Yaz Aylarında Tarzınızı Yansıtacak En Havalı Gözlük Modelleri

5 dk okuma süresi


4
12 Paylaşım, 4 puan

Yüz şekliniz için mükemmel güneş gözlüklerini seçmek sandığınız kadar kolay olmayabilir. Belki henüz tarzınızı belirleyemediniz, belki de yüz şeklinize en uygun güneş gözlüğünü seçmek istiyorsunuz. Sorun ne olursa olsun, fotoğraflarda şık görünecek bir güneş gözlüğü bulmak önemlidir. Bu arayışı kolaylaştırmak adına en trend güneş gözlükleri listemize göz atmanız, alışveriş sürecinizi mutlaka hızlandıracaktır. Yaz aylarında en havalı gözlük modelleri ile tarzınızı yansıtacak hale getirebilirsiniz. Keyifli okumalar!

1. Aviator Gözlükler

Yaz Aylarında Tarzınızı Yansıtacak En Havalı Gözlük Modelleri

Bu gözlük tipi, aynı zamanda ‘havacı gözlüğü’ olarak da bilinmektedir. Klasik havacı gözlüklerinin koyu, metal bir çerçevesi vardır. Aynı zamanda yansıtıcı lensleri olmalarıyla da popülerlerdir. Kocaman camlar, orijinal olarak güneşi her açıdan engellemek için tasarlanmıştır. Tam olarak bu yüzden pilotlar tarafından takılıyorlardı. Lens, burun köprüsü yakınında daralan oval bir şekle sahiptir. Kaş hattınızın biraz üzerine çıkan lensiyle herkesi havalı gösterecek bu gözlükler, çerçevesiyle ünlüdür. Eğer giydiğiniz her şeye yakışacak trend bir gözlük arıyorsanız, aviator gözlük tamda aradığınız gözlük stili olabilir!

2. Browline Gözlükler

Özellikle ellili ve altmışlı yıllarda Amerika’da popülerleşmiş bu gözlük stili günümüzde de hala sıkça kullanılmaktadır. Klasik gözlük stilleri arasına giren browline gözlük stili, bir çok kez tekrar popülerlik kazanmıştır. Adını kaşları çerçeveleyecek şekilde yapıldığından dolayı almıştır. Kaşınızın üzerinden geçtiği için kaş anlamına gelen ‘kaş’ ve ‘çizgi’ anlamına gelen browline birleşerek bir kaş çizgisi gözlüğü oluşmuştur. Kalın bir üst çerçeveye sahiplerdir. Lensin alt yarısı ise ekstra ince çerçevelere sahiptir ve bu tamamen bir zıtlık oluşturur. Hala birçok ünlü sokak stiline browline gözlükleri ekleyerek havalı bir görüntü yaratıyor.

3. Retro Kare Gözlükler

Yaz Aylarında Tarzınızı Yansıtacak En Havalı Gözlük Modelleri

Sizi güneşin tüm zararlı ışıklarından koruyacak büyük kare şekilli camlar, kesinlikle favorilerinizin arasına girecek. Lens boyutu tüm kenarlarda eşit olduğu için yüz şekliniz ile tamamen bir bütünlük sağlayacaktır. Bununla birlikte Retro gözlükler, her stile kolaylıkla uyum sağlayabilmektedir. Bu gözlük stili aynı zamanda her yüz şekli ve boyutu için ideal bir seçenektir. Eğer yüz şeklinizin ne olduğunu kestiremiyor ya da size neyin en çok yakışacağını bilmiyorsanız, kare gözlüklerle denemeye başlayabilirsiniz. Çeşitli baskı ve renklerde bir sürü seçenek ve süper kalın çerçeveleriyle bu gözlüğü taktığınız anda ne kadar rahat hissettiğinize sizde inanamayacaksınız.

4. Yuvarlak Gözlükler

Eğer kare bir yüz şekline sahipseniz yuvarlak gözlükler tam da aradığınız şey olabilir! Yani sert bir çene hattınız, geniş bir alnınız ve geniş elmacık kemikleriniz varsa, yuvarlak gözlükler yüz hatlarınızı yumuşatacaktır. Fakat yüz şekliniz farklı olsa bile, bu gözlükler ile stilinizi birleştirebileceğinizi unutmayın. Farklı renkleriyle revaçta olan bu gözlük şekli, tarzı ve özgüveni olan herkese yakışabilir. Yuvarlak gözlüklerde lensler her zaman için daire şeklindedir. Ancak çerçevesi küçük ya da büyük, ince ya da kalın metalden ya da plastikten olabilmektedir. Tam bir göz korumasının yanı sıra yuvarlak gözlükler size çok şık bir görüntü katar.

5. Kedi Gözlükler

Yaz Aylarında Tarzınızı Yansıtacak En Havalı Gözlük Modelleri

Cat Eye olarak bilinen kedi gözü gözlükleri, 50’li yıllarda Marilyn ve Audrey gibi yıldızlar tarafından ünlenmiştir. Yukarı kıvrık açılara ve retro çerçevelere göre kategorize edilen kedi gözü güneş gözlükleri, feminen bir hava arayanlar için mükemmel bir seçenek. Seçtiğiniz gündelik kıyafetlere şık bir hava katacak bu gözlük, yuvarlak ya da kalp şeklinde bir yüz hattına sahip olanlar için birebir. Yuvarlak hatlarınızı hafif çekik formda olan uçlarıyla tamamlayacak olan bu gözlük, favorileriniz arasına girebilir. Yüzünüze farklı bir hava katacak bu gözlükler ile tüm bakışları üzerinize çekeceğinizden emin olabilirsiniz.

6. Brow Bar Gözlükler

Farklı renkleriyle ve stilleriyle son zamanlarda popülerliği artan bu güneş gözlüğü stili, hemen herkesin favorisi haline geldi. Kaşlarınız boyunca ilerleyerek gözünüzün büyük bir bölümünü kapatan bu gözlükler, sizi güneşten koruduğu gibi çok şık bir görüntü katar. Bu kategorideki çerçeveler sıklıkla şekil boyut ve malzeme açısından farklılık gösterse de özellikle klasik modelleri çok sık en sevdiğiniz ünlülerin yüzlerinde görebilirsiniz. Eğer siz de farklı bir tarz yaratmak ve geleneksel gözlüklerden uzaklaşmak istiyorsanız brow bar tarzı gözlükleri deneyebilirsiniz. Bu gözlükleri taktığınız an tarzınıza tarz katacağınızdan şüpheniz olmasın.

7. Geometrik Gözlükler

Yaz Aylarında Tarzınızı Yansıtacak En Havalı Gözlük Modelleri

Tamamen yeni bir şey deneyerek tüm dikkati üzerinize çekmek ister misiniz? O zaman geometrik güneş gözlüğünü denemelisiniz. Tam çerçeveye sahip bu lensler, size en başta ilginç gelebilir. Belki de alışık olduğunuz tarzın dışındalar. Fakat tarzınıza farklılık katarak aldığınız bu gözlüklere bir kez alıştıktan sonra asla bırakmak istemeyeceksiniz. Sezonun en yeni trendlerinin arasında yer alan ve modaya şekil vermeye başlayan geometrik gözlükler, tüm yüz şekilleri tarafından takılabilmektedir. Yaz aylarında tarzınızı yansıtacak en havalı gözlük modelleri arasında yer alan geometrik gözlükleri mutlaka denemelisiniz.

8. Spor Gözlükler

Macera severler ve aktif bir yaşam stili sürenler bu stile bayılacaklar! Spor güneş gözlükleri şakaklarda sivrilen ince, şık camlarla karakterize edilmiştir. Böylece daha iyi daha hızlı ve daha güçlü çalışmanıza olanak sağlar. Parlamalarla mücadele etmek için üretilen spor gözlüklerinin çoğunda özel polarize camlar bulunmaktadır. Bu da size tam koruma sağlarken aynı zamanda sportif ve modern bir görüntü kazandırır. Performans arttırıcı lensleriyle sporcuların favorileri arasına girmiş bu stili kullanmak için sporcu olmanıza gerek yok. Stili ile spor gözlükleri birleştirebilen herkes bu gözlüklerden rahatlıkla faydalanabilir.

9. Keyhole Bridge Gözlükler

Keyhole Bridge tarzı gözlükler, özellikle son zamanlarda yeniden trendlere girmiştir. Dolayısıyla sokak stilinin vazgeçilmeyen bir parçası olmuştur. Gözlük bu ismini burnunun üzerine oturan köprü kısmından almıştır. Bu kısım tıpkı bir anahtar deliğine benzediği için anahtar deliği köprüsü anlamına kelen Keyhole Bridge gözlük diye adlandırılmıştır. Bu tarz gözlükler, alçak bir burun köprüsü olan ve gözlüklerini burunlarında tutmakta zorlanan herkes için ideal bir seçenektir. Orta kısmının aldığı şekil sayesinde kolayca burnunuzun üzerinde durabilirler. Herkesin üzerinde harika görünen bu gözlükler, tarzını bir adım ileriye taşımak isteyenler için ideal bir seçenek olacaktır.

10. Oversize Gözlükler

Yaz Aylarında Tarzınızı Yansıtacak En Havalı Gözlük Modelleri

Yuvarlak yüz hatlarına sahip kişiler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Oversize güneş gözlükleri, yüzünüzü küçülten bir etkiye sahiptir. Güneş gözlüğü yüzünüzde o kadar kocaman görünüyor ki, suratınız bir anda küçülüyor. Eğer siz de anında yüz şeklinizi değiştirmek istiyorsanız ya da güneş ışınlarından tam bir korunma arıyorsanız, büyük güneş gözlüklerini tercih edebilirsiniz. Yetmişlerden beri revaçta olan bu gözlükler, artık bir klasik haline gelmiştir. Yaz aylarında tarzınızı yansıtacak en havalı gözlük modelleri arasına girmiş oversize gözlükleri kare veya dikdörtgen seçenekleriyle bulabilirsiniz.


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
1
Beğen
Mutlu Mutlu
1
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
1
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
0
İlginç

Yorum bırak