Ülkemizdeki En Popüler Kadın Oyuncular

5 dk okuma süresi


6
198 Paylaşım, 6 puan

Herkes günlük hayatında dizi, film veya reklam filmi mutlaka izlemek durumunda kalıyor. İzlediklerimizi canlandıran kadın veya erkek oyuncuları kimi zaman çok beğeniyoruz ve gerçek yaşantılarını sosyal mecralardan takip ediyoruz. Genellikle takip ettiğimiz oyuncular canlandırdığı karakterden ötürü döneme damga vuran oyuncular olabiliyor. Peki ülkemizdeki kadın oyuncular arasından en popüler olan kişiler kim merak ediyorsanız, bu içerik tam da size göre… Hangi oyuncular top 10 listemizde gelin birlikte bakalım. Keyifli okumalar!

1. Hande Erçel

Ülkemizdeki En Popüler Kadın Oyuncular

Türk oyuncu ve model olan Hande Erçel 24 Kasım 1993 yılında Bandırma doğumludur. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde Geleneksel Türk Sanatları Bölümünü okumuştur. 2012 yılında Azerbaycan’da düzenlenmekte olan güzellik yarışmasında ikinci olmuştur. İlk defa 2012 yılında Tatar Ramazan dizisiyle ATV’de yardımcı oyuncu olarak ekranlara çıkmıştır. İlk başrol oyuncu deneyimini Haziran 2015’de Kanal D ekranlarında Güneşin Kızları dizisinde Selin Yılmaz Mertoğlu karakterini canlandırmasıyla olmuştur. 2020-2021 yıllarında çok sevilen Sen Çal Kapımı dizisinde Eda Yıldız karakteriyle izleyiciler çok sevmiş ve en popüler kadın oyuncular arasına girmiştir.

2. Demet Özdemir

Demet Özdemir, 26 Şubat 1992 Kocaeli doğumlu Türk dizi ve sinema oyuncudur. 16 yaşında hayatını dansçı olma yoluna çevirmiştir. Bengü’nün dans grubuna girmeyi başarmış 1 buçuk yıl grupta dans etmiştir. 2011-2013 yılları arasında Studio Oyuncuları’nda eğitimler alarak oyunculuk kariyerine adım atmıştır. 2012-2013 yıllarında Efes Kızları ile dans etmiştir. Dansçılık hayatının yanı sıra reklamlarda da yer almıştır. İlk başrol oyuncu deneyimini 2013 yılında yayımlanan Sana Bir Sır Vereceğim dizisinde Aylin rolüyle olmuştur. 2019-2021 yıllarında yayımlanan gerçek bir hayat hikâyesi anlatan romanından uyarlanan Doğduğun Ev Kaderindir dizisinde Zeynep karakteriyle izleyicileri kendisine hayran bırakmıştır.

3. Pınar Deniz

Ülkemizdeki En Popüler Kadın Oyuncular

Pınar Deniz, 10 Kasım 1993 yılında Adana’da doğmuştur. İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünde okumuş ancak okulunu bitirememiştir. İlk oyunculuk kariyeri 2014 yılında yayımlanan Sil Baştan dizisinde Evrim rolünü canlandırarak başlamıştır. Pınar Deniz, farklı dizi, film ve reklam filmlerinde rol almıştır. Ancak Netflix dizisi olan Aşk 101 dizisinde Burcu karakterini canlandırarak izleyiciler çok beğenilmiş ve geniş kitleler tarafından tanınmıştır. Pınar Deniz, Aşk 101 dizisinde rol arkadaşı Kaan Urgancıoğlu ile birlikte Eylül 2021’de yayımlanan Yargı dizisinde bir avukat rolünü canlandırmaktadır.

4. Ebru Şahin

Ebru Şahin, 18 Mayıs 1994 yılında İstanbul’da doğmuştur. İstanbul Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi’ni bitirdikten sonra oyunculuk eğitimi de almıştır. İlk oyunculuk kariyerine 2016 yılında rol aldığı Kan Parası filmiyle başlamıştır. Televizyon ekranlarına ilk kez yardımcı oyuncu olarak 2017 yılında yayımlanan Savaşçı dizisinde Didem karakterine canlandırmasıyla olmuştur. 2019-2021 yılları arasında yayımlanan Hercai dizisinde Reyyan Şadoğlu karakterini canlandırmıştır. Bu karakteri canlandırırken oyunculuğuyla herkes tarafından sevilen ve takip edilen oyuncu olmuştur. Ekim 2021 yılında ATV’de yayımlanacak olan Destan dizisinde Akkız karakterini canlandıracaktır.

5. Özge Gürel

Ülkemizdeki En Popüler Kadın Oyuncular

Özge Gürel, 5 Şubat 1987’de İstanbul’da doğmuştur. Beykent Üniversitesi Uluslararası Ticaret Bölümünü okurken bırakma kararı almıştır. Oyunculuk eğitimi almaya başladı sonra da oyunculuk yönetimi eğitimi almıştır. İlk kez yardımcı oyuncu olarak 2014 yılında vizyona Bizum Hoca filminde Kardelen karakteriyle oyunculuk kariyeri başlamıştır. 2010-2011 yılları arasında yayımlanan Kızım Nerede dizisinde Zeynep karakteriyle başrol oyuncu olmuştur. Oyunculuğunun yanı sıra birçok reklam filmlerinde yer alan oyuncu herkes tarafından sevilerek takip edilmektedir. Tek oyunculuğu ile sevilmiyor aynı zamanda sesi de güzel olan oyuncunun birçok şarkısı ve albümü de çıkmıştır.

6. Ece Yaşar

Ece Yaşar, 17 Haziran 1994 yılında Ankara’da doğmuştur. Oyunculuk bölümünden mezun olmuştur. Oyunculuk kariyeri Star Tv’de 2015-2016 yılları arasında yayımlanan Kara Sevda dizinde Eda karakterini canlandırarak başlamıştır. 2015 yılında başladığı film ve dizilerde oyunculuk hayatının yanı sıra yönetmen asistanlığı ve reklam filmlerinde seslendirme de yapmaktadır. 2017-2018 yılında yayımlanan Çukur dizisinde Karaca Koçovalı karakteriyle izleyiciler tarafından çok sevilmiştir. Çukur dizisinde canlandırdığı karakterden sonra ülkemizdeki en çok takip edilen ve popüler kadın oyuncular arasında yer almaya başlamıştır.

7. Birce Akalay

Ülkemizdeki En Popüler Kadın Oyuncular

Birce Akalay, 19 Haziran 1984 yılında İstanbul’da doğmuştur. Pera Güzel Sanatlar Lisesi Tiyatro bölümü mezunudur. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tiyatro Eleştirmenliği ve Dramaturji bölümünü kazanmış 3. sınıftayken bölümünü değiştirmeyi düşünmüştür. Haliç Üniversitesi Konservatuar Tiyatro bölümünü kazandı ve eğitimini bu alanda tamamladı. 2004 yılında Miss Turkey yarışmasın da 3. seçilerek Türkiye’yi Miss Eutope’de temsil etmiştir. 2007 yılında yayımlanan Kader dizisinde Lamia karakteriyle ilk başrol oyunculuk deneyimini yaşamıştır. Birçok farklı dizi ve filmler de oyunculuk yapmıştır. Birce Akalay Türk oyuncu Haliç Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır.

8. Hazal Subaşı

Hazal Subaşı, Mayıs 1995 yılında İzmir’de doğmuştur. İzmir Ekonomi Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünü okumuştur. 2015 yılında Miss Turkey yarışmasında 3. olduktan sonra oyuncu olmaya karar vermiş ve oyunculuk eğitimleri almaya başlamıştır. Miss Supranational yarışmasına katılan ilk Türk yarışmacıdır. 2016-2018 yıllarında yayımlanan Adını Sen Koy dizisinde Zehra Kaya Kervancıoğlu karakterini canlandırarak kariyerine başlangıcını yapmıştır. Birçok televizyon dizisinde ve dijital platformlardaki dizilerde oynamıştır. Herkes tarafından ülkemizdeki en çok takip edilen ve en popüler kadın oyuncular listemizde yer almaktadır.

9. Elçin Sangu

Elçin Sangu, 13 Ağustos 1986 yılında İzmir’de doğmuştur. Mersin Üniversitesi Opera bölümünü okumuştur. Sahne Tozu Tiyatrosu’nda oyunculuk eğitimi aldıktan sonra kariyerini oyuncu sürdürmeye başlamıştır. 2005 yılında Miss Turkey güzellik yarışmasına katılmıştır. İlk olarak 2011 yılında Öyle Bir Geçer Zaman Ki dizisinde Jale karakterini canlandırarak tanınmıştır. Farklı dizi ve filmlerde oyunculuk yaparak kariyerinde güzel yerlere gelmiştir. İzleyiciler Sangu’yu 2015-2017 yılında yayımlanan Kiralık Aşk dizisinde Defne Topal İplikçi karakterini canlandırırken çok sevmiştir. Sangu, o yıllarda ikinci en popüler Türk kadın oyuncu olarak seçilmişti. 2016 yılından beri popülerlik listesinden hala düşmemiştir.

10. Esra Bilgiç

Ülkemizdeki En Popüler Kadın Oyuncular

Esra Bilgiç, 14 Ekim 1992 yılında Ankara’da doğmuştur. Önce Hacettepe Üniversitesi’nde Arkeoloji bölümünü okumuştur. Daha sonrasında Bilkent Üniversitesi’nde Uluslararası İlişkiler bölümünü okumaya başlamıştır. Oyunculuk kariyeri 2014-2018 arasında 5 sezon yayımlanan TRT’nin başarılı dizisi Diriliş Ertuğrul’da Halime Hatun karakterini canlandırmakla başlamıştır. Esra Bilgiç’le ilgili dikkat çekilen konu da oynadığı dizi ve filmlerde sadece başrol oyuncu olarak oynadığıdır. 2021 yılında yayında olan Kanunsuz Topraklar dizisinde Gülfem karakterini canlandırmaktadır. Ülkemizdeki kariyerini çok güzel yerlere taşıyarak en popüler kadın oyuncular arasına girmeyi başarmıştır.


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
4
Beğen
Mutlu Mutlu
2
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
3
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
2
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
1
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!