Vücuttaki Benlerin Bulundukları Yere Göre Anlamları

4 dk okuma süresi


22
14 Paylaşım, 22 puan

İnsanoğlu var olduğu günden bu yana bu karmaşık yapıyı anlamak için çabalamış, çeşitli araştırmalar ve gözlemler yapmış. Kadim medeniyetlerden bugüne pek çok bilim insanı ve araştırmacıların yaptıkları gözlemler ve araştırmalar sonucu insanın psikolojik durumunun ve karakterinin bedenine yansıyan bazı işaretleri olduğu sonucuna varmışlar. İnsanın dış görünüşünden yola çıkarak karakteri hakkında bilgi sahibi olabileceği görüşünün anlatıldığı en önemli eserlerden biri de Erzurumlu İbrahim Hakkı’nın kaleme almış olduğu Marifetname adlı eserdir. Vücutta benlerin bulunduğu yere göre anlamlarının da anlatıldığı eserde insana dair çeşitli bilgiler de mevcuttur. Bu konu ile ilgili araştırma yapan arkeolog, sosyolog ve kriminologlar da insanın dış görünüşünden yola çıkarak kişiliği, yetenekleri, zayıf olduğu konular ve davranışsal eğilimleri hakkında oldukça yüksek olasılıklı tahminler yapılabileceğini söylemişlerdir. Vücuttaki benlerin bulundukları yere göre anlamları yazımızı sizler için hazırladık. Keyifli okumalar!

1. Seyahat Etmeyi Sever Misiniz?

Vücuttaki benlerin bulundukları yere göre anlamları

Yolculuğa çıkmayı yeni yerler keşfetmeyi seviyorsanız ve bulunduğunuz bir yerde çok uzun süre kalmaktan hoşlanmıyorsanız eğer bunun işareti çene bölgenizde bulunan ben olabilir. Çenesinde ben olan kişiler seyahat etmeyi ve yeni yerler görmeyi severler. Aynı zamanda çenesinde ben olan kişiler azimli ve çalışkan olurlar.

2. Araştırmacı Bir Yapıya Mı Sahipsiniz?

Vücuttaki benlerin bulundukları yere göre anlamları

Bazı kişiler meraklıdırlar ve bir konu hakkında araştırma yapmayı severler. Kişisel amaçlı olabileceği gibi profesyonel anlamda da araştırmacı olabilirler bir bilim insanı veya akademisyen olmak gibi . Bu yeteneğe sahip olup olamadığınızı öğrenmek için sağ veya sol elinizin küçük parmağının bittiği yeri kontrol etmelisiniz eğer bu bölümde ben varsa evet siz araştırmacı birisiniz.

3. Konsantrasyon Konusunda İyi Misiniz?

Vücuttaki benlerin bulundukları yere göre anlamları

Birçoğumuzun belki de sık yaşadığı bir sorun konsantrasyon güçlüğüdür. Okuduğumuz bir dergi veya gazeteyi aynı yeri defalarca okumamıza rağmen anlamadığımız durumlar olmuştur. Siz bu gibi bir sorun yaşamıyorsanız odaklanma konusunda başarılısınız demektir. Bu durumun açıklaması da şakaklarınızda bulunan benler olabilir. Şakak bölgenizde ben varsa odaklanma konusunda çok iyisiz demektir.

4. Ünlü Olacak Mısınız?

Vücuttaki Benlerin Bulundukları Yere Göre Anlamları

Her insan bilinmek ister. Yaptığı iş ile ilgili ya da karakter özellikleriyle ve takdir edilmek hepimizin hoşuna gider. Vücudumuzda bu konuyla ilgili de işaretler olabilir. Boyun bölgenizde karşıdan bakıldığında görülebilen özellikle boynun ön ve yan kısımlarında bulunan bir beniniz varsa bir gün mutlaka tanınan biri olacaksınız demektir. Meşhur olmak sadece televizyona çıkmak demek değildir. Unutmayın bu yaptığınız iş ile ilgili mesleki bir tanınırlık da olabilir. Gülse Birsel’in boynunda bulunan ben de bu durumu ispat eder nitelikte. Ünlü oyuncuların birçoğunun boynunda ben bulunur.

5. Ne Kadar Sevecen Birisiniz?

Sosyal psikologların yaptığı araştırmalar sonucu bazı fiziki özelliklere sahip kişilerin insanlar tarafından daha sevecen ve daha sıcakkanlı bulunduğunu göstermekte. Elmacık kemikleri daha belirgin olanlar diğer insanlar tarafından daha sıcakkanlı bulunmuş, bir de elmacık kemiği üzerinde veya yakın bir noktada bir ben varsa siz sevdiklerine bağlı, sıcakkanlı ve merhametli birisiniz demektir.Elmacık kemiği üzerinde ben olan kişiler iyi bir anne de olurlar.

6. Mutlu Bir Aileniz Olacak Mı?

Vücudumuzda bulunan benlerin anlamlarından yola çıkarak nasıl bir aileye sahip olacağımızda anlaşılabilir. Göbek deliğine yakın bir noktada beniniz varsa bu aile ve eş konusunda şanlı olduğunuzu gösterir. Çocuklarınız konusunda şanslı ocaksanız ve sizi seven bir eşiniz olacak. Mutlu bir yuvaya sahip olacaksınız demektir. Bu ben kırmızı renkli ise bu konuda şansınız yüksek demektir.

7. Sorumluluk Sahibi Misiniz?

Kendine güvenen insanlar dik duruşları ile hemen dikkatleri üzerlerine toplamayı başarırlar. Omuzları dik duran kişilerin güven veren bir duruşları vardır. Dikkatli bakılırsa sorumluluk sahibi ve güvenilir, çalışkan insanların genellikle omuzlarında bir veya birkaç tane ben bulunur.

8. Kaşında Ben Olanlar

Asi bir yapıları vardır. Genellikle aileleri ile sorun yaşayabilirler. Bulundukları ortamda haksız bir durumla karşılaşırlarsa ilk itiraz edenlerden olacaklardır. Çocuğunuzun kaşında iç kısmında ya da üzerine bir ben varsa, ona daha anlayışlı yaklaşmak doğru olacaktır. Bu sizi gereksiz tartışmalardan uzak tutabilir. Aynı zamanda kaş üzerinde bulunan benler para kazanma konusunda da şanslı olduğunuzu gösterir.

9. Yemek Konusunda Yetenekli Misiniz?

Pratik yemek tarifleri konusunda uzman mısınız? İyi yemek pişiren kişilerin genellikle ellerinde ben bulunur. Bu konu aynı zamanda el işleri ile ilgili konularda da yetenekli olduğunuzun bir işaretidir. Eğer iyi yemek yapan bir arkadaşınız varsa ellerini kontrol edebilirsiniz. Dikkatle bakarsanız ellerinde ben olduğunu görebilirsiniz. El işlerinde başarılı insanlarında ellerinde genellikle ben vardır.

10. Hayatta Ne Kadar Şanlısınız?

Vücuttaki benlerin bulundukları yere göre anlamları

Vücuttaki benlerin bulundukları yere göre anlamları yazımızın son maddesine geldik. Bazı kişiler doğuştan şanslı oluyor. Kulaklarında ben olan insanlar da bu şanslı kişilerden. Kulaklarında ben olanlar birçok konuda şanslı ve hayattan zevk almayı bilen kişilerdir. Düştükleri yerden kalkmayı ve yola devam etmeyi başarırlar. İnsanın kişiliğinin oluşmasında ailesinin,  büyüdüğü çevrenin, aldığı eğitimin etkisi olur. Bir kişinin sadece vücudundaki benlere ve dış görünüşüne bakarak hakkında bilgi sahibi olmak doğru olmaz. İnsanı her açıdan bütün olarak ele almak bilimin ışığında mantıkla açıklanabilecek doğru çalışma ve gözlemlerle incelemek, anlamaya çalışmak yararlı olacaktır. Benlerin kişiliğimiz ve yeteneklerimiz, zayıf noktalarımız hakkında bilgi sahibi olmamıza yardımcı işaretler olması tarih boyunca oluşan gözlem ve tecrübelerle elde edilen doğruluğu zaman içerisinde kabul edilmiş bilgilerdir. Bir insanı içinde bulunduğu koşullarla birlikte değerlendirmek bizleri daha sağlıklı sonuca ulaştırır. Bu bilgelerin fal olarak nitelendirilmesi de son derece yanlış ve yanıltıcıdır. Konu ile ilgili kaynaklar araştırılıp karşılaşma yapıldığında tutarlı bulunan bilgiler ışığında fikir sahibi olmak gerekir.


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
17
Beğen
Mutlu Mutlu
4
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
1
Üzgün
Olamaz Olamaz
1
Olamaz
Kızgın Kızgın
2
Kızgın
Komik Komik
1
Komik
İlginç İlginç
3
İlginç

Yorum bırak