4. MeetEdgar: Sosyal Girişim Platformu

Facebook, Twitter ve LinkedIn dahil olmak üzere üç ortak sosyal platformu destekleyen bu uygulama, içerik paylaşımını benzersiz bir şekilde planlamaya yardımcı olmaktadır. Tüm içeriği tek bir yerde toplamak yerine, farklı kategorilerde içerik ekler ve her bir kategoriye yayınlama süresi eklemektedir. Edgar, gönderilerinize daha fazla göz atmanıza yardımcı olmak için sosyal medya içeriğini yeniden yayınlar. Bu tür bir düzenleme, hiçbir içeriğin fark edilmediğinden emin olmanıza ve her sosyal medya güncellemesinden en iyi şekilde yararlanmanızı sağlar. Edgar uygulamasını diğer uygulamalardan ayıran özelliği, tek bir sıra kullanmak yerine gönderi sürelerini kategoriye göre optimize etmesidir. Böylece MeetEdgar uygulaması da sosyal medya yönetimini kolaylaştıran en popüler ve başarılı uygulamalar arasındadır.

5. Sprout Social: Sosyal Medya

Sosyal Medya Yönetimini Kolaylaştıran En Başarılı Uygulamalar

Sprout Social her şeyden önce, tüm sosyal medya hesaplarınızı, kullanımı kolay tek bir platform üzerinden yönetmek ve tek noktadan planlamak için kullanılan bir mağaza olarak bilinir. Facebook, Twitter, Pinterest ve daha fazlası ile aynı anda baş etmeye çalışırken, Sprout Social gibi bir uygulama şirketinizin sosyal medya yöneticisi için gerçekten çok kullanışlı olabilir. Bu uygulama ile birden fazla hesabı yönetebilir ve tüm sosyal medyadaki anahtar kelimeleri izleyebilirsiniz. Böylece markanızdan ne zaman bahsedildiğini öğrenmiş olursunuz. Sprout Social hakkındaki en yaygın övgü, şaşırtıcı raporları olmuştur. Pek çok sosyal medya yöneticisi, raporları o kadar harika ve güzel bulmuştur ki, indirip düzenlemeden yöneticilerine veya müşterilerine göndermeyi düşünmüşlerdir.

6. Sendible: Ajanslar İçin Sosyal Medya Araçları

Sendible, birkaç müşterisi olan ajanslar için özel olarak oluşturulmuş, yeni müşteriler çekmek için gösterge tablosunu markaya göre özelleştirmeye olanak tanıyan bir sosyal medya yönetim aracıdır.  Sendible diğer uygulamalardan farklı olarak, Canva grafik düzenleyici, telifsiz görsel arama ve YouTube araması gibi bazı etkileyici entegrasyonlara sahiptir. Gönderi için ortak zamanlama, sıraya koyma ve takvim özelliklerinin yanı sıra, her bir platformda gönderileri önizlemenize ve özelleştirmenize olanak tanır. Aynı zamanda sosyal izleme özelliği ile sadece kendi içeriğinizi değil, diğer kullanıcıların bahsettiklerini, rakipleri ve hedeflenen hashtag’leri izlemenizi sağlar. Diğer sosyal medya yöneticilerinde olduğu gibi, raporlama da bir başka temel özellik olarak bulunmaktadır.

7. Agorapulse: Sosyal Medya Rehberi

Sosyal Medya Yönetimini Kolaylaştıran En Başarılı Uygulamalar

Agorapulse, ajansların ve işletmelerin gönderilerini, bazı sosyal medya web sitelerinde yayınlanmasına ve görüntülemesine yardımcı olmak için özel olarak tasarlanmış bir sosyal medya yönetim platformudur. Gönderileri sıraya koymanıza, yeniden planlamanıza veya toplu yüklemenize olanak tanıyan esnek bir planlama aracı bulunmaktadır. Bununla birlikte, gönderilerinize verilen yanıtları ve diğer önemli mesajları izlemek için bir gelen kutusu da vardır.  Ayrıca bu uygulama ekiplerle çalışmak üzere tasarlanmıştır, böylece bireysel üyelere belirli gönderiler, yorumlar veya diğer belirli görevler atanabilir. Diğer uygulamalardan farklı olarak Agora Pulse, çok uygun bir fiyata rakip analizi ve Facebook yarışma uygulamaları gibi çeşitli benzersiz özelliklere sahiptir.

8. Social Pilot: Sosyal Medya Araçları

SocialPilot uygulaması, yayınlayacağınız içeriği kolayca gözden geçirmenize ve bunları doğru sosyal medya platformuyla eşleştirmenize olanak tanıyan bir uygulamadır. Bir gönderi planlayıcı kullanarak, resimlerle birlikte 500 adede kadar gönderi planlama becerisine sahiptir. Kullanıcılar doğrudan web veya mobil tarayıcı uzantıları aracılığıyla gönderi yayınlayabilir. Ajans araçları, aynı zamanda ekip üyeleri arasında işbirliğine de olanak tanır. SocialPilot, müşterilerden oturum açma bilgilerini doğrudan istemek yerine, müşteri hesaplarını yazılım aracılığıyla bağlayabilir. Siber suç tehlikesinin yüksek olduğu bir çağda, müşteriler güvenebileceği bir uygulama kullanmak ister. Social Pilot, çeşitli kategorilerden içerikler seçerek ve önerir ve kolayca içerik bulmanızı sağlar.

9. SEMrush: Pazarlama Rehberi

SEMrush, en kapsamlı SEO yazılım platformu olarak bilinmektedir, aynı zamanda Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest, LinkedIn ve Google My Business’ta sosyal medya yönetimi için yararlı araçlar içermektedir. Bu platform, farklı sosyal medya profillerini planlamanıza ve ve paylaşım yapmanıza olanak tanımaktadır. Gönderilerinizi özelleştirmek için bir görüntü düzenleyici, UTM oluşturucu ve bağlantı kısaltıcı içeren SEMrush, diğer uygulamalardan farklı bir özellik olarak reklamları Facebook, Instagram, Facebook Messenger ve Audience Network üzerinden yönetme olanağı tanımaktadır. Bununla birlikte, en kullanışlı özelliği, SEMrush’ın sosyal medya yönetiminizi genel SEO ve pazarlama stratejinizle entegre etmenize izin vermesi ve her şeyi bir araya getiren kullanışlı bir platform sağlamasıdır.

10. DrumUp: Sosyal Medya Planlayıcısı

Sosyal Medya Yönetimini Kolaylaştıran En Başarılı Uygulamalar

DrumUp mesleğiniz ile ilgili içerikleri araştıran ve  her gün güncel tavsiye akışı sunan bir uygulamadır.  Kaliteli içerik akışına ihtiyaç duyan işletmeler, işiyle alakalı anahtar kelimeleri doldurduğu takdirde DrumUp sayesinde aradığına ulaşabilir. Fotoğraf stüdyosu olan bir fotoğrafçı, mesleği ile ilgili girdiği anahtar kelimeler ile sosyal medya hesaplarında direkt paylaşabileceği kaliteli hikayeler bulacaktır. Bu hikayeler, sizin zamanladığınız saatte yayınlanmak üzere planlanır. Ayrıca DrumUp daha kaliteli ve spesifik içerik önerilerinde bulunabilmek için NLP (Doğal Dil Uygulaması) ve makine öğrenme algoritmaları kullanılmaktadır. DrumUp da sosyal medya yönetimini oldukça kolaylaştıran en başarılı uygulamalar arasındadır.

Eğer siz de içerikler üretmek isterseniz, ücretsiz içerik üreticiliği eğitimimizi tamamlayıp en sonda yer alan Kariyer İçin Başvur sekmesinden örnek bir içerik ile başvurunuzu bırakabilirsiniz.

Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
13
Beğen
Mutlu Mutlu
5
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
2
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
0
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!