Yazarlar İçin Faydalı Olabilecek Mobil Uygulamalar

4 dk okuma süresi


7
12 Paylaşım, 7 puan

Dijitalleşen çağımızda yazarların işlerini kolaylaştıracak birçok uygulama bulunmaktadır. Bu uygulamalar sayesinde sizde kitabınızı ya da makalenizi geleneksel yöntemlere kıyasla daha pratik bir şekilde oluşturabileceksiniz. Bu içeriğimizde hem yazarlığınızın gelişmesine faydalı olabilecek, hem yazmanızı kolaylaştıracak hem de yazarlar için kurtarıcı olacak mobil uygulamalar yer almaktadır. Keyifli yazmalar dileriz!

1. E-debiyat

Yazarlar İçin Faydalı Olabilecek Mobil Uygulamalar

E-debiyat gelecek vadeden yazarlar için onlara faydalı olabilecek en iyi mobil uygulamalar arasındadır. Bu uygulama ile yazar adayları kendini kanıtlama fırsatı ve geniş kitlelere yazılarını okutma fırsatı bulmaktadır. Yazar ve editör olarak iki farklı seçenekle kullanabileceğiniz uygulamada yazar olarak yarışmalara katılabilir, nitelikli yazarları görebilir ve kitaplarını takip edebilirsiniz. Uygulamadaki yarışmalara katılabilirsiniz. Yarışmaları kazandığınızda anlaşmalı yayınevleri tarafından kitabınız basılarak satışa sunulmaktadır. Ayrıca yarışmalar dışında kullanıcı oylarıyla da en yüksek puanı alan eser ücret talep edilmeden E-debiyat tarafından basılıp satışa sunulmaktadır.

2. Goodreads

Dünyanın en büyük okuyucu kitlesine ve kitap önerilerine sahip olan Goodreads ile sevdiğiniz kitapları bulabilir ve paylaşabilirsiniz. Goodreads’deki özet incelemelerle anında bilgi alabilir, kişisel rafınıza kaydedebilir ve okumaya başlayabilirsiniz. Aynı zamanda mesajlar, yorumlar ve gruplar aracılığıyla kitapları tartışabilirsiniz. Goodreads’de eğer yazar olursanız kitaplarınızı milyonlarca okuyucuya tanıtma fırsatını yakalayabilirsiniz. Ayrıca eserinizin okuyucular tarafından keşfedilmesi için hediye özelliğini kullanabilirsiniz. Böylece hediyeniz, kitabınıza daha fazla giriş yapılmasını ve hedef kitle oluşturmanızı sağlayacaktır.

3. Google Docs

Yazarlar İçin Faydalı Olabilecek Mobil Uygulamalar

Google Docs yazarlar için sunduğu özelliklerle faydalı olabilecek en iyi uygulamalar arasındadır. Şık arayüze sahip Google Docs ile belgeleri düzenleyebilir ve paylaşarak ortak çalışmalar oluşturabilirsiniz. Bulut depolama özeliği ile çalışmalarınızı kaydedebilir ve istediğiniz yerden dosyalarınıza ulaşabilirsiniz. Bu platform yazmanıza kolaylık sağlamanın yanında harika sunumlar oluşturmanıza ve kapsamlı bir elektronik tablo yöneticisine sahip olmanızı da sağlamaktadır. Ayrıca keşfet özelliği ile dokümanlardan araştırma yapmanızı sağlamaktadır. Tamamen ücretsiz olarak sunulan bu uygulamaya çevrim dışı olarakta erişebilirsiniz.

4. Noisli

Noisli yazarlar için odaklanmayı kolaylaştırarak yazarken faydalı olabilecek uygulamalar arasındadır. Noisli dikkat dağıtan çevresel gürültüleri arka plan sesleri ile bastırarak odaklanmanızı kolaylaştırmaktadır. Bu tür arka plan seslerini dinlerken, her ek gürültü, duyduğunuz seslere eklenerek rahatsız ediciliğini ortadan kaldırmaktadır. Bu nedenle, özellikle yazma veya okuma işleriyle uğraşırken adapte olmanız kolaylaşacaktır. Ses özelliklerinin yanında zamanlayıcı kısmını ile seanslar halinde çalışarak verimli zaman yönetimi yöntemlerinden yararlanabilirsiniz. Minimal metin düzenleyicisi yazdıklarınıza odaklanmanıza yardımcı olmaktadır. Kelime Sayacı özelliği ise kaç kelime ve karakter yazdığınızı görebileceğiniz basit bir genel bakış sağlamaktadır.

5. Pure Writer

Yazarlar İçin Faydalı Olabilecek Mobil Uygulamalar

Pure Writer yazarlar için iyi bir yazma deneyimi sunan bir düz metin editörüdür. Minimalist tasarıma sahip olan Pure Writer ile çalışmalarınızı parmak izinizle şifreleyebilir ve istediğiniz zaman istediğiniz yerden ulaşabilirsiniz. Metinlerinizi yazarken otomatik olarak sisteme kaydedilen içeriklerinizin kaybolma ihtimali ortadan kalkmış olacaktır. Estetik ve ergonomik olarak tasarlanmış metin düzenleyicisi özelliği ile hareket halindeyken bile pratik bir şekilde yazabilmenize imkan tanımaktadır. Bunların yanında satır ve paragraf aralığı özelliği ile metniniz daha net ve okunması da kolay hale gelecektir. Aynı zamanda yumuşak kaydırma, kaydırarak daraltma klavyesi ve daha birçok başarılı özelliğe de sahiptir.

6. Paraphraser

Paraphraser yazarlar için büyük kolaylık sağlayan bir uygulamadır. Paraphraser uygulaması kelime değiştirici ve cümleleri yeniden ifade edici olarak çalışmaktadır. Bu uygulama metni insan düzeyinde yeniden düzenleme özelliğine sahiptir. Yorumlama aracı ile cümlelerinizi yorumlayabilir ve makalelerinizi tamamlayabilmektedir. Aynı zamanda uygulamada bulunan açıklama aracı cümle yapısını değiştirirken orijinal anlamını korumaktadır. Sizin yazarken fark etmediğiniz yinelenen sözcükleri de kaldırarak size profesyonel bir hizmet sunmaktadır. 6 farklı dil desteği de bulunmaktadır.

7. Reddit

Yazarlar İçin Faydalı Olabilecek Mobil Uygulamalar

Reddit yeni olayları keşfetmenizi sağlayan ve sürekli güncellenen özgün bir platformdur. Aklınıza gelebilecek her konuda binlerce toplulukla bağlantı kurabilir ve her konuda tartışabilirsiniz. İlgi alanınız olan konuları takip ederek merak ettiklerinizi sorabilir ve cevap alabilirsiniz. Canlı yayınlara, sohbetlere ve konuşmalara katılarak yeni bağlantılar kurabilirsiniz. İlgilendiğiniz her şeye eleştirmen ve değer veren insanları bulabilirsiniz. Bu platform sayesinde popüler konuları keşfederek o alanda yazabilir, insanlar tarafından en çok merak edilen sorulara cevap oluşturabilir ve nasıl ilerlemeniz gerektiğini belirleyebilirsiniz.

8. Scribd

Scribd vaka çalışmaları, çalışma kılavuzları, akademik tezler, tıbbi raporlar gibi 60 milyondan fazla belgeye sahip dünyanın en büyük belge kitaplığı olan dijital bir kütüphanedir. Scribd’de okuduğunuz veya dinlediğiniz tüm içerikleri birden fazla cihazda senkronize edilebilirsiniz. İnternette ulaşamadığınız pek çok dokümanı Scribd ile pdf, doc gibi formatlarda indirebilirsiniz. Dokümanlarda kaç kelime kullanıldığına dair bilgileri de görebilirsiniz. Ayrıca sesli kitap özelliği ile dinlemek istediğiniz kitapları dilediğiniz yerde ve zamanda dinleyebilmenizi sağlamaktadır. Kitapları dinlerken dikkatinizi çeken konularda başlıklar oluşturarak yeni yazılar yazabilirsiniz.

9. Text Fairy

Text Fairy, yazarlar için işlerini hızlandırarak faydalı olabilecek mobil uygulamalar arasında yer almaktadır. Uygulamanın öne çıkan özelliklerinden biri görselleri metne dönüştürmesidir. 100’den fazla dilde basılı metni algılamaktadır. Bu özelliği sayesinde fotoğraftaki metni uzun süre Word’e geçirmekle uğraşmanıza gerek kalmayacak. Ayrıca metinlerinizi düzenleyebilir, arkadaşlarınızla paylaşabilir ve pdf olarak dışa aktarabilirsiniz. Text Fairy çevrim dışı olarakta kullanılabilmektedir. Metninizi yüksek sesle okuma özelliği de bulunmaktadır. Metninizi yazarken oluşan hataları otomatik olarak temizler ve metnin satırlarını düzeltir.

10. Wattpad

Yazarlar İçin Faydalı Olabilecek Mobil Uygulamalar

En sevilen hikaye anlatıcılığı platformu olan Wattpad, 90 milyondan fazla okuyucu ve yazar kitlesi ile küresel bir topluğa sahiptir. Wattpad ile yazarları, kitapları keşfedebilir ya da kendi kitabınızı yazabilirsiniz. Yazdığın hikayeleri paylaşabilir, okuma listeleri oluşturabilir ve arkadaşlarınızla birlikte okuyabilirsiniz. Büyük kullanıcı kitlesine sahip olması ile eserinizin daha fazla kişiye erişme imkanı olacaktır. Bunun yanında Wattpad yetenekli yazarları keşfederek kitabının basılıp, satışa sunulmasını sağlamaktadır. Bunun yanında diğer okuyucu ve yazarlara yorum yapabilir ve onlarla iletişime geçebilirsin.

Eğer siz de içerikler üretmek isterseniz, ücretsiz içerik üreticiliği eğitimimizi tamamlayıp en sonda yer alan Kariyer İçin Başvur sekmesinden örnek bir içerik ile başvurunuzu bırakabilirsiniz.

Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
9
Beğen
Mutlu Mutlu
6
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
8
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
1
Üzgün
Olamaz Olamaz
1
Olamaz
Kızgın Kızgın
2
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
0
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!