Yanlış İnsana Aşık Olduğunuza İşaret Eden İpuçları

5 dk okuma süresi


4
13 Paylaşım, 4 puan

Hayatımıza zaman zaman tanımadığımız kişiler girip çıkar. Girenler doğru insansa ebediyen kalbimizde hüküm sürmeye layıktır. Eğer yanlış insansa, hayatımızda yeri yoktur diyerek kesip atmakta çok doğru değil. Maalesef ki doğru insanı bulana kadar sürekli deneme yapmak zorunda kalıyoruz. İlişkilerin hayatımıza güzel katkıları olduğu gibi türlü zararları da vardır. Elbette ki aşkın gözü kördür. Asıl önemli olan, bu toksik ilişkiden en az hasarla kurtulmaktır. İlişki içerisine girdikten sonra, yanlış kişiyi seçtiğimizi fark edince sonuç sadece ayrılık olmuyor. Çok kıymetli hayatımızda, kocaman bir zaman kaybı yaşamış oluyoruz. Buna daha fazla izin vermemek adına yanlış insana aşık olduğunuza dair işaret eden ipuçları sizler için derlendi. Keyifli okumalar!

1. Karşılık Alamıyorsanız

Yanlış İnsana Aşık Olduğunuza İşaret Eden İpuçları

Her ilişki içerisinde şahsına münhasır problemler elbette olur. Siz doğru kişiye mi tutuldunuz bunu anlamak istiyorsanız, ilişkiniz içerisindeki beklentilerinizi gözden geçirip, onlardan karşılık alıyor musunuz, almıyor musunuz öncelikle buna bakmalısınız. Birbirinden apayrı fikirlere sahip olmanız bir problem değildir. Partneriniz, ilişkinizi bir sonraki evreye taşımak için bir gayrette bulunmuyorsa net olarak bir problem olduğunu bilmeniz gerekir. İlişkinizin uzun ömürlü olması için sizin haddinden fazla enerji harcamanız anlamına gelebilir. Sonuç olarak birisi sizinle bir ilişki yaşamak istiyorsa, sizin emeğinizi göz ardı etmeyip karşılığını vermelidir. Aşık olduğunuz insan devamlı özür dileyip, size bahanelerle geliyorsa çokta doğru bir aşkın içerisinde olmadığınızı bilmenizde fayda vardır.

2. Her Zaman Karşı Tarafın İstediği Oluyorsa

Bencil birisi söz konusu olduğunda her şeyi kendi rahatlığına uygun bir şekilde yaşamayı isteyecektir ve böyle devam ettiği sürece sesini pek çıkarmayacaktır. Bu sizi yanıltmasın. Eğer ilişkinizin sessiz sakin ve güzel ilerlediğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Tam bu noktada almanız gereken mesaj gayet açık. Partneriniz henüz bir ilişkiyi kaldıramayacak kadar toy bir bireydir. Yanlış insana aşık olduğunuza kendinizi ikna etmeniz biraz sizi zorlayabilir ama buna işaret eden ipuçları sizi yaşama ihtimaliniz olan daha büyük felaketlerden kurtarabilir. Böyle bir tavra bürünen insan sizi kendisiyle denk görmüyor demektir. Nihayetinde size saygı göstermediği anlamına gelir. Bu da yanlış insana aşık olduğunuzu gösteren bir başka işarettir.

3. Geleceğe Dair Planlar Kuramıyorsanız

Yanlış İnsana Aşık Olduğunuza İşaret Eden İpuçları

Yanlış bir insana aşık olduğunuza işaret eden başka ipuçları ise partnerinizle alakalı gelecek planı kurmada sorun yaşamanızdır. Bunu sadece sevgili için bile düşünmeye gerek yok. Siz sevdiğiniz, değer verdiğiniz kişi için beraber olsanız da olmasanız da hayaller kurabilirsiniz. Onu da hayallerinize ortak edersiniz. Bir aile olmak, çoluk çocuğa karışmak, birlikte tatillere gitmek, kısacası her şeyi partnerinizle beraber yapmak istersiniz. Olması gereken de budur aslında. Aksine aşık olduğunuz kişiye karşı bu tarz planlar yapamıyorsanız, onun bu konuda size dair elde tutulacak eylemleri yoksa büyük ihtimalle yanlış bir insana aşıksınız demektir.

4. Sizi Küçük Görüp Aşağılıyorsa

Yanlış İnsana Aşık Olduğunuza İşaret Eden İpuçları

İlişkinizde küçümsendiğinizi, aşağılandığınızı, hor görüldüğünüzü hissediyorsanız bu ilişkide bariz bir şekilde yanlış giden şeyler vardır. Bu yanlış insanlarda sıklıkla karşımıza çıkan bir durumdur. Partneriniz fiziksel özelliğiniz, zevkleriniz, tercihleriniz, davranışlarınız gibi konularda laf sokma çabası içerisindeyse, sizinle sürekli dalga geçercesine konuşuyorsa ve hatta sizi eziyorsa yanlış insana aşık olduğunuza dair önemli bir ipucuna sahipsinizdir. Böyle bir ilişkide uzun süre kalmak sizi fazlasıyla yıpratacaktır. Siz her şeye rağmen olumlu bir tutum sergilediğiniz takdirde sen ne anlarsın, neyi becerirsin ya da çok çirkinsin, şişmansın gibi söylemlerde bulunuyorsa ciddi manada sorun var demektir.

4. Negatif Enerji İle Doluyorsanız

Kimi insanlar vardır ki etraflarına negatif enerjiyi derinlemesine hissettirir. İlişki içerisinde olduğunuz kişi de böyle birisiyse bazı sıkıntılar yaşayacağınız kaçınılmazdır. Aşık olduğunuz kişi de negatiflik saçıyorsa, yaşamınıza dair olumlu gelişmeler katmak isteseniz bile partnerinizden göreceğiniz tepki genelde olumsuz yönde olacaktır. Sevgilinizin tükenmişlik durumu enerjiden yoksunsa, herhangi bir sosyal aktivite yapmak isteseniz dahi bu, net bir şekilde hayır cevabı olacaktır. Ek bir özellik olarak ise karşı taraf heves kırıcı ve motivasyonunuzu düşürecek vasıflara sahip olabilir. Örneğin yeni bir iş bulmak, yeni bir eve taşınmak ya da farklı hobilerle ilgilenmek istiyorsunuz. Bu isteklerinize karşı sizi yine negatif enerji ile doldurup, hevesinizi kursağınızda bırakabilir.

6. Çözümsüz Tartışmalar Oluyorsa

Yanlış İnsana Aşık Olduğunuza İşaret Eden İpuçları

İlişkilerin olmazsa olmazı tartışmalardır. İlişkide tartışma yaşanması kadar da doğal bir durum yoktur. Ancak bazı çiftler haddinden fazla tartışıp ayarı kaçırabiliyor. Tam bu ayarın kaçtığı yerde de dikkatli olunması gerekir. Örneğin bir film seçerken veya yiyeceğiniz yemeği seçerken dahi tartışmaya başlıyorsanız ve tartışmayı bir sonuca kavuşturmadan bitiriyorsanız ortada ciddi bir problem var demektir. Bu şekil tartışmalar, ilişkinizi bozmakla kalmayıp sizin psikolojinizi de olumsuz yönde etkileyebilir. Olması gereken ise hayatınıza güzellik katan ve sizi huzurlu hissettiren bir ilişki içerisinde yaşamanızdır. Aksi olduğu zaman yanlış giden nedir bir durup, düşünmeniz gerekir.

7. İçinizden Geldiği Gibi Davranamıyorsanız

Partnerinizle yaşadığınız doludizgin romantik ilişki, hayatınızdaki en mahrem noktalardan birisidir. Mahrem alanda rahat ve kendiniz gibi davranmayı istemeniz en doğal hakkınızdır. Siz ilişkinizde çok rahat olamadığınızı, eğer kendiniz gibi olduğunuzda karşı taraftan hoş olmayan tepkiler alacağınızı düşünüyorsanız ortada yanlış giden bir şeyler vardır. Yanlış insana aşık olduğunuzun bir diğer göstergesi ise benliğinizden ödün vermektir. Temelinde yatan asıl sebep ise partnerinizi hayal kırıklığına uğratmamayı istemek ve buna uygun hareketlerde bulunmaktır. Doğru aşkta bu tarz durumlara gerek kalmaz. Karşı tarafın yanında dilediğiniz gibi davranır ve özgür olursunuz. İçinizden geldiği gibi davranamayıp bir problem yaşıyorsanız sıkıntı var demektir.

8. Sizi Merak Etmiyorsa

Doğru aşk, kişinin karşısındakiyle ilgili gerçekleri merak etmesidir. Siz onunla ilgili her şeyi biliyorsunuz ama o bilmiyor ve bilmediği gibi merak edip sormuyorsa ilişkiniz çokta sağlıklı ilerlemiyordur. Tabi ki ilişkilerin kolay olduğunu söylemek doğru olmaz ama ilişkinizin sağlıklı ilerlemesi açısından bir şeylerin tek taraflı yapılmaması gerekir. Sonuçta birisi sizinle gerçek bir aşk yaşamak istiyorsa kendine düşeni yapıp, çaba göstermesi gerekir. Yanlış insana aşık olduğunuza işaret eden bir diğer önemli ipuçları ise partnerinizin sizinle ilgilenmekten ziyade sizi tanımaya meyli olmamasıdır. Bu ayrıntıyı da kendi akıbetinizin selameti için göz ardı etmemenizde fayda var.

9. Birlikte Az Vakit Geçiriyorsanız

Karşınızdaki kişinin size verebileceği en güzel hediye size ayıracağı zamandır. Olması gereken de budur aslında. Seven sevdiğine vakit ayırır. Sizin yanınızda olmak için çeşitli sebepleri önünüze serer ve beraber eğlenceli dakikalar geçirirsiniz. Partnerinizin sizinle bir şeyler yapmaya gönlünün olmadığını fark ettiyseniz bir sıkıntı var demektir. Burada bahsettiğimiz her dakika ayrılmamak, yapışık ikizler gibi dolanmak değildir. Her şeyin orantılısı makbuldür. Çeşitli etkenlerden ötürü birlikte vakit geçiremiyorsanız hayatınızdaki kişi doğru insan olmayabilir. Paylaşacak bir şeyiniz kalmamışsa zorlamanın da gereği yoktur.

10. İlişkinizde SSG Eksikliği Varsa

Yanlış İnsana Aşık Olduğunuza İşaret Eden İpuçları

Yanlış insana aşık olduğunuza işaret eden listemizdeki ipuçları sıralamasında sona geldik. İlişkinizin olmazsa olmazı en önemli üç kuralı S, S ve G. Yani sevgi, saygı ve güvendir. Belki size biraz klişe geldiğini düşünebilirsiniz ama bunların olmadığı bir ilişkiyi hayal edin. Geriye ne kalır? Hiçbir şey. Aşkından öleceğiniz kişiye güvenmiyorsanız, o da size aşık olduğu halde değerlerinize, bakış açınıza saygı duymuyorsa ve sevgisizlikten kendinizi yalnız hissediyorsanız maalesef ki yanlış insana aşıksınız. Partnerinizle zaman geçirdikten sonra olumsuz düşünceler içerisinde oluyorsanız, bu ilişkiyi değerlendirme zamanınız gelmiş demektir.

Eğer siz de içerikler üretmek isterseniz, ücretsiz içerik üreticiliği eğitimimizi tamamlayıp en sonda yer alan Kariyer İçin Başvur sekmesinden örnek bir içerik ile başvurunuzu bırakabilirsiniz.

Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
1
Beğen
Mutlu Mutlu
0
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
1
Üzgün
Olamaz Olamaz
1
Olamaz
Kızgın Kızgın
1
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
0
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!