Ülkemizde En Çok İzlenen 10 Yabancı Dizi

2 dk okuma süresi


3
11 Paylaşım, 3 puan

Son dönemlerde insanlar yabancı dizileri daha çok izler oldu. Türkiye’de geniş kitlelere ulaşan platformlar yaygınlaştı. Koca bir yıl boyunca en çok o dizileri izledik, yeni bölümleri merakla bekledik. Hatta spoiler görmemek için sosyal medyaya bile bakmadık! Ülkemizde en çok izlenen 10 yabancı dizi neymiş, gelin birlikte inceleyelim. Şimdiden iyi seyirler!

1. You Me Her 

Ülkemizde En Çok İzlenen 10 Yabancı Dizi

2016 yılında yayın hayatına başlayan You Me Her dizisi ülkemizde oldukça beğenildi. Dizi, sinema tarihinin ilk “Polromantik Komedi” dizisi olarak biliniyor. ABD – Kanada ortak yapımı olan dizi Emma ve Jack çiftinin ilginç evliliğini konu ediniyor. Monoton giden evlilikte Jack eskort Izzy ile tanışır. Karısı bu duruma başta çok kızar ama o da Izzy’e karşı ilgi duymaya başlar. Karı koca aynı kadına aşık olmuştur ve çeşitli planlar yaparlar.

2. Friends From College

2017 yılında yayına başlayan dizi komedi türünde en çok izlenen dizilerden biri oldu. Dizi Harvard Üniversitesi’ni birlikte okumuş olan arkadaş grubunun karışık ilişkilerini ele alıyor. 40’lı yaşlarında olan bu arkadaşlar hayatlarında başarılar kazanmışlar veya başarısızlıklarının farkına varıyorlar. Bu arkadaş grubu geçmişteki ilişkilerini özler hale gelir. Eski dostların bir araya gelmesini konu edinen dizi farklı yaşamlarını bizlere sunuyor.

3. Marvel’s Iron Fist

Ülkemizde En Çok İzlenen 10 Yabancı Dizi

Orijinal olarak çizgi roman üreticilerinden Marvel Comics’in romanı olan daha sonra dizi olarak karşımıza çıkan Iron Fist, dizi yapımcısı Netflix tarafından sevenleriyle buluştu. Ülkemizde en çok izlenen Netflix yapımlarından olan bu dizi için 10 üzerinden 10 yıldız bir yabancı aksiyon dizisi diyebiliriz. Danny Rand, özel yeteneklerle donatılmış biridir. Dizide uzun yıllar ortalarda görünmeyen kahramanın şehre geri dönüşünü ve mücadelesi anlatılıyor.

4. Dark

Olay örgüsüyle kafaları yakan diziyi ülkece çok sevdik. Alman yapımı olan ve Netflix’in en çok yapımlarından olan Dark, radyoaktif sızıntının gerçekleşmesiyle birlikte geçmiş ve geleceğin keşmekeşinde kaybolan çocukların hikayesini anlatıyor.

5. Glow

Ülkemizde En Çok İzlenen 10 Yabancı Dizi

Güçlü kadınların hikayesinin anlatıldığı dizi ülkemizde en çok izlenen yapımlar arasına girdi. Dizi, 1980’li yıllarda yayınlanan kadın güreş şovundan esinlenilerek senaryolaştırıldı. Hayat içerisinde daha fazla alan bulabilmek için çabalayan kadınların birer güreşçi olma hikayesi oldukça sevildi.

6. Narcos

Amerikan suç ve aksiyon dizisi olan dizi 2015 yılında Netflix’de yayın hayatına başladı,dizi ülkemizde en çok izlenen Netflix yapımlarından biri oldu. NarcosKolombiya’nın dünyaca uyuşturucu baronu Pablo Escobar’ın hayatını konu ediniyor.

7. Shameless

Ülkemizde En Çok İzlenen 10 Yabancı Dizi

Kuşkusuz son yılların en sevilen dizisi olan Shameless ülkemizde de oldukça sevildi. Bir dönem Hazal Kaya ve Burak Deniz’in başrollerini üstlendiği Bizim Hikaye dizisi Shameless dizisinden uyarlandı. Dizi alkolik bir baba ve 6 çocuğun maceraları konu ediniyor.

8. La Casa De Papel

Geçtiğimiz günlerde 4. sezonunun yayın tarihini duyuran dizi ülkemizde heyecanla takip ediliyor. Üstün zekalı bir suç dehasının soygun planını gerçekleştirmek üzere kendisi gibi becerikli hırsızları bir araya getirdiği grupla birlikte polisi zekice yönlendirmesi hikayesini anlatan dizi 2020 Nisan tarihinde yeni sezonla seyirciyle buluşacak.

9. Atypical

Atypical dizisi 2017 yılında Netflix’de yayınlanmaya başladı ve Türkiye’de en çok izlenen diziler arasına girdi. Dizi 18 yaşındaki otizmli bir gencin sosyalleşme çabasını anlatıyor. Farkındalığı arttıran dizi oldukça sevildi.

10. Santa Clarita Diet

Ülkemizde En Çok İzlenen 10 Yabancı Dizi

Santa Clarita Diet komedi korku tarzında bir yapım. Sheila Hammond, yaşayan bir ölüdür. Hammond, ölü fakat hiçbir şey hissetmeyen biridir. Kadının suç ortağı yaşayan kocası Joel Hammond’dır. Artık Hammond ailesi için en önemli amaç, ölümü hak eden insanları bulup öldürmek ve bu sayede Sheila’ya yemek bulmaktır.

Eğer siz de içerikler üretmek isterseniz, ücretsiz içerik üreticiliği eğitimimizi tamamlayıp en sonda yer alan Kariyer İçin Başvur sekmesinden örnek bir içerik ile başvurunuzu bırakabilirsiniz.

Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
2
Beğen
Mutlu Mutlu
2
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
2
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
1
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
0
Komik
İlginç İlginç
0
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!