Ürkütücü Kehanetleri İle Baba Vanga Efsanesi

2 dk okuma süresi


3
11 Paylaşım, 3 puan

Ünlü kahin Baba Vanga’yı tanımayan yoktur. Kendisi uzun bir dönem ülkesinde kahin olarak devlet memurluğu bile yaptı. Ölmüş olmasına rağmen günümüz için söylediği kehanetler gerçekleşmekte. dergiCE sizler için, Baba Vanga efsanesi ve ürkütücü kehanetleri üzerine detaylı bir araştırma yaptı. İşte ünlü kahin Baba Vanga hakkında merak edilenler…

1. Baba Vanga’nın Çocukluğu

Baba Vanga kehanetleri

Baba Vanga 1911 yılında Makedonya’da dünyaya geldi. Prematüre bebek olarak dünyaya gelen Vanga için doktorlar uzun bir ömür biçmedi fakat o çok çabuk iyileşti. Vanga’nın çocukluğu yoksulluk içerisinde geçti.

2. Gözlerini Nasıl Kaybetti?

Baba Vanga kehanetleri

Hayatını değiştirecek olay gözlerini kaybetmesi oldu. Rivayetlere göre bir kasırga çıktı ve Vanga’yı 2 km uzağa fırlattı. Vanga’yı bulduklarında gözleri kum ve toz ile kaplıydı. Birtakım operasyonlar geçirse de iyileşemedi. Bu olaydan sonra Vanga içine kapandı, sessizleşti.

3. Plöreziye Yakalandı Ama Ölmedi

Baba Vanga kehanetleri

Ailesi, Vanga’yı 1925 yılında Zemun kentinde bulunan körler okuluna götürdü. Orada üç yıl geçirdi. 1939 yılında plörezi hastalığına yakalandı. Doktorlar öleceğini söyledi fakat Vanga çabucak iyileşti.

4. Nasıl Kahin Oldu?

Baba Vanga kehanetleri

II. Dünya Savaşı’nın başladığı dönemlerde Vanga’nın yetenekleri ortaya çıkmaya başladı. İnsanların kaybettiği eşyaları buluyor ve hastalara şifalı otlar verip, onların iyileşmesini sağlıyordu.

5. Devletin Kahin Memuru Oldu

1967 yılında devlet Baba Vanga’nın kahinliğini meşrulaştırdı ve memur olarak işe aldı. Geleceği değiştiremiyordu ama geleceği görüyordu. Uzun yıllar önce olan olayları yaşamış gibi anlatıyordu.

6. Ünü Globalleşti!

Baba Vanga gerçekleşen kehanetleriyle bir fenomen haline geldi. 1941-1996 yıllarında ünü sınırları aştı. İnsanlar tarafından saygı gösterilen biriydi. Söylentilere göre ise 300 bin ile 1 milyon arasında insan ziyaretine geldi.

7. Adolf Hitler Ziyaretine Geldi

II. Dünya Savaşı devam ederken Nazi lider Adolf Hitler Vanga’yı ziyarete geldi. Hitler, Baba Vanga’nın savaşla ilgili görüşlerini öğrenmek istedi. Hatta Rus gizli servisi KGB’nin bile gelip Vanga’dan bilgi aldığı söylentiler arasında.

8. Vanga’nın Gerçekleşen Kehanetleri

Vanga, Prag’ın işgal edileceğini söyledi ve aynı yılın sonunda Sovyetler Prag’ı işgal etti. Ayrıca kahin, dünya tarihinde önemli bir lider olan Gandhi’nin eşi Indira Gandhi’nin suikaste kurban gideceğini hatta suikast gerçekleşirken üstünde bulunan kıyafetlerin renginin ne olduğunu yıllar öncesinden söyledi. Uzun yıllar konuşulan günümüzde etkisi devam eden 11 Eylül Olayları’nı, Pravda gazetesinde yıllar önce söyledi. 1992 yılında ABD başkanının bir siyahi olacağını söyledi.

9. Günümüz ve Gelecek İçin Neler Söyledi?

Vanga, Suriye’nin işgal edileceğini, Çin’in gelecekte dünyanın en güçlü ülkesi olacağını söyledi. Kapitalist devletlerin gücünün yok olacağını, ABD Başkanı Donald Trump’ın bir hastalığa yakalanarak öleceğini belirtti. 2043 yılında Müslümanların, Avrupa’nın hakimi olacağını söyledi. Yeni bir dinin ortaya çıkacağını, hayvanların yarı insan haline dönüşeceğini, zamanda yolculuk yapılacağını ve insanlığın ölümsüz olacağı gibi kehanetleri bulunmakta.

10. Baba Ölümü

Baba Vanga kehanetleri

Ürkütücü kehanetleri ve söyledikleriyle, tüm dünyaya damgasını vuran Baba Vanga, 11 Ağustos 1996 yılında meme kanserinden dolayı vefat etti. Cenazesine birçok ülkeden bürokratlar katıldı.


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
6
Beğen
Mutlu Mutlu
0
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
1
Üzgün
Olamaz Olamaz
3
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
1
Komik
İlginç İlginç
5
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!