Yaratıcılık ve İnovasyon Üzerine Yazılmış En İyi Kitaplar

2 dk okuma süresi


5
12 Paylaşım, 5 puan

Çalışanlarda aranan ilk üç özellik arasında yer alan yaratıcılık yeteneği, 21. yüzyıl yetkinliklerinin başında gelmekte. Bunun üzerine pek çok kitaplar yazılmış, filmler çekilmiş. Hal böyle olunca herkes de yaratıcılık yeteneğini geliştirmeye ayrı bir önem göstermeye başladı. Yenilikçi olmak sahip olunması gereken bir durum olduğu için yaratıcılık ve inovasyona fazlasıyla önem vermemiz ve üzerine kitaplar okumamız iyi olacaktır. Bizde sizler için yaratıcılık ve inovasyon üzerine yazılmış en iyi kitaplar listesini aşağıda sıraladık. Şimdi gelin, bu konuları barındıran kitaplara birlikte göz atalım.

1. İnovasyoncuların Dnası – Jeff Dyer, Hal Gregersen, Clayton M. Christensen

Yaratıcılık ve inovasyon üzerine kitaplar

Dünya çapındaki liderler ve medya tarafından yenilikle ilgilenen herkes için şiddetle tavsiye edilen yeni tür bir klasik kitaptır. Amazon ve Apple’daki liderlerden Google, Skype ve Virgin Group’a kadar dünyanın en iyi yenilikçilerinin davranışlarını belirleyip girişimcileri ve yenilikçi yöneticileri sıradan yöneticilerden ayıran 5 keşif becerisini ortaya koyuyor. İlişkilendirme, sorgulama, gözlemleme, ağ kurma ve deneme. Siz değerli okurlarımız için inovasyoncuların dnası kitabını, yaratıcılık ve inovasyon üzerine yazılmış en iyi kitaplar listesinin başında paylaşmak istedik.

2. İnovasyon – Harward Businnes Review

Yaratıcılık ve inovasyon üzerine kitaplar

Bu kitapta kendilerini değişime hazırlamak isteyen yöneticilerin veya girişimcilerin ihtiyaçlarını karşılayacak fikirleri bulacaksınız. Bu fikirler ise inovasyon anlamında sizlere büyük katkı sağlayacak.

3. İnovasyon ve Girişimcilik Üzerine Yaratıcı Çalışmalar – Tina Seeling

Yaratıcılık ve inovasyon üzerine kitaplar

Büyük düşünebilmenin önemini vurgulayan bu kitap insanları ikiye ayırıyor. Birilerinin kendisine imkan vermesini bekleyenler ve en imkansız görünen durumda bile olanakları görebilenler. İçinizdeki yenilikçi düşüncelere kıvılcım olacağını söyleyen bu kitap okunmaya değer görülüyor.

4. Yaratıcı Zihin – Margaret Boden

Yeni düşünceler edinerek farklı fikirler üretmek nasıl mümkün olabilir? Yaratıcılık nedir ve bilim bunu açıklayabilir mi? Soruları temel alan kitapta yaratıcı zihne sahip olmanın temellerine iniliyor.

5. Strateji – Harvard Businnes Review

Strateji konusunda bilgi sahibi değilseniz ve bir yerden başlamanız gerektiğini düşünüyorsanız bu kitap tamda size göre! Strateji belirlemenin ve uygulamanın çok önemli olduğu 21. yüzyılda, bu kitap ihtiyacınızı karşılayacak.

6. Düşün! Çok Geç Olmadan – Edward De Bono

Edward de Bono, düşünme şeklimizi değiştirmek için bu kitabında okurlarına ilham kaynağı oluyor. Farklı bir şekilde düşünmemizi vurgulayan kitap, yaratıcılık ve inovasyon üzerine yazılmış en iyi kitaplar arasında yerini alıyor.

7. Ürün İnovasyonunda Yaratıcılık – Jacob Goldenberg ve David Mazursky

Bu kitap, ürün tasarımındaki kreatif sürecini olumlu yönde geliştirmek için dikkate değer yeni bir teknik açıklamış. Bu teknik ürün inovasyonunda yaratıcılık kitabının temelini oluşturmuş. İnsanların nasıl daha üretken ve hedefe odaklı olacağını anlatan kitap, teorilerle birlikte uygulamalarını da paylaşmış. Hali hazırda yönetici olup, şirketteki ürün kalemlerine yenilikler katmayı amaçlayanlar için birebir!

8. Fikir Nasıl Bulunur? – Jack Foster

Yaratıcılık ve inovasyon üzerine kitaplar

Yaratıcılığın tanrı vergisi veya kişiye özgü olduğu düşüncesine katılmayan bir kitap. Her insanın yaratıcı ve farklı düşünme yetisine sahip olduğunu savunuyor. Bu düşünce ile dikkat çeken kitap, fikir oluşturma açısından okunabilecek bir kitap! Bu sebeple yaratıcılık ve inovasyon üzerine yazılmış kitaplar listemizde yer ediniyor.

9. Altı Şapkalı Düşünme Tekniği – Edward De Bono

Yaratıcılık ve inovasyon üzerine kitaplar

Çoğu insanın düşünme konusunda kendini iyi görmesi nedeniyle düşünme yetisinin gelişim göstermediğini öne süren bir kitap. Yeni bir teknik ile düşüncelerimizi adeta bir orkestra şefi gibi yöneteceğimizi anlatıyor.

10. Kendinizin Patronu Olmak: Girişimcilik – Tuğrul Atasoy

Yaratıcılık ve inovasyon üzerine kitaplar

Tuğrul Atasoy’un bu kitabı girişimciler için harika bir fırsat. Yalın bir dil ile bir girişimcinin iş planlaması yaparken nelere dikkat etmesi gerektiğini anlatıyor ve bu yönde yeni fikirler sunuyor. Girişimci olmak isteyenleri de girişimci kategorisine eklemeyi amaçlıyor.


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
3
Beğen
Mutlu Mutlu
4
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
3
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
1
Üzgün
Olamaz Olamaz
1
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
0
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!