Yetişkinler İçin En Eğlenceli Ev Partisi Oyunları

4 dk okuma süresi


87
11 Paylaşım, 87 puan

Evde bolca zaman geçirdiğimiz bugünlerde, normalden daha fazla sıkılabiliriz. Fakat bu moralinizi bozmasın, tekrar neşelenmeniz için tek ihtiyacınız olan aile üyelerinizin ya da arkadaşlarınızın geri kalanıyla harika bir oyuna başlamak. İşte istediğiniz zaman oynayabileceğiniz, birbirinden zevkli yetişkinler için en eğlenceli ev partisi oyunları. İyi olan kazansın!

1. Jenga

Yetişkinler İçin En Eğlenceli Ev Partisi Oyunları

Jenga oyununu herkes bir şekilde duymuştur. Küçük küçük blokları düşürmeden bir bina yığını yapmaya çalıştığınız eğlenceli bir oyundur. Fakat jengayı hiç kişiselleştirilmiş bir şekilde oynadınız mı? Oyuna başlamadan önce kendiniz oyunun içinde başka bir oyun yaratarak blokların hepsini çıkartmalısınız. Her bloğun üzerine bir soru, değişik bir fıkra ya da komik cesaretler yazın. İşiniz bittiğinizde ise jengayı oynamaya başlayabilirsiniz. Şimdi tek amacınız blokları düşürmemek değil, artık blokların üzerinde yazan yazılara da tepki vermek olacak! Böylece oyun hem daha uzun sürecek hem de çok daha eğlenceli hale gelecektir.

2. İki Gerçek Bir Yalan

Yetişkinler İçin En Eğlenceli Ev Partisi Oyunları

Bu oyun hem çok kolay hem de çok eğlenceli. Ayrıca arkadaşlarınızın sizi ne kadar iyi tanıdığını anlamak için harika bir alternatif. İki kişi bile oynayabileceğiniz bu oyunun oynanış şekli çok basittir. Sırası gelen oyuncu kendi hakkında söylemek istediği üç bilgi seçer. Bu bilgilerden iki tanesi doğru olmalıdır, biri ise tamamen yanlış. Köpeğim var, en sevdiğim renk şu renktir ve fıstık alerjim var tarzı kolayca düşünebileceğiniz bilgiler de seçebilirsiniz. Bu üç bilginin içinden hangisinin tamamen yalan olduğunu çözmek arkadaşlarınızın işi. Ancak dikkatli olun, yalan söylediğiniz kısımlarda gülümsemeniz sizi ele vermemeli!

3. Karaoke Yarışması

Yetişkinler İçin En Eğlenceli Ev Partisi Oyunları

Televizyonda şarkı yarışmalarını izlemeden duramıyorsanız ve izlediğiniz sırada “ben olsam daha güzel söylerdim” diyorsanız bu oyun sizin oyununuz. Karaoke yarışması, aynı duyulduğu gibi seçtiğiniz şarkıları söyleyerek yarışacağınız bir gecedir. Arkadaş grubunuzda herkesin sesi güzel değilse üzülmeyin, bu durum sadece oyunu daha eğlenceli hale getirir. Artık her yerde satılan mikrofonlar işinizi daha da kolaylaştırıyor. Gerçek bir karaoke tecrübesi için mikrofonunuzu kapın, sesi sonuna kadar açın ve kendinizi ritmin ellerine bırakın. Biraz daha heyecan için şarkı söylemek istemeyen arkadaşlarınızı oyuna jüri üyeleri olarak ekleyebilirsiniz.

4. Kimim Ben?

Kimim ben oyununu oynamak çok basittir. Oyun esnasında sıra kime geldiyse, onun dışındaki diğer oyuncular bir isim seçer. Sırası gelen oyuncu ise bu ismi bilmez. Bu isim genellikle ünü olur. Tanınmış bir futbolcu, bir oyuncu, şarkıcı hatta politikacı bile olabilir. Sırası gelen oyuncu, bu ünlü kişinin kim olduğunu bilmek için sorular sorar. Diğer oyuncularda bu soruları cevaplar. İşte oyunun zorlaştığı kısım; sorular sadece evet ya da hayır soruları olmalıdır. Cevabı evet ya da hayır ile verilemeyecek hiçbir soru cevaplanmaz. Eğer oyunu daha da zor hale getirmek istiyorsanız, soru sorma sayısının üzerine limit bile koyabilirsiniz.

5. Barmen

Yetişkinler İçin En Eğlenceli Ev Partisi Oyunları

Hem çok lezzetli hem de çok eğlenceli olan barmen oyunu, bir yarışmadır. Yapacağınız şey mutfağınızı kokteyl hazırlamaya yönelik tüm içeceklerle doldurmaktır. Mikserler, likörler ve garnitürler gibi. Daha sonra bir tema seçmelisiniz. Bu temaya göre seçeceğiniz arkadaşlarınız bir sonraki tur için sizin barmeniniz olacaklar. Belirlediğiniz dakikalar içinde barmenler temaya uygun içecekleri hazırlamalılar. Zaman dolduğu anda ise servis etmeliler. Barmen olmayan herkes ise, jüri sayılır. Tadımlar yapıldıktan sonra kimin en iyi içeceği kazandığına karar vermelisiniz. Bu şekilde herkes birbiri ile yarışacak ve en iyi kokteyl hazırlayan birinci seçilecek. En iyi barmen kazansın!

6. Sessiz Sinema

Yetişkinler için en eğlenceli ev partisi oyunları arasında olmazsa olmaz tabii ki sessiz sinemadır. Eğer sessiz sinema kartlarınız zaten yoksa, dert etmeyin. Filmi her zaman için kendiniz bulabilirsiniz. Yapmanız gereken şey takımlara bölünmek. Sessiz sinema oynarken tercihen iki farklı takım olur. Sırası gelen takımın bir üyesi, takım arkadaşlarına bir sinema filmini hiç konuşmadan anlatmak zorundadır. İpuçları vererek ve takım arkadaşları doğru kelimeleri söylediğinde onları onaylayarak filmi tarif etmeye çalışır. Sadece el hareketleri ile takım üyeleri bu filmin ne olduğunu bilmek zorundadır. Her doğru bilinen film, takıma puan kazandırır.

7. Poker Gecesi

Yetişkinler İçin En Eğlenceli Ev Partisi Oyunları

Eğer filmlerde her zaman poker sahnelerine özendiyseniz, işte sizin sıranız. Kendi poker gecenizi düzenleyip, bütün arkadaşlarınızı şaşkınlığa düşürmek için ihtiyacınız olan tek şey birkaç deste kart! Masanızı çıkartın, üzerine oyun örtünüzü örtün ve arkadaşlarınızla harika bir poker gecesinin tadını çıkartın. Kalabalıksanız birkaç masa bile kurabilirsiniz. Eğer poker bilmiyorsanız ya da kısa süre içinde öğrenmeye hevesi değişseniz ama hala bir kart gecesi yapmak istiyorsanız sorun değil. Buna hala ‘poker gecesi’ ismini takıp masalarınızda blöf ya da pişti oynayabilirsiniz. Havalı bir isimle hala bildiğiniz oyunların tadını çıkartın.

8. Video Oyunları Turnuvası

Eskiden sadece çocuklar için görülen video oyunları, gittikçe daha da gelişiyor ve karmaşıklaşıyor. Artık yetişkinlerinde boş vakitlerini değerlendirmek için tercih ettiği video oyunlarını turnuva haline getirmeye ne dersiniz? Favori video oyunlarınızı seçin ve oy birliği ile seçtiğiniz video oyununun turnuvasına hemen başlayın. Eğer iki konsolunuz varsa ama bir sürü arkadaşınız varsa hiç endişelenmeyin. Böylesi daha bile keyifli olabilir. İki kişi turnuvadayken boşta olanlar ister mola verip sohbet eder, isterlerse de devam eden turnuvayı izlerler. Fakat şimdiden sizi uyarmış olalım, turnuvalar bütün gece sürebilir!

9. Vampir Köylü

Bu oyun, en az altı kişilik bir grupla oynanırsa daha eğlenceli olur. Küçük kağıtlara herkesin pozisyonları yazılır. Kağıtlardan ikisinde vampir yazmalıdır, diğer hepsinde ise köylü. Daha sonra hakemin talimatıyla herkes gözünü kapatır. Sadece vampirler gözlerini açıp birbirlerini tanırlar. Vampirlerde gözünü kapatır ve tüm herkes aynı anda gözünü açar. Köylüler, vampirin kim olduğunu bulmaya çalışırlar. Vampirlerde köylü taklidi yapıp, yakalanmamaya çalışırlar. Eğer birinden şüphelenirlerse, oy verip o kişiyi atabilirler. Köylüler çoğunlukta kalırsa köylüler, vampirler çoğunlukta kalırsa ise vampirler galip gelir!

10. Kutu Oyunları

Yetişkinler İçin En Eğlenceli Ev Partisi Oyunları

Yetişkinler için en eğlenceli ev partisi oyunları arasında kutu oyunları olmazsa olmazdır. İster monopoly ister şans yolu oynayın, kesin olan bir şey eğleneceğiniz. Eğer klasik kutu oyunlarından sıkılmışsanız ve biraz daha kişiselleştirilmiş bir şey arıyorsanız kendi kutu oyununuzu bile yapabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey bir karton alıp sevdiğiniz bir kutu oyununuzu taklit ederek kendi zevkinize göre çizmek. Bunu yapmak bile başlı başına bir gecenizi alabileceği için kendi halinde bir oyun olabilir. Eğer kendiniz kutu oyunu yapmak için çok üşengeçseniz, klasik oyunlardan devam edebilirsiniz. Fakat dikkatli olun, kutu oyunlarının sonu kavgayla bitmesin!


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
7
Beğen
Mutlu Mutlu
5
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
4
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
5
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!