Yatırımlarıyla Milyarder Olan En Zengin İş Adamları

2 dk okuma süresi


9
11 Paylaşım, 9 puan

İş adamları pek çok alana yatırım yapmak için adeta gözlerini dört açıyorlar. Kimi yatırımlar öyle bir etki yaratıyor ki bir anda tüm dünya o yatırımları konuşuyor. Son dönemde sanal dünyada yani teknoloji dünyasında yatırımlar yapan iş adamları oldukça yüksek miktarda para kazanıyor. Hangi iş adamının hangi yatırımlar sayesinde para kazandığını merak ediyorsanız yatırımlarıyla milyarder olan zengin iş adamları adlı yazımızı kesinlikle okumalısınız!

1. Jeff Bezos

Milyarder iş adamları

Jeff Bezos, şuan da dünyanın en zengin iş adamıdır. Amerikalı Bezos, kurduğu e-ticaret sitesi Amazon sayesinde milyarlar kazanmış ve halen kazanmaya devam etmektedir. Jeff Bezos’un serveti ise 150.2 milyar dolardır.

2. Bill Gates

Milyarder iş adamları

Bill Gates, serveti nedeniyle adından çokça söz edilen yazılımcı, yazar, yatırımcı ve iş adamıdır. Bill Gates, Microsoft şirketinin kurucularından ve baş yazılım mimarıdır. Son olarak LinkedIn şirketini satın alarak servetini 103,7 milyar dolara katlamıştır.

3. Mark Zuckerbeg

Zengin İş Adamı

Mark Zuckerbeg, bilgisayar programcısı ve sosyal medya sitesi olan Facebook’un kurucusudur. Ardından instagram ve whatsapp’ı satın alarak sosyal medya konusunda lider konumuna gelmiştir. Mark Zuckerbeg’in serveti ise 73,2 milyar dolardır.

4. Elon Musk

Zengin İş Adamı

Elon Musk, girişimci ve yatırımcıdır. Musk, Tesla Motors ile Paypal’ın kurucu ortaklarındandır. Aynı zamanda SpaceX’in kurucusu olan Elon Musk, 19,5 milyar dolarlık servete sahiptir.

5. Warren Buffett

Zengin İş Adamı

Warren Buffett,  ABD’li bir iş adamıdır. Bulunduğumuz yılların en büyük yatırımcılarından biridir. Dünyanın en büyük yatırım şirketlerinden olan Berkshire Hathaway şirketinin CEO’su ve hissedarıdır. Buffett’in serveti ise 88,5 milyar dolardır.

6. Mukesh Ambani

Zengin İş Adamı

Mukesh Ambani, petrokimya firması olan Reliance’nin yönetim kurulu başkanıdır. Babasından aldığı şirketi başarıyla yönetmiş, servetine servet katmıştır. Mukesh Ambani, 52 milyar dolarlık servetiyle milyarder iş adamları listemizde yerini alıyor.

7. Steven Anthony

Steven Anthony, oyuncu ve iş adamı ünvanlarına sahip, 2000 yılından beri Microsoft’un yönetim kurulu başkanlığını yapmaktadır. Steven Anthony’nin serveti ise 50,6 milyar dolardır.

8. Jack Ma

Milyarder iş adamları

Jack Ma, Çinli bir büyük iş adamıdır. Dünyaca ünlü e-ticaret sitesi Alibaba Group’un kurucusu ve başkanıdır. Aynı zamanda AliExpress e-ticaret projesinin mucididir. Serveti ise 38,1 milyar dolardır.

9. Carlos Helu

Zengin İş Adamı

Carlos Helu, Meksikalı bir iş adamıdır. Telekominikasyon sektöründe faaliyet gösteren Helu’nun Telmex ve America Movil adlı şirketlerle iş birliği bulunmaktadır. Carlos Helu 61,2 milyar dolarlık bir servete sahiptir.

10. Richard Branson

Milyarder iş adamları

İngiliz yatırımcı Richard Branson, iş adamıdır. Sektöründe oldukça başarılı olan Virgin şirketler grubunun CEO’sudur. Richard Branson’un serveti ise 4,1 milyar dolardır.


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
6
Beğen
Mutlu Mutlu
1
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
4
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
3
Olamaz
Kızgın Kızgın
1
Kızgın
Komik Komik
1
Komik
İlginç İlginç
3
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!