Türkiye’nin En Büyük Eğlence Parkları

3 dk okuma süresi


11
12 Paylaşım, 11 puan

Bazen öyle zaman oluyor ki, her zamankinden daha fazla rahatlamak ve eğlenme ihtiyacı duyuyoruz. 4 mevsimin yaşandığı güzel ülkemizde, pek çok aktivite yapabileceğiniz noktalar bulunmakta. Sizlere tatil için tercih edebileceğiniz, adrenalini eğlenceyle buluşturan Türkiye’nin en büyük eğlence parkları listesini derledik. Global çapta standartlara uygun, Dünya’nın en iyi eğlence parkları yazımızı da inceleyebilirsiniz. Hep birlikte eğlenceye ne dersiniz?

1. İsfanbul Tema Park (İstanbul)

En Büyük Eğlence Parkları

Eski adıyla Vialand, şimdiki adıyla İsfanbul, Türkiye’de inşa edilmiş ilk temalı parktır. Ailelere, çocuklara ve adrenalin seven gençlere özel çeşitli aktiviteler sunmakta. 20’den fazla ünite bulunduran İsfanbul Parkı, Nefeskesen, Çılgın Nehir, Viking, Fatih’in Rüyası, Adalet Kulesi gibi ünitelere sahip. Belirli tarihlerde ünlü şarkıcılar da konserler vermekteler. 2013 yılında açılan İsfanbul, 600 bin m² araziye kurulmuş bir eğlence merkezidir. 200 bin m² alanında tema park, 100 bin m² alanında gösteri merkezi, 350 bin m² alanında AVM, 110 bin m² alanında kiralık alanlar ve 8000 araçlık otopark yer alıyor. Giriş ücreti 85 TL olup, 0-3 yaş arasındaki bebeklere ücretsizdir. Sınırsız giriş için yıllık bilet fiyatı ise 199 TL’dir.

Adres: Yeşilpınar Mah, Şht. Metin Kaya Sk. No:11, Eyüp/İstanbul

2. Viaport (İstanbul)

En Büyük Eğlence Parkları

Ailecek eğlenebilecek Viaport Lunaparkı, Go kart, Bowling, Ahtapot, Family Coaster, Gondol, Tren ve çarpışan araba ünitelerine sahip bir eğlence lunaparkıdır. Alışveriş Merkezi bulunan Viaport’ta ayrıca alışveriş yapabilirsiniz. Ücretler, ünitelere göre değişmekte olup, çoğunlukla 5 ile 15 TL arasındadır.

Adres: Yenişehir Mahallesi, Dedepaşa Blv. No:19, Pendik/İstanbul

3. Moipark (İstanbul)

En Büyük Eğlence Parkları

Moipark, Türkiye’nin ilk ve en büyük kapalı tema parkıdır. 12.000 m²lik alanda 2 kattan oluşmakta, içinde Mall of Istanbul AVM’sini barındırmaktadır. 25’den fazla eğlence ünitesi olan Moipark, Apaçi, Dehşet Oteli, Araf, Malabadi, Çılgın Mekik, Yer Çekimi Sıfır, Hürkuş gibi ünitelere sahip. Moipark’a giriş ücreti olmamakla birlikte, her oyunun kredisi farklı ücret göstermektedir. Moi Fun Card alarak, kredi yüklemeniz gerekmektedir.

Adres: Süleyman Demirel Blv, Mahmutbey, Başakşehir/İstanbul

4. Wonderland Eurasia (Ankara)

En Büyük Eğlence Parkları

Türkiye’nin en büyük tema parkı olan Wonderland (Ankapark), kullanım alanları ve eğlence üniteleri açısından Avrupa’nın da en büyük tematik parkları arasındadır. Zaman zaman konserler düzenlenmektedir. 2 binden fazla eğlence ünitesi bulunmaktadır. Dünya standartlarına uygun, bilim, tarih ve eğlence olmak üzere üçü bir arada yer alan bir park. Toplam 1300000 m² alandan 2 bin m² bölümü eğlence ünitesi yer alıyor. Mayıs 2019 itibariyle giriş ücreti 25 TL.

Adres: Gazi Mahallesi, Fatih Sultan Mehmet Blv, Yenimahalle/Ankara

5. Gençlik Parkı (Ankara)

En Büyük Eğlence Parkları

Başkent Ankara’nın göbeğinde 1943’te açılan Gençlik Parkı, yıllardır hizmet vermeye devam ediyor. 25.000 m² alanda; Kamikaze, Gondol, Korku tüneli, Galaxy, Gokart, Crazy Dance, Çarpışan araba gibi eğlence ünitelerine sahip ikonik bir lunapark. Ücret olarak ünitelere göre fiyatlar değişmektedir.

Adres: Doğanbey, Talatpaşa Blv, No:38, Altındağ/Ankara

6. Macera Parkı (İzmir)

Macera Park

İçinde ip parkuru, zipline hattı, tırmanma duvarı ve eğitim ofisi bulunan bir eğlence merkezidir. Ayrıca tırmanma duvarı gibi farklı parkurlar bulunmakta. Kafeterya, seyir terasları, piknik alanı ve küçük çocuk oyun parkları da yer almaktadır. Belediyeye ait olduğu için ücretsiz otopark bulunmakta. 30.000 m² bir alana sahip Macera Parkında, Zipline aktivitesi için 25 TL’lik bir ücret vermeniz gerekiyor.

Adres: Atatürk Mahallesi, 919. Sk. No:146, Bornova/İzmir

7. The Land Of Legends Tema Park (Antalya)

The Land Of Legends Tema Park

2016 yılında açılan LOL Park, içinde otel ve aqua park barındıran bir tematik parktır. Adrenalin ve hız tutkunları için Hyper Coaster treni, sinema severler için 5D sinema bulunmakta. Aynı zamanda, penguenler, beyaz balina, köpek balığı, yunuslarla tanışma gibi çeşitli aktiviteler yapabiliyorsunuz. Tatil için tercih edilebilecek bir yer.

Adres: Kadriye Mah. Atatürk Cad. No:1, D:No 515, Serik/Antalya

8. Park Lunasan (Kocaeli)

Park Lunasan

Kocaeli Fuar Merkezi’nde yer alan Park Lunasan, 40 metre yüksekliğe çıkan ve 360 derecelik takla atan rollercoaster, Mega Disco, Ahtapot ve Perili Köşk gibi dikkat çekici eğlenceli ünitelere sahip. Ücret sistemi, kartlı olup, aktiviteye göre değişmektedir. Aynı zamanda 14.000 m² alanda dönem dönem konserler verilmekte. 1974’ten beri devam ettiği için top 10 listemizde yer aldı.

Adres: Karabaş Mah, Hurma Sk. No:1, İzmit/Kocaeli

9. PodyumPark (Bursa)

PodyumPark

2015 yılında açılan PodyumPark, 85.000 m² alanda lunapark, aqua park, tenis kordu, ekolojik gölet, çocuk oyun alanları, spor kompleksi, kafe, restoran, mağaza ve sinema salonları ile öne çıkan bir eğlence merkezidir.

Adres: Cumhuriyet Mah. Nilüfer Hatun Cad. No:114 Nilüfer/Bursa

10. Kentpark (Eskişehir)

En Büyük Eğlence Parkları

Toplam 300.000 m² alana sahip Kentpark, at binme, yapay plajda yüzme, yürüyüş ve spor yapma gibi aktiviteler için ailecek gezilebilecek güzel bir park. Öğrenci şehri Eskişehir’de yer alan Kentpark’taki yapay plaja giriş ücreti 15 TL olup, yürüyüş alanı içerisinde büfeler, hatta hediyelik eşya satışı yapılan çeşitli noktalar mevcut. Türkiye’nin ilk yapay plajı olması sebebiyle Kentpark Eğlence Parkları listemizde yerini aldı.

Adres: Şeker Mah, Sivrihisar-2 Cad, Eskişehir


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
13
Beğen
Mutlu Mutlu
15
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
17
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
2
Üzgün
Olamaz Olamaz
1
Olamaz
Kızgın Kızgın
1
Kızgın
Komik Komik
7
Komik
İlginç İlginç
3
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!