Türkiye’nin Dört Bir Yanından En Keyifli Festivaller

3 dk okuma süresi


6
19 Paylaşım, 6 puan

Son yıllarda Türkiye’de, özellikle gençlerin rağbet gösterdiği renkli festivaller düzenlenmektedir. Katılım oranı giderek artan bu festivallerde müzik, yeme-içme, eğlence, kültür vb. çeşitli organizasyonlar yer almaktadır. Yaş, cinsiyet, kültür ve ilgi alanına göre dağılımı farklı olan bu etkinliklerde, herkese hitap eden ve kendine uygun bir şeyler bulabileceği, zamanının tadını çıkartacakları bir alan vardır. Bizde sizler için ülkemizde gerçekleşen en keyifli festivaller listesi hazırladık. Hep birlikte listemize göz atıp, gitmek istediğimiz festivalleri notlarınız arasına ekleyebilirsiniz.

1. Erikli Rock Fest

En Keyifli Festivaller

Erikli Rock Fest, her yıl Temmuz ayında Erikli Sahil Keşan / Edirne de düzenlenen bu festivalin en büyük özelliği gündüz ve gece etkinlikleri ile birlikte kamp alanlı en büyük müzik ve eğlence festivallerinden biri olmasıdır. Gençlerin doyasıya eğlendiği bu müzik şölenine her yıl katılım giderek daha da artmaktadır.

2. Big Burn İstanbul

En Keyifli Festivaller

Elektronik müzik severlerinin akın ettiği Big Burn İstanbul Festivali, Türkiye’nin en yeni ve en büyük kamplı elektronik müzik festivalleri arasında yer almaktadır.

3. İstanbul Coffee Festivali

Kahve severlerin adeta akın ettiği bu festivalde, birbirinden farklı bir çok kahve çeşidini bulup tadına bakabilirsiniz. İstanbul Coffee Festivali her yıl Eylül ayında İstanbul da gerçekleştirilmektedir.

4. Bozcaada Yerel Tatlar Festivali

En Keyifli Festivaller

Eşsiz doğal güzellikleriyle ünlenen Bozcaada’nın kendine has yerel lezzetlerini tanıtmayı hedefleyen “Bozcaada Uluslararası Yerel Tatlar Festivali” her yıl Eylül ayında düzenlenmektedir. Damak zevkinize uygun farklı pek çok lezzeti deneyimlemek istiyorsanız, mutlaka gidilmesi gereken bir festivaldir.

5. Eskişehir Teknoloji Festivali

En Keyifli Festivaller

Teknolojiyi sıkı takip edenlerin tercih ettiği en keyifli festivaller arasında Eskişehir Teknoloji Festivali, başta gelmektedir. Her yıl Eylül ayında Eskişehir de düzenlenmektedir.

6. Adana Portakal Çiçeği Festivali

En Keyifli Festivaller

Her yıl Nisan ayında yerli ve yabancı turistlerin en çok tercih ettiği festivallerden biri olan Adana Portakal Çiçeği Festivali, renkli kostümlerin giyildiği çok renkli ve eğlenceli anların yaşandığı sokak karnavalıdır. Bu festival Türkiye’nin ilk karnavalı olma özelliğine sahiptir. Sloganı ise “Nisan’da Adana’da”dır.

7. Alaçatı Ot Festivali

En çok ilgi gören festivallerin başında yer alan ve her yıl Nisan ayının ilk haftasında gerçekleştirilen Alaçatı Ot Festivali, bölgede yetişen yöresel otlardan yapılan yemeklerin sergilendiği bir etkinliktir. Ülkenin dört bir yanından bu festivale katılım her geçen gün daha da artmaktadır. Farklı lezzetleri denemek isteyenlerin mutlaka gidip görmesi gereken çok keyifli bir festivaldir.

8. Rize Çay Ve Turizm Festivali

Karadeniz Bölgesine has bir etkinlik olan ve Rize çayının tanıtımına katkı sağlanması için Turizm’e canlılık kazandırılması amacıyla Rize Çay ve Turizm Festivali düzenlenmektedir. Çay Festivali, hem ekonomik hem de şehri ön plana çıkaran faaliyetler içermektedir. Karadeniz’in eşsiz doğal güzelliklerini ve kültürünü merak edenlerin mutlaka tercih etmesi gereken bir festivaldir.

9. Tatvan Doğu Anadolu Kültür ve Sanat Festivali

Tatvan Belediyesi tarafından organize edilen festival, Van Gölü sahilindeki fuar alanında gerçekleştirilmektedir. Doğu Anadolu kültürünün tanıtıldığı bu festival ile doğu kültürüne ait yöresel yemeklerden ve o yöreye özgü etnik desenlerden tanıtımlar sunulmaktadır.

10. Uluslararası Antalya Film Festivali

En Keyifli Festivaller

Eski adı Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali olan Uluslararası Antalya Film Festivali, Türkiye’de düzenlenen en önemli film festivallerinden biridir. Ortalama 40 farklı ülkeden aktör ve yönetmenlerin katıldığı bu festival, 100’ü aşkın filmi izleyiciler ile buluşturmaktadır. Ayrıca 130’dan fazla yan etkinlikler düzenlenmektedir. Bu festivalin büyük ödülü ise Altın Portakaldır. Yalnızca Türkiye’de değil, tüm dünyada adını duyuran festival, hem Antalya şehrinin tanıtımı hem de sinemacıların teşvik edilmesi açısından büyük önem taşıyor. Festivale katılan ve dereceye giren filmlere para ödülü veriliyor. Sinema severlerin yakından takip ettiği bu festivale ülkemizden ve dünyadan bir çok turist akın etmektedir.


Yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
5
Beğen
Mutlu Mutlu
5
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
5
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Olamaz Olamaz
1
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
2
Komik
İlginç İlginç
0
İlginç
Lütfen üye girişi yapın!