Türkiye’de En Çok Tercih Edilen Kahve Evleri

7 dk okuma süresi

Starbucks Dünyası
Hesap Oluştur

37
12 Paylaşım, 37 puan

Biz Türklerin bir numaralı içeceği her zaman çay olmuş olsa da kahve de son 20 yılda çayla yarışır hale gelmiştir. Yabancı kahve evlerinin ülkemize girmesi ile yerli kahve evlerinin de sayısı artmış ve kahve evleri hatırı sayılır bir yükselme yaşamıştır. Franchise adı verilen kahve zincirleri, erişimlerinin kolay olması ve şık ambiyansları ile uğrak buluşma noktası olmaya başlamıştır. Kahve evleri güne şahane başlamayı sağlayan, kokusuyla baş döndüren, kahve keyfi yaşamak isteyen herkesin uğrak noktası olmuştur. Kafein severlerin vazgeçemediği günlük rutin haline gelmiştir. Vücudu zinde tutacak kafeinin yanında serotonin bombası tatlı hizmeti olan bu kahve zincirlerini sizler için derledik. İşte Türkiye’de en çok tercih edilen, popüler kahve evleri…

1. Starbucks

Türkiye’de En Çok Tercih Edilen Kahve Evleri

Starbucks 1971 yılında Seattle’da tarihi Pike Place Çarşısı’nda küçük bir kahve dükkanı olarak açılmıştır. 1981 yılında şu an ki yönetim kurulu başkanı Howard Schultz’ın ilk kez Starbucks’a gelmesi ve kahvelerin lezzetinden etkilenmesi ile şirket haline gelmiştir. Ülkemizde de çok sevilen Starbucks, Avrupa ülkelerinde çok tercih edilmese de dünyanın en büyük kahve şirketi unvanını korumaktadır. Starbucks mevsime ve döneme uygun, farklı lezzetleri sıcak ya da soğuk olarak hazırlamaktadır. Sadece kahve değil meyve aromalı çaylarıyla da gönlümüzü fethetmiştir. Starbucks, ülkemizde 500’den fazla bayisiyle her geçen gün büyümeye devam etmektedir. Dünya çapında duyulan tatlı tarifleriyle birçok ödül almış olan Starbucks, tatlı menüsüne farklı tarifler ekleyerek bizi mest etmeye devam ediyor.

2. Caribou

Benzersiz bir kahve deneyimi yaşamanıza olanak sağlayan Caribou, dünyanın en büyük kahve şirketleri arasında yer almaktadır. 2011 yılında Türkiye pazarında ilk bayisini İstanbul Caddebostan’da açmıştır. Ülkemizde 50 adet bayiye sahiptir. Gerek sıcak gerek soğuk kahve lezzetlerine ek olarak aromalı çayları ile meraklılarının vazgeçemediği bir kahve evidir. Dayanılmaz lezzetteki tatlılarına hayır demek imkansız olan Caribou, sağlıklı sandviçleri ve glutensiz tatlıları ile diyet yapanlara da hitap ediyor. Kuveytli Al Sayer Ailesi ve Yıldız Holding’in ortaklığını yaptığı Caribou, Amerika’nın en büyük ikinci kahve zinciri unvanına sahiptir. Türkiye’de de en çok tercih edilen kahve evleri listesinde yer alan Caribou, ülkemizde vazgeçilmez lezzetlerin tadına varmamızı sağlıyor.

3. Kahve Dünyası

Türkiye’de En Çok Tercih Edilen Kahve Evleri

İstanbul Eminönü’nde ilk mağazasını 2004 yılında açan Kahve Dünyası ülkemizin en popüler yerel kahve zinciridir. Şahane kahve kokusuyla başınızı döndüren Kahve Dünyası, lezzetli çikolatalar, fit lezzetler ve dayanılmaz unlu mamullere sahiptir. Menüsüyle ülkemizde sevilen bir buluşma noktası olmuştur. Dünyaca ünlü kahve lezzetlerini deneyebileceğiniz Kahve Dünyası, sert ya da yumuşak içimli birçok kahve hizmeti vermektedir. Türkiye’de birçok şehirde bayisi olan Kahve Dünyası, 2011 yılında Londra’da açtığı bayisi ile yurt dışı pazarına açılmıştır. Lezzetli kahveleri ile çok tercih edilen Kahve Dünyası, Türkiye’de ve Londra’da açtığı bayilerinden sonra Romanya, Kuveyt ve Suudi Arabistan’da kahve evleri açmıştır. Dünya çapında 200’den fazla mağazaya sahip Kahve Dünyası’nda tadacağınız tüm lezzetlerin üretimini bizzat kendisi üstlenmiştir.

4. EspressoLab

Kendi kavurduğu kahve çekirdekleriyle hizmet veren EspressoLab, 2014 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde ilk bayisini açmıştır. Araştırmalara göre iklim değişikliğinin nedeniyle 2050 yılında kahve üretiminin %50 oranında azalacağı düşünülmektedir. EspressoLab bunu önlemek adına “Responsible Together” hareketiyle sürdürülebilir kahve projesini başlatan şirket olmuştur. Tüm kahve sektörünün bu harekete katılmasını sağlayan EspressoLab, “Future Generation Coffee” ile kahve üretim probleminin önüne geçmeyi hedeflemiştir. Türkiye’de yenilikçi kahve evleri öncüsü olan EspressoLab 68 bayiye sahiptir. En sevilen lezzetleri ve çok tercih edilen kahvelerine ek olarak Workshop hizmeti de vermektedir. Birçok ülkede hizmetine devam eden şirket, yeni nesil demleme yöntemleri ile yoğun kahve deneyimi yaşamaya imkan sağlıyor.

5. Arabica Coffee House

Türkiye’de En Çok Tercih Edilen Kahve Evleri

45 bayisiyle ülkemizde üçüncü dalga kahve akımının öncüsü olan Arabica Coffee House, 2014 yılında Ankara merkezli olarak kurulmuştur. “Fark Yarat Öncü Ol” sloganı ve “İyi Kahve” vurgusuyla butik kahve anlayışından ve lezzetinden ödün vermeden sektörde ilerlemiştir. Arabica Coffee House, Ankara’dan sonra Türkiye’nin de sevilen kahve şirketi olmuştur. En çok tercih edilen butik kahve evleri ile Türkiye’de yükselmeye devam eden Arabica Coffee House; ülkemizde 15 farklı şehirde hizmet vermektedir. Dünya kahvelerine ek olarak lezzetli tatlılarıyla da ses getiren Arabica Coffee House, kahve tüketmeyen insanları bile kendine çekiyor. Geleneksel, spesiyal, klasik ve buzlu kahve çeşitleriyle ülkemizde çok sevilen kahve zinciri olan Arabica Coffee House her geçen gün büyümeye devam ediyor.

6. Kahve Diyarı

Ekonomi dergileri tarafından “Türkiye’de yılın en güvenilir ve bilinen yerli zincir markası” seçilen Kahve Diyarı 2005 yılında kurulmuştur. Kalitesinden ödün vermeyen şirket, 48 ilde 120 farklı bayiyle ülkemizin dört bir yanından misafir ağırlıyor. Menüsünde 50 tane farklı kahve içeren Kahve Diyarı lezzetli yemekleriyle de kafe ortamı yaratmaktadır. 60 farklı yemek ve 20 farklı tatlı içeren zengin menüsü her yaştan kişiye hitap etmektedir. Çocuk menüsü ve sağlıklı yemekleriyle küçük misafirlerinin de gönlünü fetheden Kahve Diyarı, memnuniyetinizi kendine misyon edinmiştir. En çok tercih edilen lezzetlerini tesisinde üreterek Türkiye’de bulunan kahve evleri ve zincirlerine doğrudan ulaştırıyor. Doğallıktan ve lezzetten vazgeçmeyen Kahve Diyarı, kahve dışında 78 farklı içecek hizmetiyle de sevilen kafeler içinde çoktan yerini aldı.

7. Gloria Jean’s Coffee

Gloria Jean Kvetco’nun 1979 yılında hediyelik eşya dükkanı satın alması ile Chicago’da gurme kahve dükkanı olarak hizmete başlayan Gloria Jean’s Coffee, birkaç yıl içinde 11 mağazaya ulaşmıştır. Bize bu dayanılmaz lezzetleri sunan şirket 1986 yılında franchise vermeye başlamıştır. Mükemmel bir kahve gurmesi Gloria Jean Kvetco sayesinde 1991 yılında “Yılın Girişimci Şirketi” ödülü almıştır. Gloria Jean’s Coffee, kısa sürede Kuzey Amerika’nın en büyük kahve zinciri haline gelmiştir. 1999 yılında İstanbul Mydonose Showland’de açılan bayisi ile Türkiye pazarına giriş yapan Gloria Jean’s Coffee, günümüzde 27 farklı ilde bayiye ulaşmıştır. Ülkemizde 53 bayisiyle kusursuz hizmet vermeye ve her geçen gün büyümeye devam etmektedir. Gloria Jean’s Coffee, kahve ve tatlı hizmetlerine ek olarak sevdiklerinize hediyelik eşya alabileceğiniz bir köşeye de sahiptir.

8. CoffeeMania

Türkiye’de En Çok Tercih Edilen Kahve Evleri

30 yıllık kahve kavurma tecrübesinin ardından 2009 yılında ilk şubesini İzmir’de açan CoffeeMania, hızla büyüyerek yurt içinde 61, yurt dışında 5 olmak üzere 66 şubeye ulaşmıştır. Menüsünde enfes tatlılar, sıcak ve soğuk dayanılmaz kahveleri sizin hizmetinize sunan CoffeeMania, güler yüzlü hizmet anlayışını benimsemiştir. İlk bayisinden beri hedefi “Nitelikli kahve dendiğinde akla gelen ilk marka olmak” olmuştur. CoffeeMania’nın amacı “Kaliteli kahve kültürünü önce Türkiye’ye sonra tüm Dünya’ya yaymak”tır. Tüm şubelerinde aynı lezzeti yakalayan şirket, en kaliteli kahve çekirdeklerini kavurarak deneyimli baristalarıyla vazgeçilmez kahve keyfi yaşamanıza olanak sağlıyor. Mükemmel kahve kokusuna eşlik eden lezzetli tatlılarının yanında midenize bayram yaşatacak yemeklere de menüsünde yer veriyor. CoffeeMania tüm keyiflerinizi karşılayabilecek nitelikte bir şirket diyebiliriz.

9. Federal Coffee Company

2015 yılında kurulan Federal Coffee Company, eşsiz kahve deneyiminin yanında barista eğitimleri ve workshop uygulaması yapan kurumsal bir şirkettir. Coffeeshop franchise tipinde olan bayilerinde kusursuz kahve hizmeti vermektedir. Coffee Plus franchise tipinde olan bayilerinde şahane kahve ve zengin yemek hizmeti, Espresso Bar franchise tipinde olan bayilerinde ise hızlı kahve ve take-away hizmeti vermiştir. Federal Coffee Company, bünyesinde lezzetli dünya kahvelerini barındırıyor. Şık dekorasyonu ve ambiyansı ile göze hitap ederken muazzam kahveleri ve eşsiz tatlıları ile mideye hitap etmiştir. Çok sevilen lezzetlerini kendisi üretmektedir. Türkiye’de vazgeçilmez kahve evleri ile her gün büyüyen Federal Coffee Company, en sevilen lezzetlerini ve çok tercih edilen dünya kahvelerinin kalitesini bozmadan hizmetine devam etmektedir.

10. Sir Winston House

İlk şubesini İzmir’de açan Sir Winston; house, cafe, pub ve express isimleriyle hizmet vermektedir. Kafe olarak lezzetli kahvelerinin hizmetini veren, keyifli buluşmalara ev sahipliği yapan Sir Winston, express ismiyle take-away kahve almanıza da olanak tanır. House isminde vazgeçilmez yemekler sunan Sir Winston, tüm yiyecek ve içeceklerinin tazeliğine ve doğallığına önem verir. Pub isminde alkol servisi olan Sir Winston, her yaşa ve kesime hitap eden zengin bir menüye sahiptir. Dünya kahvelerine ve yeni nesil kahve demleme yöntemleriyle tüm misafirlerini mest etmiştir. Ayrıca laktozsuz ya da diyet süt seçme imkanı da sağlıyor. İsteğe göre alkollü, klasik ya da buzlu kahve hizmeti de bulunuyor. Herkesin zevkine uygun kahve menüsüyle en çok tercih edilen kahve evleri ile Türkiye’de misafir ağırlamaya devam ediyor.

11. Kahve Durağı

Güney ve Orta Amerika, Asya ve Afrika’dan gelen kaliteli kahve çekirdeklerini ilk kez 2009 yılında İzmir Kordon’da hizmete açılmıştır. Kahve Durağı, günümüzde 86 farklı şubeye ulaşmıştır. Yemek ve kahvaltı hizmetleri ile kafe bünyesine girmiştir. Kahve Durağı, dayanılmaz lezzetleriyle Türkiye’nin dört bir yanında misafir ağırlamaktadır. İlk amacı misafirlerinin memnuniyeti olmuştur. Kaliteli ve taze kahve çekirdeklerini tam kıvamında kavurarak her zevke uygun çeşitli kahveler pişirmektedir. En çok tercih edilen kahve evleri arasında yer almasının altında yatan önemli sebepler vardır. Bunlar; dayanılmaz lezzeti, güler yüzlü personeli ve Türkiye’de üretilen lokum, draje ve kahveleri Suudi Arabistan’a ihraç etmesidir. İhraç ettiği lokumlarla ülkemizi temsil eden Kahve Durağı her geçen gün hızla büyümektedir.

12. David People Coffee & Food

Türkiye’de En Çok Tercih Edilen Kahve Evleri

2010 yılında “Şımart Kendini” sloganıyla yola çıkan David People Coffee & Food, farklı dekorasyonu ve zengin menüsüyle herkesin beğenisini kazanmış bir şirkettir. Bazı şubeleri alkollü, bazı şubeleri alkolsüz hizmet vermektedir. David People Coffee & Food, en sevilen yemekleri ve kahveleriyle Türkiye’de çok tercih edilen kafe hizmeti veren kahve evleri arasına girmiştir. Menüsünde zengin kırmızı ya da beyaz et, burger, pizza, salata ve sebze bulunmaktadır. Taze kahve çekirdeklerini en uygun şekilde kavurarak üçüncü dalga demleme yöntemleriyle hizmete sunmaktadır. Soğuk, sıcak, klasik ve geleneksel kahve çeşitleriyle tüm kahve severlerin gönlüne taht vurmuştur. David People Coffee & Food alkollü şubelerinde alkollü kahve hizmeti de vermektedir. Her yaşa hitap eden konsepti ile ülkemizde çok sayıda bayiye ulaşmıştır. Hem kafe hem de kahve evi sektöründe güçlü bir şirket olmuştur.


Bu içeriğe ifadenle renk ver!

Beğen Beğen
27
Beğen
Mutlu Mutlu
8
Mutlu
Eğlenceli Eğlenceli
8
Eğlenceli
Üzgün Üzgün
1
Üzgün
Olamaz Olamaz
0
Olamaz
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Komik Komik
1
Komik
İlginç İlginç
1
İlginç

Yorum bırak

Lütfen üye girişi yapın!