Yılların Eskitemediği Dizi Friends’in En Sevilen Sahneleri

4 dk okuma süresi


1
12 Paylaşım, 1 puan

Otuzlu yaşlarında altı kişilik bir arkadaş grubunun hayatlarını komedi-sitcom türünde izleyiciyle buluşturan Friends, tam 10 sezon 237 bölüm yayında kalmıştır. Başrolleri Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisa Kudrow, Matt LeBlanc, Matthew Perry ve David Schwimmer tarafından canlandırılan unutulmaz bir dizidir. 8.9 IMDb puanına sahiptir. Uzun soluklu bir dizi gibi görünse de eğlenceli senaryosu, sürükleyici kurgusu ve 22 dakikalık bölümleriyle izleyiciyi ekrana kilitlemektedir. Marta Kauffman ve David Crane sayesinde hayatımıza giren Friends’in dizi izleyicisi tarafından çok sevilen, en eğlenceli sahneleri, üzerinden geçen yılların eskitemediği bölümleri vardır. Sizler için en sevilen Friends sahnelerini listeledik. Keyifli okumalar!

1. The One Where Everybody Finds Out

Yılların Eskitemediği Dizi Friendsin En Sevilen Sahneleri

Monica ve Chandler ilişkisini gizli gizli yaşarken Joey öğrenmiştir. Joey bu sırrı bilen tek kişidir. Ta ki; bu bölüme kadar. Bu bölümde Rachel, telefonda duyarak öğrenir. Ardından Phoebe, Ross’un evinin penceresinde görür ve meşhur “My eyes!” repliği ortaya çıkar. Son olarak Ross da öğrendikten sonra tüm ekip öğrenmiş olur. İlk etapta herkes şok olsa da kabullenirler bu dünya tatlısı çifti. İyi ki de olmuş böylesine güzel bir çift. İddia ediyoruz; diziyi seven genç-yaşlı herkesin en sevdiği çift, Monica & Chandler olmuştur.

2. The One Where No One’s Ready

Yılların Eskitemediği Dizi Friendsin En Sevilen Sahneleri

Ross için önemli bir davete gidecek olan ekibin bir türlü hazırlanamaması ve Ross’un gerilmesini komik bir dille anlatan bölümde Joey sahnesi unutulmaz olmuştur. Chandler’ın tüm kıyafetlerini giyip Chandler taklidi yapması bölüme damgasını vurmuş eğlenceli sahneleri arasındadır. Kıyafet denince ilginç ve eğlenceli karakterimiz Phoebe de burda yaratıcı kostümüyle dikkat çekmişti. Ross’un gerginliğinin üzerine Rachel ile kavga etmesi ise bu bölüme duygusal anlam yüklemiştir. İzlenmesi gereken bölümlerden biri de kesinlikle “The One Where No One’s Ready”.

3. The One Where Rachel’s Tells…

Yılların Eskitemediği Dizi Friends'in En Sevilen Sahneleri

Bu bölümde Rachel, Ross’a hamile olduğu söyler. Ross’un tepkisi ise izleyiciyi kahkahaya boğmuştur. Ross, korundukları için mümkün olmadığını savunurken prezervatiflerin %97’lik koruma sağladığını öğrenir. Ross’un tepkisi izlemeye değer olan bu bölüm hem duygusal hem de komik bir bölümdür. Ross, baba olma heyecanını yaşamadan önce prezervatif şirketini bile arar. %97 korumanın paketlere daha büyük yazılması gerektiğini savunur. Açıkçası izlerken kahkaha atsak da Ross, mükemmel bir baba olacağını Ben’de göstermiş, Emma’da ise kendine hayran bırakmıştır.

4. The One Where Ross Is Fine

Ross’un klasikleşmiş “I’m fine” repliğini bu bölümde duymaktayız. Oldukça popüler olan bu bölümden ilginçtir ki; dizi oyuncuları haz etmemektedir. Joey ve Rachel ilişkisini Ross’un öğrenmesini anlatan bölüm bizim için eğlenceli olmuş olsa da dizinin oyuncuları verdikleri röportajda belirtmiştir ki: hiçbiri Joey ve Rachel ilişkisini istememiştir. Özellikle LeBlanc ve Aniston, gereksiz olduğunu ve olmaması gerektiğini savunmuş ancak senaryo gereği ilişkiye başlamışlardır. Belki onlar sevmedi ama biz izleyiciler dizinin her karesine bayıldığımız gibi bu bölüme de hayran kaldık.

5. The One With All the Resolutions

Yılların Eskitemediği Dizi Friends'in En Sevilen Sahneleri

Sevilen dizi Friends’in yılların eskitemediği sahneleri arasından en eğlenceli bölümleri arasında olanıdır, kuşkusuz. Bu bölümde Ross, yılbaşında, yapmadığı şeyleri yapmaya, yeni fikirler denemeye karar verir. Ross, bu kararını uygularken tarzında yarattığı ufak değişiklik hem ekibi hem de izleyiciyi kahkahaya boğmuştur. Ross, deri pantolon giymiştir ve bacaklarına yapışmıştır. Efsane bölümde, tuvalete giden Ross, her yolu denemiş ancak pantolonu yukarıya çekememiştir. Bu komik kaza, dizinin unutulmaz olayları arasında yer almıştır.

6. The One With the Cop

Yılların Eskitemediği Dizi Friendsin En Sevilen Sahneleri

Bu muhteşem bölümde Chandler, Rachel ve Ross, merdivende koltuk taşımaktadırlar. Dizi izleyen ya da izlemeyen herkesin mutlaka duyduğu “Pivot!” repliği bu bölümde söylenmiştir. Hatta diziyi izleyen insanların kulaklarında Ross’un “Pivoott!” diye bağırması yankılanmıştır, muhakkak. Hatta öyle ki; günümüzde dahi sosyal medyada bu bölümü ve çekim hatalarını kısa videolar halinde görmekteyiz. Üzerinden geçen yıllara rağmen bu bölümde yapılan espriler hala ilk gün gibi kahkahaya boğmayı başarmaktadır. Dizinin hayranları için kesinlikle unutulmaz bir bölüm olmuştur.

7. The One With the Embryos

Yılların Eskitemediği Dizi Friends'in En Sevilen Sahneleri

Yılların eskitemediği mükemmel dizi Friends’in en sevilen en komik sahneleri belki de bu bölümdedir. Bu bölümde Ross’un hakemliğinde, Joey ve Chandler’ın Rachel ve Monica’ya karşı yarışını görmekteyiz. Taraflar, karşı tarafı en iyi tanıyan olduğunu iddia eder ve yarış burdan başlar. Unutulmaz isim “Miss Chanandler Bong” da bu bölümde hafızalara kazınmıştır. Yarışma sonunda kızların evini oğlanlara kaybetmesi ve Monica’nın çıldırması ise bölümün en eğlenceli sahnelerinden biriydi. Unutulmaz Friends bölümleri arasında yer alan bölüm, ekiple ilgili ilginç bilgileri bize aktarmıştır.

8. The One With the Prom Video

Phoebe’nin unutulmaz repliklerinden “See?! He is her lobster!” bu bölümde söylenmiştir. Efsane replikle ıstakoz ve ruh eşi arasındaki ilişkiyi sadece dizinin fanları anlayabilmektedir. Bu bölümde Ross, Rachel ve Monica’nın gençliğini görüyoruz. Ama nasıl 80ler kokuyor o video! Video, Monica ve Rachel’ın mezuniyet kasedini izleyen ekip, Ross’un yaptığı güzel hareketi öğrenir. Ross ve Rachel ilişkisi ise resmi olarak bu bölümde başlar. Dizinin başlarında filizlenen bu aşk öylesine büyür ki; final bölümüne dek uzanır.

9. The One With the Rumor

Yılların Eskitemediği Dizi Friendsin En Sevilen Sahneleri

Bu bölümde, o dönem Jennifer Aniston ile evli olan Brad Pitt, diziye konuk oyuncu olarak girmiştir. Dizide Will karakterine hayat veren Pitt, muhteşem oyunculuğuyla yine kendine hayran bırakmıştır. İronik olan şudur ki; gerçek hayatta Jennifer Aniston’la evli olan Pitt’in dizide hayat verdiği Will karakteri Rachel’dan nefret etmektedir. Will, Ross’un liseden arkadaşıdır. Bir zamanlar kilolu olan Will, kilo vermiş ve oldukça da karizmatik olmuştur. Rachel ise lisedeki halinden oldukça farklı olduğu için Will kendisinden neden nefret ediyor anlamamaktadır.

10. The One With the Triplets

Yılların Eskitemediği Dizi Friends'in En Sevilen Sahneleri

Bu bölümde Phoebe, kardeşinin üçüzlerine taşıyıcı annelik yapar ve doğum gerçekleşir. Bu kurgu, Lisa Kudrow’un gerçek hayatta hamile olmasından ortaya çıkmıştır. Ancak bu kadar güzel bir şekilde senaryoya eklenmesi herkesi hayran bırakmıştır. Böylesine duygusal ve eğlenceli bölüm, Kudrow’a olan hayranlığımızı da kat ve kat arttırmıştır. Böylesine güzel bir davranışı kardeşi için yapması içimizi eritmiştir. Kurgunun muhteşemliğinin yanında taşıyıcı anneliği güzelliği ve inanılmaz fedakar bir davranış olması da sosyal mesaj olarak izleyiciye aktarılmıştır.


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
0
Beğen
Mutlu Mutlu
0
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
0
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!