Yaz Aylarının Bunaltıcı Sıcağına Karşı Yapabileceğiniz Su Sporları

2 dk okuma süresi


4
13 Paylaşım, 4 puan

Bu yazımızda sizlerle yaz aylarının bunaltıcı sıcağına karşı öne çıkan su sporları listesini paylaşacağız. Malum yaz mevsimi geldi ve bunaltan sıcaklar bastırmaya başladı. Hem serinlemek hem de spor yapmak istiyoruz. Peki yazın spor yaparken aynı zamanda serinleyebilecek miyiz? Cevabı çok basit, evet. İşte yaz aylarının bunaltıcı sıcağına karşı yapabileceğiniz serinleten su sporları…

1. Yüzmek

Su Sporları

Yaz deyince aklımıza gelen ilk spor elbette yüzmek. Yüzmenin vücudumuzun tamamını çalıştırması hem de bizi serinletmesi, listemizde ilk sırada yer almasını sağlıyor.

2. Dalış

Su Sporları

Dalış sporu için su altında vakit geçirmek diyebiliriz. İster balıklarla yüzün, ister batık gemileri keşfedin; sıcaklar artık sizi bunaltmayacak. Doğru ekipmanla en keyifli sporlardan birisidir. Ülkemizde bu konuda hizmet sunan birçok sualtı dalış merkezi bulunmaktadır.

3. Sörf

Yaz Aylarında Yapılan Sporlar

Su sporları listemizde 3. sırada yer alan sörf sporu, bir tahta yardımıyla su üzerinde kayarak yapılıyor. Rüzgar sörfü, uçurtma sörfü gibi çeşitleri bulunan bu spor, ülkemizde de son yıllarda popüler olan sporlar arasındadır.

4. Su Kayağı

Su Sporları

Bir diğer su sporu olan su kayağı, bir teknenin arkasından halat yardımıyla su üzerinde kayılarak yapılır. Bu spor da yazın sıcaklarda serinlemek ve güzel vakit geçirmek için tercih edilen aktivitelerden.

5. Rafting

Su Sporları

Serinliği ve adrenalini en üst seviyede yaşayabileceğiniz rafting, takım olarak ya da bireysel yapılabilen bir spor. Aynı zamanda yazın sıcaklarından korunurken;  eğlence severlerin buluşma noktası. Akarsular yönünden zengin olan Türkiye’nin pek çok farklı bölgesinde rafting sporu kolaylıkla yapılabilmektedir.

6. Jet Ski

Yaz Aylarında Yapılan Sporlar

Yazın denizde serinlemek, serinlerken de süratli bir şekilde vakit geçirmek isteyenler için en güzel sporlardan birisi jet ski. Ülkemiz sahillerinde birçok Jet ski kiralayan müessese sayesinde kolaylıkla yapılabilmektedir. Aynı bir motosiklet kullanır gibi bu araç sayesinde alternatif su sporları arayanlar için biçilmiş kaftan diyebiliriz.

7. Flyboard

Yaz Aylarında Yapılan Sporlar

Dünyada popülerliğini ispatlamış, ülkemizde de yeni yeni tanınan bu sporu, deniz suyunu tazyikli bir şekilde iterek su üzerinde havada kalmaya dayanan bir aktivite. İlk başlarda denge alıştırması yapmak gerekliyse de, öğrenilince yunuslar gibi akrobatik hareketler yapılmasına izin vermekte. Ülkemizde sahil kenarlarındaki turizm merkezlerinde de yaygınlaşan bir spor.

8. Kano

Su Sporları

İsmini kendisine has özel teknesinden alan bu spor, hem denizde hem de göller de ve nehirlerde rahatlıkla yapılabilmektedir. Bireysel ve eşli olarak yapılabilen bu spor, aynı zamanda kano adı verilen teknenin üzerinde kürek çekerek ilerlemeye dayalı rahatlatıcı bir aktivitedir.

9. Parasailing

Yaz Aylarında Yapılan Sporlar

Bir teknenin arkasına bağlanılan bir ip ve bir paraşüt yardımıyla gökyüzünde süzülerek yapılan bu spor, basit ama bir o kadar da adrenalin seviyesini yükselten eğlenceli bir aktivite. Ülkemizin sahil kesimlerinde hemen hemen her yerde yapılan bu spor için sadece tek dikkat etmeniz gereken nokta yükseklik korkunuzun olup olmadığı.

10. Beach Volley (Plaj Voleybolu)

Su Sporları

Karada yapılmasına rağmen deniz deyince akla ilk o gelir. Arkadaşlarla güzel zaman geçirebilme fırsatı sunan bu spor, en az diğerleri kadar keyif veren bir oyundur. Uluslararası olimpik müsabakaları da yapılan Beach Volley branşının, ülkemizde giderek daha çok yaygınlaştığını belirtmeden geçmeyelim.


dergiCE üyeleri ne diyor?

Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
3
Beğen
Mutlu Mutlu
2
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
4
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
1
Komik
İlginç İlginç
0
İlginç